Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jabrze

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3830
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez jabrze

 1. Doskonale wiesz, że to nie prawda. Jak tuner stwierdzi, że się nie nadaje ( 1 pomiar ) to odstępuje, żeby nie mieć z Tobą kłopotów.
 2. Było 33-50%. Od grudnia rzeczywistość jest przerażająca.
 3. Tylko tak Ci się wydaje. Inaczej pracuje latem, bo dochodzi czujnik nasłonecznienia. Wszystko zależy od odczytu czujników.
 4. Jeśli na gorącym przybutujesz i chwilowe spalanie pokaże się 28 l, a po odpuszczeniu nie wyskoczy błąd wtrysku to się nie masz czym martwić.
 5. Zakładamy 12 rg. dla kpl. Z tego wynika, że blisko w normalnym warsztacie z rachunkiem. On przypadkiem nie wymieniał dwóch łożysk MP? To się robi razem. Sprężyny z tyłu też powinny być dwie.
 6. Wykasuj błąd i sprawdź, czy nie jest wynikiem samej wymiany pedału. Można zrobić kalibrację clipem, ale sama się powinna ułożyć w jeździe. Niekiedy trzeba zrobić trochę kilometrów.
 7. Odpowietrzenie jest bardzo prostą czynnością do zrobienia samemu, ale prędzej trzeba znaleźć miejsce ubytku. Jeśli to nie przyniesie sukcesu można pomyśleć o układzie zapłonowym.
 8. Połączenie oryginalnej instalacji chłodzenia z podgrzewaniem gazowej. Może ubytek przy trójnikach?
 9. Masz LPG. W pierwszej kolejności sprawdzić poziom płynu chłodniczego.
 10. To bardzo przydatna informacja w udzielaniu pomocy. Dziękujemy!
 11. Miejmy nadzieję, że go nie uszkodziłeś. Mi wymyto farbę zabezpieczającą z termistora i był on do wymiany, bo zawyżał temperaturę powietrza dolotowego.
 12. Wystarczy zdjąć koło. Widać pracę tłoka - w dwie osoby. Jak będzie miał podejrzanie mały powrót to popuść odpowietrznik i niech sobie trochę płynu spłynie grawitacyjnie przez wężyk do butelki (otworzyć zakrętkę na zbiorniczku). Żeby było dobrze musisz zdjąć jarzmo i trochę wkręcić ten tłok. Powinieneś to zrobić przed wymianą klocków na nowe. Może obyć się bez kosztów. Niecała godzina i po problemie. Suwadła jarzma się nie krzywią samoistnie. Tam puchło od temperatury.
 13. Wyczyść wtyczkę od niego. Jest związek z Twoim dużym spalaniem.
 14. Może ten zacisk jest delikatnie zapowietrzony i wtedy tłok po zwolnieniu hamulca nie cofa się w pełnym zakresie? Kolejne przyciśnięcie hamulca powoduje delikatne zakleszczanie. Zwróć na to uwagę. To jest widać.
 15. Drążek jest zakończony kulą w gnieździe. Z czasem z kuli robi się owal i zaczyna stukać. Owal robi się ruszając góra dół, bo koło względem karoserii cały czas w jeździe zmienia swoją wysokość. W zawieszeniu masz sprężyny i amortyzator do tłumienia tych drgań. Zjazd z krawężnika to duża zmiana tej wysokości.
 16. Przyznaje, że masz pecha. Teraz musisz dopiąć do końca, żeby długo mieć spokój. Firmowe "oszczędności" spowodowały nieźle straty. Przyczyna naprawy - duże stuki przy maksymalnym skręcie w lewo jadąc po "kocich łbach". Dwa miesiące prędzej normalnie przeszedł przegląd. To była ta tuleja.
 17. W otwartych (bez soczewki) wytrzymują długo, ale słabo skupiają wiązkę światła odbitego od odbłyśnika. Tu jest loteria. Depo są nieco lepsze, ale opinie są różne. Ten temat jest już na forum.
 18. Magle w Megane należą do trwałych. Wytrzymują trzy zmiany drążków kierowniczych, czyli ok 300 kkm ,chyba że mniej jak ktoś skacze przez "policjantów". Jest bardzo czasochłonna mając specjalistyczne narzędzia. Zrobić dokładnie to trzeba wymontować, czyszcząc i wymieniając cały zestaw. Gratuluję cierpliwości. Tak robiono w Clio 3, a po dwóch tygodniach poleciało wspomaganie.
 19. Przy tak ustawionym kole sprawdzamy stuki ruszając energicznie końcówką listwy we wszystkie strony Stuk lub lub za duży luz jest niepokojący. Oby to był tylko drążek kierowniczy, a nie maglownica.
 20. Luz może być na drążku, na końcówce listwy i na zębniku listwy będącej w maglownicy. Luz na drążku i na końcówce listwy sprawdza się dla prawego koła przy maksymalnym skręcie w lewo. Do tego trzeba zdjąć opaskę harmonijki od strony maglownicy. Trzask w tym miejscu to regeneracja lub wymiana maglownicy. (uszkodzona tuleja amortyzującą drgania) Drążki wymieniamy w kpl, bo zbieżność jest obowiązkowa.
 21. Bardzo dobre są te od "cofania". Mam je w wykonaniu do innego gniazda. Przez 2,5 roku ładnie oświetlają do kamery cofania.
 22. Chylę czoła.- odczytałem jako precyzyjny czterokanałowy. Na co dzień używam multimetru..Pierwszym rzutem oka wychodziło mi inaczej.
 23. Nie wierzyłem w takie uszkodzenie wtryskiwacza benzynowego przy tym przebiegu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!