Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jabrze

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3347
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez jabrze

 1. Przy zakręconej butli przełączyć z benzyny na gaz i silnik zgaśnie, a instalacja cała zostanie opróżniona, bo wtryskiwacze będą otwierane tak długo, jak silnik będzie kręcił wałem powyżej 150 obr. tzn. jak czujnik wałka odczyta niezakłócony impuls.
 2. Tak. Brak odpowiedniego ciśnienia paliwa przy określonym czasie wtrysku to zaniżona dawka potrzebna do zapłonu. Telepanie silnika to jego objaw. Musimy wziąśc pod uwagę, że silnik pompy jest chłodzony paliwem, a bardzo często są to resztki w przypadku korzystania z LPG. W samej pompie szybciej się uszkadza zaworek ciśnieniowy.
 3. jabrze

  Gaśnie po odpalaniu

  Musi ustawić tak, że każde gaszenie przełącza na benzynę. Każde zapalanie będzie uzależnione od temperatury płynu, więc zrobi to automatycznie.
 4. Zwróciłem uwagę, że przy zapalaniu rozrusznik kręcił jak w dieslu. Tak na wszelki wypadek wyczyścił bym złącze zasilające pompę paliwową. Może te niskie obroty to ciśnienie poniżej 3 Barów.
 5. Czasami jest informacja o maksymalnym napięciu 13,2V, czyli muszą ulec zniszczeniu.
 6. Nie wiem jakie masz światła, ale bardzo możliwe, że będzie je trzeba wymienić. Włączasz zapłon to ich zasilanie jest o wartości 12,5V. Napięcie po uruchomieniu silnika przekracza 14V. Prąd płynący przez diody przekracza wartości dopuszczalne i powoduje szybkie zużycie, co charakteryzuje się mruganiem i nawet zanikiem świecenia.
 7. jabrze

  Gaśnie po odpalaniu

  Możesz sprawdzić dwiema metodami.
 8. jabrze

  Gaśnie po odpalaniu

  Sam się upewnia o pracy sterownika gazu - czy sygnalizacja jest zgodna z rzeczywistością. Wszystko wygląda na wielką dawkę paliwa. Zakręcenie butli jest najlepszym sposobem.
 9. jabrze

  Gaśnie po odpalaniu

  A czy masz pewność, że któryś wtrysk nie puszcza gazu ( bardzo częsty przypadek)?.
 10. jabrze

  Gaśnie po odpalaniu

  Wyeliminować wpływ LPG, czyli zakręcić butlę.
 11. Czyli było dobrze. Po wyeliminowaniu wpływu wpływu gazu masz podstawę do reklamacji.
 12. Przed wymianą rozrządu miałeś problem z zapalaniem? Nigdy nie musisz uzupełniać płynu chłodzącego?
 13. Dokładność rozrządu ujawnia się na zimnym silniku. Ponadto sprawdzić należy ciśnienie paliwa przy starcie pompy. Może to ona ma wpływ na za niskie obroty po rozruchu.
 14. Zakręcasz butlę gazową i sprawdzasz powtórnie - oczywiście po długim postoju. Upewnisz się wtedy, czy przyczyną nie jest puszczający któryś wtryskiwacz gazowy. Na razie można kwestionować poprawność wymiany rozrządu.
 15. Po zdjęciu łapy silnika jabłuszko w poduszce musi być miękkie (musi pływać). Oryginał do Twojego silnika ok. 200 zł. Nie warto wchodzić w podróby.
 16. Podobnie jak Ty podejrzewałem koło. Zanim je wymieniłem trzy lata prędzej pozmieniałem zawieszenie silnika. Drgania przenoszone na karoserię ustały. Prędzej dla zimnego były znacznie większe. Występowały nawet do 1,5 tyś obr. Na gorącym powyżej 900 obr. praktycznie ich nie było.
 17. Poduszka prawa wytrzymuje 10-12 lat ona przenosi drgania na karoserię. Olej z niej znika, siada i należy ją wymienić. Dwumasa najgorzej pracuje na mrozie. Stuki przy odpalaniu i gaszeniu mogą świadczyć o niej, ale prędzej trzeba sprawdzić prawy wspornik silnika przy poduszce i pracę przepustnicy powietrza.
 18. On jest wciskany. Wystarczy wyjąć cewkę i go podważyć.
 19. Mój kolega coś robił dla Oponeo i je dostał do testowania jak się tylko pojawily na rynku. Mial założone w Vectrze. Twierdził, że jedyny mankament to wygląd, hamowanie i ruszanie na pierwszym deszczu. (benzyna 110kW). Kiedyś były znacznie droższe.
 20. Skok tłoka pod obciążeniem nie przekracza 2 mm, czyli jakiej średnicy musi być ten kamień, żeby został między tarczą a klockiem biorąc pod uwagę, że docisk jest równomierny z dwóch stron. Kolejne pytanie jak się dostał w tę szczeliny? To piszczenie i rysy na tarczy to beznadziejne klocki, a takich jest w sprzedaży coraz więcej.
 21. Może być przełącznik, ale równie dobrze zaśniedziałe wyprowadzenie na opornicy. Przed stwierdzeniem nic nie kupuj.
 22. Przepustnica jest na linkę, ale na niej jest zamontowany potencjometr dla sterownika silnika. W tym obwodzie musi być zaśniedziałe połączenie, gdzie temperatura od silnika zwiększa rezystancję. Do czyszczenia to połączenie rozłączne na przepustnicy.
 23. Ten błąd jest następstwem złej pracy zespołu zmiennych faz rozrządu. Oznacza, to, że czujnik wałka prawidłowo odczytuje niewłaściwe przedziały czasowe w stosunku do obciążenia silnika. Brak sitka na elektrozaworze, to brak rozdzielenia obwodów. Po wykresie jest widać, że samo koło zf nie jest wysilone i po zmianie elektrozaworu wszystko powinno wrócić do normy. Próbowałbym wyciągnąć drugą część tego sitka, która zalega w gnieździe. Nie potrzeba czyścić, tylko szybko wymieniać elektrozawór. REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 - Prezes
 24. Ja też nie polecam. Użytkowałem nawiercane i po trzech latach na jednej tarczy pojawiło się pęknięcie między dwoma otworami. Konieczna była wymiana.
 25. Sprawdzić napięcie na zaciskach i naładować. Ponadto powinno się sprawdzić, czy bsi wyłącza całą instalację po zamknięciu w czasie czuwania HF (jeśli występuje). Może tu być problem drenowania akumulatora.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!