Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opinia o silnikach 1,9 DTi


Delongi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dci i uważam,że jest to propozycja dla rozsądnych kierowców którzy od samochodu oczekują komfortu,elastycznego silnika oraz niskiego spalania.Ale jeśli jesteś amatorem startu z pod świateł (jak L.Kuzaj) to radziłbym 2 litry w benzynce <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam DTI z roku 99. Jest to ostatnia wersja z kwietnia. Silnik podobny z zewnątrz jak DCI. Jestem bardzo zadowolony. Poza dwoma stycznikami które się zacięły (wymiana 20zł) autko spisuje się super. Przejechałem ponad 13 tys km bez żadnej niespodzianki. Zużycie małe a jak trzeba to i z pod świateł ruszy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką megankę jak Ty masz (wg opisu).

Obecnie mam scenica I ph II 1.9 dti po oryginalnym chipie w serwisie (robione przez niemca w dniu zakupu) na 116 PS.Auto rewelacja,mała(do 100PS ) benzyna chowa się nawet na światłach.

Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dti wcześniej miałem auta z LPG i mówię odrazu... Nigdy więcej LPG... Zawsze jakieś kłopoty się zdarzają, jak jeszcze wsadzisz nową instalację do auta to spoko...

Pamiętać trzeba tylko (powtarzam to co kolega napisał wyżej) że silniki typu DTI czy DCI są dla roządnych i spokojnych ludzi... Bo taki DTI jak się zapierdziela to potrafi spalić jak dobra benzynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też narazie nie narzekam. Jak kupiłem samochód to miał "rzekomo" 110000, ja nim zrobiłem ponad 30000 i przy silniku jeszcze nic specjalnie nie grzebałem, jedynie to Turbinka zaczęła mi troszkę głośniej chodzić :-? ale tragedi jeszcze nie ma. Co do spalania to jak wyżej: z lekkim butem można sporo km nakręcić (w lato na pełnym baku na dłuższej trasie udało mi się przejechać ok 1100km), z ciężkim butem to wiadomo że więcej łyknie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio robiłem dwa razy test spalania i : wlałem do pełna pod korek i przejazd po mieście 200 km tylko nie od razu na rozgrzanym silniku a np: w przeciągu tygodnia, rano do pracy 3km itd. Po pierwszym pomiarze wlałem 14,6 l czyli wyszło 7,3 po mieście. Drugim razem gorzej było bo po przejechaniu 200km dolałem 19 l czyli 9,5 po mieście. Przyznam że jeżdzę bardzo dynamicznie, nie zwracam uwagi na to czy spali pół litra czy litr więcej na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!