Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Pawel-11

Nowy użytkownik
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Skoda Octavia Kombi I / Megane IV Grandtour GT line
 • Silnik
  1.6 MPI / 1.6 SCE
 • Przebieg (tys.km)
  150 / 8

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pawel-11

  Megane IV phI Megane IV 1.3 115 hp FAP

  No to w takim razie pozostają dwie opcje: albo sprzęgło/skrzynia albo faktycznie "ten typ tak ma". Jak sprawdzić czy ten typ tak ma, umów się na jazdy próbne w kilku ASO, poszukaj takiego samochodu na wynajem, pytaj innych użytkowników jeśli z twojej okolic spróbuj umówić się na porównanie. Jeżeli znajdziesz samochód w którym dźwięki nie wystąpią, pozostaje cię rękojmia i zgłoszenie do sprzedawcy żądania doprowadzenia samochodu do zgodnego z umową. Możesz poprosić o pomoc rzecznika praw konsumenta.
 2. Pawel-11

  Megane IV phI Megane IV 1.3 115 hp FAP

  Jeżeli dźwięk pochodzi z silnika to po zwiększeniu jego obrotów, do poziomu odpowiadającemu prędkości jazdy, powinien być on słyszalny na postoju. Jeżeli nie słychać to może pochodziż z przeniesienia napędu, a to można sprawdzić na hamowni lub podnieść samochód z przodu (ale to ryzykowne). Jest jeszcze trzecia możliwość, o którejś ktoś już wspomniał. Oderwała się jakaś osłona i podczas jazdy z uwagi na opór powietrza hałasuje. Miałem tak dwa razy w skodzie. Raz oczepiła się osłona przed przednim kołem i przy prędkościach powyżej 100 ocierała o asfalt. Drugi raz pod silnikiem i powyżej 50 lekko się opuszczała i przy opadaniu przodu samochodu na nierównościach szorowała o asfalt.
 3. U mnie z obu stron jest napis i raczej tak powinno być.
 4. Zdziwiłem się tym co napisałeś o PZU, kiedyś tam miałem ubezpieczenie i wykupywałem zniesienie udziału własnego w AC. Dlatego też zajrzałem do OWU Komunikacyjnych PZU i czytam: udział własny - w AC i PAS – określona w umowie ubezpieczenia kwota pomniejszająca odszkodowanie, stanowiąca ryzyko własne ubezpieczonego, wyrażona procentowo stosunku do sumy ubezpieczenia albo procentowo w stosunku do odszkodowania albo wyrażona kwotowo; A dalej Jeżeli nie umówiono się inaczej, w AC zastosowanie mają następujące udziały własne: 1) 500 zł – jeżeli nie zastosowano zmniejszenia zakresu ubezpieczenia, o którym mowa w § 10 (Mini); 2) 20% odszkodowania, nie mniej jednak niż 500 zł – jeżeli zastosowano zmniejszenie zakresu ubezpieczenia, o którym mowa w § 10 (Mini); 3) 25% odszkodowania – jeżeli ubezpieczony lub osoba,o której mowa w § 3 pkt 35 lit. a, będąca osobą fizyczną albo osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą i posiadającą nie więcej niż 5 pojazdów, w pierwszym dniu okresu ubezpieczenia jest w wieku poniżej 26 lat. i na koniec: Przy ustaleniu odszkodowania zastosowanie mają udziały własne określone w umowie AC. Może w twojej umowie jest inaczej ale ja odkąd pamiętam nie spotkałem się z franczyzą integralną w ubezpieczeniach komunikacyjnych. A miałem ubezpieczania w PZU, WARCIE, Alianz, a teraz w AVIVIE. Zazwyczaj opłacałem dodatkową składkę za zniesienie udziału własnego, ale w AVIVIE dla mnie było to nieopłacalne. Za zniesienie udziału własnego w kwocie 500 zł musiałbym dopłacić ok. 300 zł. Dla mnie zgłaszanie szkody w której lakierowany (bez konieczności jakiejkolwiek naprawy ) byłby jeden element do tego zderzak, który narażony jest na częstsze uszkodzenia jest całkowicie nieopłacalne. Ale to sam autor wątku musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.
 5. Zadałbym raczej pytanie czy przy takiej szkodzie w ogóle ją zgłaszać. Koszt lakierowania elementu to 500, no niech będzie 1000 PLN. Przy założeniu, że zderzak jest cały gładki. A teraz pytania Po pierwsze: jaki masz udział własny w szkodzie jeżeli 500 to przy koszcie naprawy 1000 otrzymasz 500 PLN lub inaczej 500, musisz dopłacić. A jeżeli większy. Po drugie: szkoda z AC będzie mieć wpływ na składki przez co najmniej kilka lat i zwyżkę składki. Na podstawie swojego doświadczenia szacuję na 300 PLN rocznie. 5 lat po 300 PLN daje 1500 PLN. A jakby się zdarzyła większa szkoda z kórej trzeba skorzystać to pozamiatane - dwie szkody w krótkim odstępie. Ja bym podjechał do jakiegoś lakiernika i zapytał o koszta. Ewentulanie dogadał z ASO, że pokryjesz część kosztów lakierowania zdeżaka o ile nie przesadzą z wyceną.
 6. Pawel-11

  Megane IV phI Megane kombi

  Prawda Fałsz. AA działa w samochodach wyposażonych w ekran 7" bez nawigacji. W 2017 r. wersja Intens i wyżej miały ekran 7". Ja mam GT Line bez nawigacji i AA działa świetnie, jeżdżę na Google Maps. Nie mam też dostępu do r-link store.
 7. Trudno to ocenić. Listwę można między mocowaniami delikatnie odgiąć, ale dla mnie jej mocowanie jest OK. Nie powiedziałbym, że jest luźno osadzona.
 8. Pawel-11

  Megane IV phI Car Play w wersji Intens ?

  Dzięki. Sprawdziłem. U mnie też działa.
 9. Pawel-11

  Megane IV phI Car Play w wersji Intens ?

  Zależy od daty produkcji samochodu. Mam GT line bez pakietu multimedia i przynajmniej Android Auto działa. Czyli Carplay też powinien działać. Używając nawigacji Google Maps przez Android Auto mam jedynie problem z regulacją głośności komunikatów z nawigacji. Nie wiem jak to robić.
 10. Pawel-11

  Megane IV - Belki dachowe

  Dzięki za odzew. Produkty Thule są bardzo dobre. Mam uchwyty rowerowe Thule ProRide 591. Jednak belki dachowe Thule uważam za zbyt drogie i w ogóle nie biorę ich pod uwagę. x Natomiast jak pisałem belki z Lidla były za 150 zł i się sprawdziły ale do relingów z Octavi I a do Megane nie pasują. x Rozważam albo belki z akcesoriów Renault albo coś tańszego np. x http://allegro.pl/bagaznik-aguri-renault-megane-iv-4-grandtour-kombi-i7247268729.html x Może ktoś użytkował niekoniecznie w Megane IV. x x REGULAMIN pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01
 11. Pawel-11

  Megane IV - Belki dachowe

  Odkopuję. x Szukam belek do Megane IV Grandtour. Do Octavii mam belki z Lidla i są OK. Chociaż bagażniki Thule musiałem montować na obejmy. Stopa T była u podstawy za szeroka do tych belek. x Zastanawiam się nad "oryginalnymi" ale szukam też czegoś tańszego (nie lubię przepłacać). x Może moglibyście się podzielić swoimi doświadczeniami, opiniami o belkach. REGULAMIN pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01
 12. Pawel-11

  Megane IV phI R-LINK 2 a Android Auto w Megane IV

  Niestety próbowałem i nie działa. Po podłączeniu smartphona nie działają przyciski głośności a ekran jest czarny i wyświetla jedynie napis Android Auto.
 13. Pawel-11

  Megane IV phI R-LINK 2 a Android Auto w Megane IV

  U mnie Android Auto działa. Samochód z października 2017 r. (produkcja). Wersja GT line z 7" ekranem, ale bez pakietu Multimedia, czyli bez fabrycznej nawigacji. W zakładce "System" na drugim ekranie mam ikonę "Funk. Smartphone mirroring". Przy jej pomocy podłączyłem tel. Honor 7 lite i Google Maps uruchamia się bez problemu. Mam jedynie problem z głośnością komunikatów. Nie wiem jak ją regulować a dla mnie są za głośne. Może ktoś pomoże.
 14. Witam, To mój pierwszy post na forum dlatego najpierw witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Po ośmiu latach przerwy ponownie stałem się posiadaczem renówki (wcześniej clio I ph2 i clio II ph2) Megane IV Grandtour 1.6 SCe GT line, bez dodatków. Teraz problem. AndroidAuto i nawigację Google uruchomiłem bez problemu i fajnie to działa. Mam jednak jeden dość uciążliwy problem z głośnością komunikatów - są zdecydowanie za głośne. Przeszukałam to forum i inne ale nie udało mi się znaleźć informacji jak zmieniać ich głośność. Pomocy!
×