Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dariooshek

Nowy użytkownik
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Megane II Grandtour FL 2007
 • Silnik
  1.9 dci
 • Przebieg (tys.km)
  999

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Obejrzyj ten film https://www. youtube.com/watch?v=hHDTZ5Z1PvU i zwróć uwagę na moment od 13:30. Wg Łysego z M4K napis na sprężynie ma znaczenie, ale nie jest też wprost powiedziane, że może mieć wpływ na zmianę długości sprężyny po zamontowaniu.
 2. Nie o to pytam, aniewa. Chodzi o ten kawałek zabrudzonej gumki na wysokości korka wlewu oleju. Jakby wypchnięta uszczelka spod pokrywy zaworów. Zaznaczyłem na fotce.
 3. Chodzi o tą czerwoną gumę na wysokości korka wlewu oleju. Co to jest? Tak ma wystawać?
 4. Udało mi się! Z pomocą znalezionej serwisówki (dołączam pliki) wyjąłem wkładkę. Nie rozbierałem jej! Włożyłem z powrotem i zamek zaczął działać. U mnie wyglądało to jakby ta klameczka blokująca wkładkę (ang. lock barrel catch) nie była dociśnięta i przez to wkładka było nieco luźna. Natomiast prawdopodobną przyczyną braku przełożenia ruchu kluczyka na pracę modułu otwierającego/zamykającego było to, że ten wihajster wkładki (zaznaczony na czerwono na 3 zdjęciu) nie był włożony tam gdzie trzeba.
 5. Czy to powstrzyma nieuczciwych handlarzy przed cofaniem liczników? Nie sądzę :/ Licznik są cofane przed pierwszym przeglądem w Polsce i trafiają do bazy inormacyjnej już skorygowane.
 6. Pytanie do posiadaczy Megane Grandtour II/II 1.9dci 130km 2007 FL. <><><><><><><><><><>><><><><> Czy lampka kontrolna filtra cząstek stałych, znajdująca się na tarczy prędkościomierza, zapala się podczas uruchamiania silnika? Pytam, bo u mnie się nie zapala. Cały czas świeci się natomiast lampka kontrolna układu oczyszczania spalin (na tarczy obrotomierza) oraz lampka ostrzegawcza (klucz SERVICE) i komunikat sprawdź układ wydechowy. <><><><><><><><><><>><><><><> Gdy zdarzyło się to pierwszy raz, to elektromechanik stwierdził zapchany filtr DPF. Przeczyscił i ostrzegł, że prawdopodobnie będzie konieczne powtórne czyszczenie i tak rzeczywiscie było. Jak tylko wyjechałem na trasę i mocniej przycisnąłem, to znów zaświeciły się kontolki. Drugie przeplanie, usówanie błędów, wyjazd na trasę i znów to samo. Nie zauważyłem przy tym spadku mocy, a często jest to podowany objaw zapachnia DPFu. Trzeci raz filtra nie przepalałem. Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki 5.7 - ortografia Aston76
×
×
 • Utwórz nowe...