Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I Ph2 problem z belką tylną


Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię trochę temat belek....

W mojej megance HB z 96 r z silnikiem 2.0 F3R (zawieszenie tzw czterorurowe) padły oba drążki...

Pozostaje mi wymiana. Kontaktowałem się ze specami ze strony

belki

Mają zwykła rurową, za 400 zł z gw 6 m-cy (zregenerowana 4-rurowa za 700 - trzeba oddać starą). Gość twierdzi, że nie ma co przepłacać. Że mam kupić te za 400, bo pasuje bez problemu...

Pytanie, czy ma rację? Czy bębny będę mógł bez problemu zamontować od tej co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszek_rmc, prawdopodobnie ma rację, ale to już nie będzie to samo zawieszenie, tego bym nie robił.

Na Twoim miejscu kupiłbym najtańszą belkę 4-drążkową i po prostu przełożył dwa uszkodzone drążki i po problemie. Przełożenie drążków to żadna filozofia. Drążki lewy i prawy nie są takie same, więc musisz o tym pamiętać przy przekładce.

 

OT. Dzwoniłem kiedyś do gości ze strony, którą podałeś wyżej i powiem że cen nie mają zachęcających - za czop tylnej belki (ośkę) powiedzieli mi około 300zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... gość z tej strony powiedział, że za same drążki chce 150 zł/szt. Co jeszcze się wymienia? Jakieś tuleje belki? Czy cena 150 zł/szt to dobra cena?

 

Tam są 4 drążki, czy każde są inne? Czy wystarczy kupić lewy i prawy?

 

[ Dodano: 2010-03-30, 12:42 ]

Co jeszcze oprócz drążków się wymienia? Czy te tuleje poniżej to te tzw. gniazda drążków?

 

tuleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150zł za sztukę, potrzebujesz 2 sztuki więc wychodzi tyle, za ile byś kupił całą belkę i przełożył potrzebne graty.

Tam są 4 drążki, czy każde są inne?

Strona lewa i prawa się różni, a czy po każdej stronie są takie same to nie wiem.

Jak nic nie stuka to wymień same drążki, jednak jak chcesz to zrobić porządnie to możesz wymienić też te tuleje i będzie spokój na dłuższy czas. Wiąże się to z demontażem całej belki i potrzebna będzie prasa. Tuleje takie jak w linku, który podałeś, ale dokładnych wymiarów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za belkę z gwarancją (6 m-cy) zapłacę 400 zł + wysyłka. Za drążki zapłacę 100 zł mniej, a w tej cenie wymienię jeszcze tuleje...

Z tym, że za 400 zł jest belka ale "zwykła" rurowa... A zdecydowałem, że takiej nie chce... na szrotach pytałem, to trapezowa to koszt ok. 500/600 zł. 700 zł zregenerowana z gw 12 m-cy przy oddaniu starej...

Belkę mam całą już wyjętą, drążki też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie odnośnie belek w scenicu phI i phII:

- czy różnia się zastosowanymi hamulcamu (tarcze/bebny? ) czy tez są jeszcze jakieś różnice?

chodzi mi o to, że w moim kombi są bębny więc z grubsza można by bez dodatkowych przekładek zastosować całą belkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to, ze przeglądając allegro z poszukiwaniu belek do sceników I przem liftem (sugerowałem sie rocznikiem) widzialem same bebny, są one zresztą znacząco tansze od tych z tarczami, poza tym jak ulal do mojego kombi po lifcie - też mam bebny mimo 107 KM.

generalnie chcialbym zaoszczędzic zbędnych przekładek czy przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamotoja, a co Ci się właściwie stało? W belce zwykle wybijają się tuleje albo pękają drążki. Drążki to nie problem, kupujesz nowy lub używkę i wsadzasz. Koszt wymiany tulei to 400-700 zł, zależnie od warsztatu. Ostatecznie możesz się za to zabrać sam. Dość dokładny opis jest w Sam naprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nic ale drastycznego...

ale od jakiegoś czasu mój kombi ma z tyłu "sportowo-obnizone" zawieszenie, tzn tylne koła mam bez pasażerów i obciążenia auta z tryłu praktycznie schowane w nadkolu co jak czytałem różne posty na forum oznacza wlasnie kończące się drążki, więc powoli rozgryzam temat zeby się przygotowac do wymiany (ze wzgledu na kasę całej belki), stąd czytam wszystkie ożliwe posty na ten temat i przyglądam się kosztom

 

dlatego troche krążę wokół tematu belki bo przekładka belki ze csenika z kompletnymi hamulcami itd byłaby najbardziej optymalna czasowo/kosztowa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!