Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

khml

Nowy użytkownik
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Megane II Grandtour
 • Silnik
  1.4 16v
 • Przebieg (tys.km)
  75.000

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Rozrząd z pompą wody wymieniony, uszczelniacze na wałkach i wale, uszczelki kolektora (5szt.) oraz 2 oringi przepustnicy, pasek napędu osprzętu wraz z napinaczem, płyn chłodzący oraz najważniejsze uszczelniona pokrywa zaworów i odma - uszczelniaczem Loctite 518. 1000km i jest ok
 2. Dziękuję. Będę działał wg. w/w instrukcji i liczę, że wszystko będzie
 3. Czy może ktoś "fachowo" przeanalizować powyższe zdjęcia i potwierdzić czy opisana procedura dokręcania jest prawidłowa? i co z tymi śrubami? Mogę użyć tych samych ?
 4. Przeczytałem cały wątek i sam jestem ciekawy jak się zakończyła sprawa ściągania. Ps. Jak opowiedziałem swojemu mechanikowi jaki człowiek ma problem i jak się przy tym denerwuje, to zaoferował bezpłatną pomoc w rozwiązaniu problemu z jednoczesną lekcją, dotyczącą porad przy zakupie używanego auta.
 5. Miałem do zamówienia sporo części. Zależało mi, aby wszystkie części były oryginalne Renault. Kompletny rozrząd wraz z pompą wody, uszczelniacze wałków i wału, pasek osprzętu + napinacz, uszczelki przepustnicy (oring x 2), uszczelki kolektora ssącego x4 + 1 (uszczelka odmy), filtr oleju, powietrza, kabinowy z węglem zamówiłem w sklepie Frauto.pl. Sprawdzałem w różnych sklepach specjalizujących się w sprzedaży części do Renault. W sklepie Frauto.pl na plus: miła obsługa, szybki kontakt i sprzedawca wszystko wyjaśnił.
 6. Bardzo dziękuję za pomoc Jeszcze proszę o poradę. Po dokładnym przeanalizowaniu zdjęć wygląda, że przy montażu pierwsze śruby pokrywy, które muszę dokręcić momentem 8Nm to w kolejności: 22,23,20,13. Następnie dokręcam pozostałe śruby momentem 12Nm w kolejności: 1 do 12, 14 do 19, 21 do 24 I teraz : odkręcam już dokręcone momentem 8Nm śruby 22,23,20 i 13 i dokręcam je ponownie w tej samej kolejności z tym, że momentem 12Nm. Czy konieczne jest użycie kpl. nowych oryginalnych śrub?
 7. Czy ktoś może pomóc i wskazać prawidłową kolejność i momenty dokręcania śrub: pokrywy zaworów oraz odstojnika oleju, znajdującego się na pokrywie w Megane II ph II 1.4 16v z 2007 r.
 8. Dziękuję za spostrzegawczość. Już poprawiłem pierwszy post. W zasadzie w każdym sklepie w którym szukałem tego filtra po numerze oryginału wewnątrz znajdował się inny. Nikt nie wiedział dlaczego.
 9. Dokładnie w opakowaniu pod numerem 77 00 274 177 we wszystkich sklepach znajduje się Purflux LS 218. Na zdjęciach, które dołączyłeś wcześniej z salonu Renault też jest wewnątrz LS 218 z innym numerem oryginału. Dlatego zamówiłem ten, który wskazują katalogi, czyli Purflux LS 932.
 10. Bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem. Dla mnie osobiście to jakaś dziwna sytuacja z którą do tej pory się nie spotkałem. Będę zamawiał w sklepie internetowym FRAUTO oryginalne filtry Renault, ale ten oleju wezmę jednak PURFLUX LS 932. Sprawdziłem pozostałe filtry i tak: -oryginalny filtr powietrza Renault 82 00 431 051 jest produkowany przez Mann, -oryginalny filtr kabinowy z węglem Renault 7701064235 jest produkowany przez Purflux. i tu numery się zgadzają.
 11. ok Zaczekam z tym zamówieniem na potwierdzenie. Dziękuję.
 12. Wiem, że producent dopuszcza różne rodzaje numerów części które będą pasowały do określonego modelu (często tak robią jak zmieniają producenta - zmienia się numer oryginału). Niepokojące jest to, że we wszystkich ogłoszeniach, które znalazłem dotyczące filtra oleju OEM 77 00 274 177 numer oryginalny części na pudełku nie odpowiada numerowi części, która znajduje się wewnątrz. Nigdzie też nie znalazłem informacji, aby numer 77 00 274 177 został przez Renault wycofany lub zastąpiony innym. Ciekawe jaki pod tym numerem maja filtr w salonie Renault ? Może jest podobnie? Na opakowaniu inny, a wewnątrz inny. ?
 13. Przeczytaj dokładnie o czym pisałem, a w szczególności sprawdź te mocowania listew dachowych. Mam informację, że przynajmniej w jednym przypadku, po kilkunastu miesiącach różnych uszczelnień i sprawdzania to właśnie pomogło.
 14. Niby to nie jest aż tak istotne, ale ciekawa sprawa wyszła. Na pudełkach z logo Renault inny numer OEM filtra, a wewnątrz część zamienna o innym numerze. Chyba nie pozostaje nic innego jak w przypadku filtra oleju odpuścić sobie oryginał i zakupić Purflux LS932 lub Mann W75/3.
 15. Dokładnie tak jak piszesz. Nie ma problemu z zamówieniem takiego filtra i też korzystam z e-autoparts. Mnie zainteresowała sytuacja związana z zamówieniem oryginalnego filtra oleju Renault. Wszystkich filtrów szukałem z oryginałów w sklepach internetowych polecanych na forum. W każdym przypadku po wpisaniu OEM 77 00 274 177 pojawia się filtr z dokładnie tym numerem na opakowaniu z tym, że już na zdjęciach to co jest wewnątrz opakowania ma numer OEM 77 00 873 603 - a to jest odpowiednikiem LS218. Pomimo tego, że LS218 nie jest dedykowany do tego modelu to jednak w opakowaniach oryginalnych ten właśnie filtr się znajduje. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na opakowaniu numer OEM jest inny. I jak tu kupić oryginalny filtr oleju Renault ? Z innymi typu kabinowy, powietrza, paliwa - nie ma tego problemu. x Sklepy w których sprawdzałem oryginalny filtr i wystąpiła ta sytuacja to: x https://frauto.pl/filtr-oleju-renault-s5-9-11-19-ex,id14726.html https://filtrytotu.pl/ http://allegro.pl/filtr-oleju-oryginal-renault-7700274177-ls218-i5274898138.html http://www.skleprenaultwarszawa.pl/pl/p/Filtr-Oleju-Renault-1.4-16V-1.6-16V-Benzyna-Oryginal/225 x w tych dwóch linkach poniżej widać dokładnie, ze jest jakiś błąd https://www.eurofrance.pl/Filtr-Oleju-Megane-I-II-Twingo-Scenic--7700274177-Orygial-Renault http://www.renault-czesci.pl/Filtr-oleju-Oryginal-Renault(3,1797,1).aspx x x x x x REGULAMIN: 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01
×