Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o poradę w doborze krótkiej, niepozornej anteny do CB


dziobii

Rekomendowane odpowiedzi

Antena albo krótka, albo skuteczna. Według mnie kompromis do zaakceptowania to Sirtel S-60 (60 cm). Stosunkowo sprawna antena, dobrze i łatwo się stroi zewnętrznymi pierścieniami. Jej "większa siostra" to Sirtel S-90 (około 1m)

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Kolego ,albo krótka antenka ,albo dobre osiągi.Złotego środka niestety nie znajdziesz .Jeśli chcesz mało rzucającą sie w oczy antene montażowa to INDIANA Presidenta.Wyglądem przypomina antene radiowa i w końcu to helikal więc osiągi będą bardzo dobre .

 

Ja zamontowałem antenę Prezydent Florida (ok 47 cm koszt 140zł) i mam zasięg obustronny ok 10-15 km.Sprawdzałem w kilku miejscowościach.

Posiadam w miarę tanie -190 zł "radyjko" Danita 3000 multi.Dobrze dające sobie radę z szumami

Co ważne autko mieści się w garażu bez demontażu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

ja tobie rzeczowo i na temat odpowiem, poniewaz bardzo dlugo posiadam cb i jestem/bylem na kilku forach. jak pamietam od dawna byly spory czy dluga czy krotka. a ja radze tobie : kup sobie dwie anteny ! jedna dluga pomiedzy 1,5-2 m na trasy (daleki zasieg, szybsze predkosci, zroznicowanie terenu i ogolnie zajebiscie) i druga krotka ok. 0,7 m w miescie (nie zaczepiasz o garaze i nie rzuca sie w oczy). ponadto zasieg na krotkiej antence w miescie wystarczy, zeby wczesniej slyszec niz widziec. przeciez nie musisz slyszec co sie dzieje na koncu miasta. ja nawet na swojej krotkiej wlaczam tzw. funcje local, zeby nie bylo za duzo smieci w eterze. i tak naprawde uzywam codziennie krotkiej antenki (nawet na wyjazdy do 50 km poza miasto) oraz dlugiej jak jade do rodziny, jakis wypad lub na wczasy. jakiej firmy/tzn. za jaka cene kupic antenki ? ja uzywam i polecam firme president (takze radio) oczywiscie na dziurke pl.

ps. ja na dlugiej antenie mialem zasieg ponad 150 km :-) i jechalem 250 km/h :-) naprawde :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość pawelolsztyn

witam. dokladnie, trzeba zawsze na poczatku zestroic kazda antenke do auta. dlatego polecam montaz na stale - dziurka pl (samochod tobie sluzy a nie on tobie). w moim przypadku dluga anetene musialem lekkko skrocic, natomiast mala nie wymagala strojenia. swr jest 1:1,1 dla duzej w przedziale +-8 kanalow od 19-ski oraz dla malej jest prawie w calym zakresie. dlatego jeszcze raz polecam montaz anteny na stale na dziurke pl. przy sciaganiu/zmianie antenek nic sie tobie nie przesunie ani przy bardzo duzych predkosciach nie bedzie problemu. i wyglada to profesjonalnie. i to jest moj sprzecik http://pawel-olsztyn.fotosik.pl/zdjecia/1.html

ps. duza i mala antena ponizej w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam hustlera ic-100, bo akurat mogłam ją mieć za free (nie, nie kradziona - facet zmieniał na inną :) ). dobrze odbiera (z unidenem 520xl), nie szumi, nie trzeszczy, nie gnije, a ma już 3 lata. poza tym ma jeszcze jedną dużą zaletę - nie trzeba jej chować, bo z uciętym kablem jest warta mniej, niż koszt przesyłki :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Tylko długa antenka.Ja mam Sirio 145ml, na której zasieg na trasie ok. 18 km a czasme więcej. Kupiłem swego czasu krótszą myśląc, że będzie zbierała mniej zakłóceń, szumów ale niestety bez zmian no i zasięg sporo krótszy ok. 6 km więc może lepiej wygląda, nie trzeba zdejmować przy wjeździe do garażu podziemnego ale funkcjonalność i przydatność zdecydowania gorsza. Btw od jakiegoś czasu używam tylko Yanosika bo wnerwiały mnie gadki-szmatki na kanale i to, że 80% ludzi ma tzw. szumofony. Kupują w Biedronce lub w necie nawet b. dobry sprzęt ale zapominają o dostrojeniu anteny. Ponadto najlepsze parametry ma się wtedy jak antena jest w centralnym punkcie dachu a nie z tyłu czy na bagażniku. Z doświadczenia wiem, że jakość odbioru i nadawania zależy również od budy t.j. karoserii auta i szkoda wydawać kasy na sprzęt z górnej półki. Przekładałem już nie raz swój sprzęt do innego auta strojąc całośc i były widoczne różnice. Zresztą w serwisie CB Radia, z którego usług korzystam nie raz opowiadano mi przygody kiedy sprzęt topowy nie można było ustawić na niektórych "budach".

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bedzie aż tak szpecić ? taka długa wiec wiecie tak jakoś dziwnie, heh, wiadomo ma spełniać swoje ale scenic jest duży :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!