Skocz do zawartości

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl


Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

Andrzej-2010

Użytkownik
 • Zawartość

  1692
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

-32

Profil

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Województwo
  małopolskie

Samochód

 • Auto
  Reno Megan
 • Silnik
  1,5 dCi / 110 KM / 2012 r
 • Przebieg (tys.km)
  92

Ostatnio na profilu byli

1278 wyświetleń profilu
 1. Megane II phI Problem po wymianie turbiny 1.5DCI

  Jaka moc silnika? Który rok produkcji? Jakieś 3 lata temu, to ile kilometrów? Warto poczytać; Na Co Zwrócić Uwagę Przy Kupnie MEGANE II /1,9/ Dci /120 KM do roku 07.2005
 2. Megane II phI Problem po wymianie turbiny 1.5DCI

  Przed regeneracją miałeś turbo-padlinę. Obecnie masz turbinę w 100 % sprawną. Ciekawie jak wygląda stan pozostałych elementów silnika? Czy coś więcej było regenerowane?
 3. Megane II phI Migajace check injection

  Check injection, to niesprawności w układzie zasilania; a/czy dużo było jazd po mieście i na krótkich odcinkach ?? b/co było robiony przy aucie ?? W większości przypadków wina leży ; - w braku dobrego łącza elektrycznego, zaśniedziałych stykach, łączach, wtyczkach, - zabrudzeniu przepustnicy/ przepływomierza, map sensora i układu dolotowego, - zapchanym filtrze paliwa czy powietrza, brudnym, zasyfionym paliwie, pęcherzach powietrza przed pompą wtryskową, - uszkodzonych świecach, - zabrudzeniu czujników olejem, smarem, - nieszczelnościami ( wygryzioną dziurą, luzami w połączeniach ) w układzie dolotowym, - brakiem dobrego odpowietrzania zbiornika paliwa , - w działaniu czujnika położenia wału korbowego, ( jego prawidłowe elektryczne podłączenie ) który jest czujnikiem chimerycznym ; raz działa a raz nie i musi być tylko oryginał , - w działaniu czujnika temperatury płynu chłodzącego, ma on wpływ na rozruch silnika i wielkość dawki paliwa przy rozruchu , - w działaniu katalizatora ( zapchany, uszkodzony ), czy silnik ma kopa?? czy oleju nie ubywa ?? czy silnik jest czysty nie zaolejony ?? W większości przypadków pomaga ; - demontaż całego układu dolotowego, jego wyczyszczeniu, ponowne złożenie, - założeniu nowych uszczelek, oringów, użyciu preparatu Kontak 60 dla łączy, wtyczek elektrycznych , - wielokrotnym przegonieniu auta na wysokich prędkościach na odcinku 100 - 150 km. Wizyta u kumatego mechanika z clipem na pewno nie zaszkodzi.
 4. Megane III phI 1.5 dCi 110KM - Nie odpala

  W przypadku problemu z odpaleniem silnika w pierwszej kolejności należy sprawdzić; 1/czujnik temperatury cieczy chłodzącej; który decyduje o czasie podgrzewania świecami żarowymi ( sprawdzić świece po zdemontowaniu ) i dawce paliwa przy rozruchu, ( jeden popuszczający wtryskiwacz potrafi sprawić większe problemy z odpalaniem niż padnięte wszystkie świece żarowe ) , 2/czujnik położenia wału korbowego; zlicza obroty wału korbowego oraz jego położenie i z tych wartości obliczane są niezbędne dane dla kąta wyprzedzenia wtrysku czy kąta wyprzedzenia zapłonu, 3/szczelność układu paliwowego, jakość paliwa ; a/ wymienić filtr paliwa na firmowy; mann, knecht, purflux, b/ wyeliminować pęcherze powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową, c/ zapewnić czystość i jakość paliwa, 4/ szczelność i czystość całego układu dolotu; a/ wymienić filtr powietrza, b/ szczelność i czystość czujnika ciśnienia doładowania, c/ szczelność i czystość przepływomierza, 5/ stan instalacji elektrycznej silnika (akumulator, rozrusznik, czystość złączy, wtyczki, styki ); a/ auto długo stało, mogło zalać instalacje, poszedł sterownik silnika, b/ jakie jest ciśnienie na listwie przy rozruchu? c/ jaką prędkość obrotową pokazuje CLIP przy odpalaniu?
 5. Ogólne Kontrolka oleju i stop podczas mrozu

  Należy skontrolować; - panewki wału korbowego, - łożyskowanie wału rozrządu, - stan turbiny, - stan magistrali olejowej, - stan zaworu odmy, - przepłukać układ olejowy, ( opiłki ) - wymienić pompę oleju, - poczytać temat ; Na Co Zwrócić Uwagę Przy Kupnie MEGANE II /1,9/ Dci /120 KM do roku 07.2005
 6. Ogólne Kontrolka oleju i stop podczas mrozu

  Od kiedy masz to auto? Ile km nim zrobiłeś? Jeżeli świeci się kontrolka oleju, tzn. że ciśnienie oleju w układzie jest za niskie. Co ostatnio było robione?
 7. Scenic II phII Scenic II 1,9 słabnie po rozgrzaniu

  Każdy trochę inaczej eksploatuje auto. Prawdopodobnie masz dużo jazd po mieście i na krótkich odcinkach ( < 50 km ). Należy wyczyścić ; - egr i sprawny zaślepić, - przepływomierz, układ dolotowy, czujnik doładowania ( stan, szczelność ), - zapewnić szczelność całego układu dolotowego.
 8. Poczytaj; Megan 1,5 dCi /110 KM - nie nadaje się na krótkie trasy ?
 9. Megane II phI Wymiana pompy oleju 120 na 130KM

  Nowa konstrukcja odmy olejowej to konstrukcja bardziej sprawna.To pakiet wraz z mocniejszą pompą i większą misą. Warto go mieć. Proponuje b.rozeznać temat, ( np; ASO ) bo nie miałem takich przypadków.
 10. Megane III phII Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

  Polska ( dla aut, smogu ) to dziwny kraj. W Polsce dopiero od 2012 był obowiązek stosowania fap-a. Wystarczy wyjechać do Słowacji i powietrze czyste a w Polsce można się udusić.
 11. Prawdopodobnie uszkodzony/zanieczyszczony zawór egr. Wyłącz wtyczkę i obserwuj. Czy słychać „ terkotanie „ które jest charakterystyczne dla uszkodzonego EGR? Czy miałeś dużo jazd po mieście, na krótkich trasach? Jeżeli tak, to tym samym zawór egr będzie b.zawalony sadzą i nie będzie pracował prawidłowo. Przy wymianie/czyszczeniu EGR trzeba wyczyścić kolektor dolotowy. Sprawdź wężyki do egr i turbiny, które uszkadzają się w miejscu mocowania. Pomaga obcięcie uszkodzonego końca i założenie go z powrotem. Wymień wyłącznik światła stop.
 12. Megane III phII Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

  Katalizator jest montowany w każdym dieslu od momentu wprowadzenia norm EURO. Filtr cząstek stałych jest dodatkowo montowany dla aut spełniających normy Euro 4 i wyżej.
 13. Sprawdź czujnik pedału sprzęgła. W razie awarii wymień wszystkie.
 14. Jeżeli membrana zaworu odmy ma choć b.małą dziurkę, to turbo może; - zasysać powietrze z odmy, - wyciągać olej z silnika, - przy filtrze powietrza zapchanym, wyciąganie oleju z miski będzie b.intensywne.
×