Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II Ph II] OPONY LETNIE


buli996

Rekomendowane odpowiedzi

Wolę mieć używaną oponę pirelli lub michelin,3,4-letnią z 5 mm bieżnika,niż chińskie,koreańskie nowe,na których nie da się jeździć podczas deszczu.

195/65/16 do sceniola? Nie za wąski taki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_25_25, a ile modeli w rozmiarze 205/55 r16 ma michelin?

3 modele

PILOT EXALTO - 336zł/szt. lub z osłoną felgi 346zł/szt.

PILOT PRIMANCY HP - 336zł/szt.

ENERGY SAVER - 336 zł/szt.

ceny są ze sklepu który się u nas reklamuje <ok> ja bym brał te z osłoną felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Podepnę się też z zapytaniem o oponki letnie do Scenica II phI (205/60/R16).

Czy miał ktoś z Was doczynienia z oponami marki Nokian? Dużo dobrego o nich czytałem, w testach wypadają bardzo dobrze. Konkretnie chodzi mi o poniższy model:

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-h-205-60-r16-92-h

 

Obawiam się tylko tej rosyjskiej produkcji.

 

I jeszcze Pirelli (które najprawdopodobniej kupię jak nie przekonacie mnie do Nokianów):

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p7-cinturato-205-60-r16-92-h

 

A może polecicie inne w (bardzo!) podobnej cenie?

W testach (chyba ADAC) Nokiany H w porównaniu z Pirelli P7 Cinturato miały ciut wyższe wyniki.

Dzięki!

Edytowane przez moby_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dunlopy SP Sport Fastresponse, to przy moim rozmiarze cena jest znacznie wyższa. Dodatkowo w tych oponach większe niż u konkurencji opory toczenia i podobno hałaśliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fast response jest fajny ale faktycznie szybko się ściera mocno. Przez to duży opór toczenia. W rozsądnej cenie polecam Vredesteina. Do siebie kupiłem nokiana I3 ale jeszcze nie zakręcałem więc nie podzielę się opinią. Polecam Bridgestona ER300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę, że kupujecie opony niewzmocnione (bez indeksu XL lub poniżej indeksu 96) do Scenica. Mam Granda i czy nie powinny być kupowane do niego opony XL. Niestety są droższe i się zastanawiam jakie powinny być właściwe, a jednocześnie po co mam przepłącać jeżeli nie wymaga tego producent.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nowości auta założone Micheliny Energy Savery 205/60/16 H i jestem z nich bardzo NIEZADOWOLONY. Auto kupione w zimie (miałem wtedy UG 8 w rozmiarze 205/55/16 H). Teraz na letnich przy przejeżdżaniu przez koleiny w koleiny autem zarzuca. Jest to do opanowania, ale budzi mieszane uczucia. Na zimówkach tego nie miałem. Czułem się bardziej bezpiecznie. Jeśli się te Michelinki wytrą to na pewno już ich nie kupię (żadnych Michelinów). Wolę Continentale 2 lub może 5 (jeszcze na nich nie jeździłem) lub coś innego.

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ! Posiadaczem Scenica Grand jestem od niedawna, przyszedł już najwyższy czas na zmianę opon w związku z czym mam pytanie o rozmiar opon do mojego auta: czy opcja 205/55R 16 może być czy muszę zastosować takie jak oryginał czyli 205/60R16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jak będzie oryginał :)

zdaje się że nawet w wyciągu z homologacji tak masz - musiałbyś sprawdzić. w razie BUM ubezpieczyciel mógłby się wypiąć

 

BTW - mógłby ktoś władny zmienić temat, bo letnie to nie "LENIE" i nie wyszukuje w szukajce

[zrobione :) ] - Robak

Edytowane przez Robak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witajcie. Teraz ja mam pytanko czy koła o rozmiarze 215/50/R17 et 49 wejdą bez probelmu do Scenica II ph I ? Mam okazję takowe nabyć,a niema na razie rozmiaru 205/55 R17 :D

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!