Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrozawór sterowania zmiennych faz rozrządu


ryszard33

Rekomendowane odpowiedzi

BSM - to płytka drukowana z naniesionymi elementami elektronicznymi. Przekaźniki są wlutowywane.Ale elektronik bez problemu wymieni taki przekaźnik.Musisz tylko odnaleźć na płytce ten przekaźnik i znaleźć zamiennik.

Rozebrać BSM ,następnie gniazdo wtyczki PPM1,następnie od pinu nr.1 ,iść po ścieżce do przekaźnika i będziesz wiedział który to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematu BSM-a nie ma ,pisałem już,.że jest to płytka drukowana.Więc tak jak pisałem ,musisz szukać idąc po ścieżce.BSM ma na obudowie opisane wtyczki więc bez problemu odnajdziesz gniazdo PPM1 i pin 1.

BSM.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazanie gniazda :). Wczoraj szukałem ze 2h na schematach z forum download do megi2 i nie widziałem tej obudowy.

Może w weekend uda mi się dostać do tego przekaźnika i zobaczyć co mu dolega bo zaczynam sądzić, że spora część problemów z KZFR dotyczy własnie jego a nie samego KZFR i elektrozaworu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Czytam ten wątek i mam wątpliwości czy przypadkiem i u mnie nie należałoby coś zrobić z tym elektrozaworem.

Mam wrażenie, że moja meganka osłabła i chciałbym sprawdzić czy to nie przez ten elektrozawór o którym w poście piszecie.

Chciałbym go wyłączyć i zobaczyć jak auto będzie chodzić bez niego tylko nie wiem w którym miejscu jest i jak to zrobić.

Proszę o poradę jak się do tego zabrać żeby czegoś nie popsuć. Foto tez mile widziane.

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś mnie dziś, ruszyło i odkręciłem elektrozawór żeby przeczyścić i sprawdzić czy to on nie jest czasem winowajcą. Problem w tym, że rozleciała mi się ta siateczka na pół, jest w dwóch częściach. Może ktoś ma taką siateczkę do sprzedania. Sprawdzę elektrozawór i jeśli będzie ok to może bym odkupił od kogoś samą siateczkę. A może ktoś ma elektrozawór w dobrej cenie do sprzedania albo namiary na taniego dostawce?

Czy stanie się coś jak będę jeździł kilka dni bez tej siateczki?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siateczkę? Jak możesz to wrzuć jakieś zdjęcia, na 3 stronie tego tematu jest pokazany ten elektrozawór dla 1,6 i tam żadnych siateczek nie widziałem, swój w 2,0 rozebrałem i też siatki nie było. No chyba że człowiek na starość coraz bardziej ślepy się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka czarna oplotka .mniej wiecej w środku elektrozaworu, ona ma taką siateczke, przypuszczam że zatrzymuje jakieś paprochy żeby się do tloczka nie dostały. Chyba nic złego sie nie stanie jak będę tak jeździł.?

Elektrozawor wyczyścilem.Dalej sluchac terkotanie przy rozruchu i za drugim razem pali.Odpiołem go i nie czuje różnicy w jeździe .

Jutro jade wymienić KZFR.Zobacze jaki efekt będzie.

 

Dodano: 30 lip 2015 - 22:24

Witam wszystkich

 

Mam problem z tym sitkiem na zaworze, złamał mi się w dwóch miejscach i teraz nie wiem czy jak go włożę z powrotem to nie zleci mi on z zaworu. Co radzicie w tym przypadku? Myślę że może owinę te sitko cienkim drucikiem ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł.

Jak rozwiązałeś problem,mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio wrzucał zdjęcia wyjętych kawałków jakiegoś plastiku które blokowały otworki w tym elektrozaworze.

Pewnie zrobił to co pisał o obwiązaniu go drucikiem.

darkside80 fajnie jak byś wrzucił jakieś zdjęcia jak wygląda to siteczko i dodatkowo jakieś foto jak to wygląda założone na elektrozawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak złożyłem te sitko razem i z powrotem na swoje miejsce wkręciłem elektrozawór, ale teraz zobczę na dniach jak wygląda sitko, jak całe będzie to z wiąże drucikiem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!