Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II Ph II] OPONY LETNIE


buli996

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon nie kupuj na allegro tylko w jakimś internetowym sklepie oponiarskim. Zdecydowanie taniej i można porównać pod względem jakości, ceny itp. Ja mam oryginalne Micheliny, ale są kiepskie. Jak się wytrą to kupie albo Continentale albo Goodyeary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Barumy i nie narzekam. Myślałem, że za te pieniądze nie będzie za ciekawie ale w ubiegłym roku zjeździłem słoneczne Włochy i deszczową Austrię, spisywały się wyśmienicie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębice sobie daruj, brat kupił w tamtym roku nowy komplet do laguny i w tym roku musi kupić nowy :!: opony zdarte jak po 5 latach użytkowania, a brat nie jest rajdowcem. Barumy miałem ale te pierwszej serii i nie wiem jak seria 2, ale 1 to był koszmar, zero przyczeponości na mokrym :!: Kormaorany miałem ale zimowe i spisywały się OK, nie wiem jak letnie. Te ostatnie to chyba Chińskie, czyli do kosza :!: Z tych 4 wybrał bym Klebery :!:

Edytowane przez Dziambel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continentale szybko się ścierają podobnie jak dayton, dębica i uniroyal. Jeżeli szukasz gum w stosunku jakości do ceny to dołóż 100 do tego budżetu i kup to: http://moto.allegro.pl/205-55-16-vredestein-sportrac-5-nowe-opony-poznan-i3070757150.html , ewentualnie tej samej marki Hi-Trac. Opony naprawdę dobrze się spisują i są wytrzymałe a jakość nieporównywalna do opon budżetowych. Nie będziesz żałował, a mówię Ci to jako osoba z prawie 20 letnim stażem wulkanizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Michelinki... z ciekawą promocją. Do opon dostałem kupon na 200 zł na drugi komplet opon + w okresie 3 lat bezpłatny serwis na trasie w razie uszkodzenia opony, jak zbraknie paliwa to niby dowiozą a jak zatrzasnę kluczyki wewnątrz auta to też mogę liczyc na ich pomoc. To wszystko na terenia państw w których obowiązuje zielona karta. Jak będzie w praktyce czas pokaże, zobowiązania Michelina są ciekawe - oby nie trzeba było z tego korzystać. Co do opon to jeszcze leżą w garażu. Pozdrawiam.

Edytowane przez robeko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

WItam,

 

Jaki wskaźnik obciążalności powinna mieć opona do Scenic II phII - 91 wystarczy ?

 

Szukam kapci na lato i waham się między:

1. Pirelli Cinturato P1 Verde

2. Vredestein T-TRAC 2

3. Yokohama Blueearth ae01

4. Dunlop sport blueresponse

5. Bridgestone Ecopia

6. Michelin Energy Saver+

 

Rozmiar 195/65/R15

Generalnie nie znam się na oponach a czytając opinie to dowiedziałem się Dunlopy podobno szybko się zużywają, Yokohamy nie są takie ciche jak pokazują wskaźniki, dlatego zastanawiam się nad Pirelli, Vredestein lub Bridgestone.

Dodam że szukam opon cichych z bieżnikiem niekierunkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sceniole fabrycznie miały właśnie 195/65/R15 91T

Ja od dłuższego czasu preferuję Continentale ContiEcoContakt, kiedyś EP, a teraz ich następczynie 3

Są i 5 ale żywotność już jest ponoć niższa. Akurat na koniec kwietnia zakupiłem 2 nowe takie opony wyprodukowane we Francji w 9 tygodniu tego roku, za 218zł/szt + 10zł przesyłka.

Jedynie współczynnik szybkości zamiast T (190) jest H (210)

No i sa to opony kierunkowe co w niczym nie przeszkadza jak co sezon opony na felgi zakładasz. (a i przy 2 kompletach kół to nie przeszkadza zawsze można co sezon przód z tyłem zamieniać)

Miałem 2 micheliny energysawery w tym rozmiarze i pomimo że jeszcze mogły sezon jeździć (przy moich przebiegach nawet i 2 sezony) jestem szczęśliwy że się ich pozbyłem.

W rozmiarze 205/60/R16, jakie syn ma w swoim sceniolu II 120KM, te micheliny sprawują się całkowicie odmiennie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!