Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

credo1

Nowy użytkownik
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Scenic
 • Silnik
  1,5 dci
 • Przebieg (tys.km)
  245

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zapodaj liniki do poszczególnych elementów. Lepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Wierciłeś i wypalałeś tak jak kolega wyżej? Wióry z wiercenia i resztki z topienia to pewnie odkurzaczem wyciągnąłeś? REGULAMIN 5.13 Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01
 2. Sprężyny zawieszenia posiadają oznaczenie kolorowymi kropkami np. dwie zielone, pomarańczowa i niebieska, biała i zielona. Jaki jest klucz, aby to rozszyfrować - silnik ,wersja krótka - długa? W moim scenicu 2010 r. 1,5 dci 106 km z przodu mam pomarańcz i niebieski. Czy można stosować zamiennie kolory np. za pomarańcz i niebieski sprężyny o oznaczeniu biały i niebieski?
 3. Próbowałem, to nic nie daje. Chyba na tą chwilę nikt nie ma pomysłu co z takim fantem zrobić.
 4. Identyczne objawy u mnie. Zielona kropka była po zmianach ustawień na RMF. Po wyłączeniu radia i jego włączeniu kropki zielonej nie ma. Nie wiem co dalej robić.
 5. Na Twoim miejscu sprawdziłbym odpływy na podszybiu. W moim przypadku niedziałający nawiew spowodowany był zalaniem go przez wodę. Przy intensywnym deszczu wody było tak dużo, że wlewała się przez otwór w grodzi pod szybą i zalewała wentylator i zatapiała samochód. Sprawdź schowki w podłodze w pierwszym rzędzie. Jak jest wilgoć, woda to masz odpowiedź co jest przyczyną.
 6. Znajdowanie numeru wersji oprogramowania i mapy w urządzeniu w urządzeniu nawigacyjnym 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk info/route na konsoli sterowania lub naciśnij prawy przycisk programowy na pilocie. Wersja programu jest po prawej stronie ekranu podsumowania trasy. 2. Aby wyświetlić wersję mapy, przełącz z ekranu podsumowania trasy na ekran informacyjny: przesuń przycisk obrotowy na konsoli sterowania w prawo lub naciśnij prawy przycisk programowy na pilocie.
 7. Nie pomogło. To może od początku. Tak to u mnie wygląda: 1,2 wersja oprogramowania, mapy, 3 ustawienia TMC auto. obraz z karty: Kropki zielonej nie ma, jest komunikat o wyszukiwaniu stacji radiowej:
 8. Tyle, że kropka zniknęła w poniedziałek, a dzisiaj jest czwartek. Ani razu się nie włączyła przez ten czas. Heh, może do końca roku się zaaktualizuję. Byłem zimą na południu Polski okolice Krosna bez kombinowania (wrzucania pliku) kropka cały czas zielona. Nie wnikałem co to.
 9. Mam navi bez Livea, skopiowałem i wrzuciłem wskazany plik bezpośrednio na kartę. Ustawiłem też ręcznie TMC na częstotliwść RMF i pojawiła się zielona kropka tylko na chwilę do wyłączenia navi. Po ponownym włączeniu kropki nie ma. Co może być nie tak?
 10. Generalnie problem może tkwić w czujniku na szynie fotela kierowcy. Dwupozycyjny - fotel odsunięty daleko od kierownicy załącza duży ładunek do wystrzelenia poduszki pow. Blisko fotela czujnik - włącznik uruchamia mały ładunek poduszki. Oczywiście po strzale w przeszkodę. U mnie był on uszkodzony. Wymieniłem - pasuje ze scenica II. Od 1,5 roku kontrolka się nie zapala.
 11. credo1

  Scenic III phI 1.5dci 110km koszt wymiany rozrządu?

  W grudniu 2016 wymieniałem komplet rozrządu z płynem za 380 zł. Pasek, napinacz-oryginał+ pompa aisin za 300 zł. Przebieg silnika 136 tyś. Stan części po tym przebiegu bez zastrzeżeń. Wcześniej samodzielnie wymieniałem pasek osprzętu Dayco 32 zł + rolkę napinająca caffaro za 30 zł. Oryginalna rolka była już mocno zużyta. Warsztat "Mechanik Renault" Cezary Zagórski polecam.
 12. credo1

  Ogólne Przywitaj się...

  Witam, serdecznie z renault jestem od 2010 wszystko w dci (clio II, III, a teraz scenic III). Pozdrawiam wszystkich.
×