Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I Ph2 problem z belką tylną


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie ustawileś to wypad na stacje z zbieżnością to podstawa. pytanie czesci byly uzywane czy belke wziales po regeneracji to tez wazne oraz amortyzatory jezeli nie wymieniles nie wiesz w stacje diagnostyczna ile procent bo zawsze ci pokaza 70%. i opony takze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Renault Megane coupe i chciałem wszystkich zapytać o to belke wymieniłem całą zawieszenie styłu bo mi sie rosypała całkowicie i jest takie pytanie czy po wymianie belki to trzeba zrobić zbieżnosc ? Bo podczas zimy mi tył tanczy jak jest troszke śniegu a na sucho i na mokro zachowuje wporzadku tylko jak np wyprzedzam i dokne pas ciągły na srodku drogi to czuje jak by myszkował samochod i nie wiem co mam zrobić ?? Potrzebuje pomocy ?

Tak musisz zrobić zbieżność.

P. S. Dlaczego piszesz w 2 topicach to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, tak samo jak inni mam problem z belką. Pękły oba drążki. Belka od meganki kombi jest nieosiągalna(lub droga) więc chciałem założyć od Scenica. Po przeczytaniu tego tematu dowiedziałem się że podobno pasują mocowania do podwozia i amortyzatorów i belka od Scenica podchodzi do megane kombi bez przeróbek. Mam pytanie, czy Scenic musi być po lifcie czy od tego starszego też pasuje?

Btw. czy cokolwiek trzeba przerabiać przy takiej belce ze scenica? Pytałem gościa który zajmuje się częściami do francuzów i mówi że był jeden taki co robił taką zamianę i kupił belkę od scenica a swoją oddał na złom. Kombinował przerabiał a na końcu i tak się nie udało, chciał swoją belkę ze złomu z powrotem wziąć i oddać do regeneracji ale na złomie już jej nie było i tylko kosztów namnożył bo i tak musiał szukać belki od kombi. Teraz się przestraszyłem i nie wiem co robić. Belka od kombi kosztuje tyle co pół samochodu...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może same drążki będą pasować. Skoro belki są takie same (ewentualnie bardzo podobne) to może twoją uda się uratować. Wymienić przy okazji tuleje na nowe i jeszcze pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak to jest z tymi belkami od Scenica?

Belka pasuje włożysz ją bez problemu, tyle że jest szersza o 1-2 cm, o ile dobrze pamiętam. W efekcie koła będą wystawać z nadkola. Generalnie na rynku wtórnym jest mało belek do kombi, trudno na takie trafić. Ze swej strony proponuję regenerować tą belkę którą masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik "P_r_z_e_m_o" ma racje najlepiej zregenerować belke niż zakładać inną belke od jakiegoś auta ja miałem też taką sytuacje że mam auto coupe a założyłem od meganki hatchback i nie jeżdziło to samo jak orgi ponieważ przede wszystkim drążki skrętne maja inną twardości zastosowania obciążenia masy auta.Więc ja zrobiłem inaczej zamówiłem części zestaw naprawczy i spróbowałem sam naprawić i wieć udało się uratować belke moje uszkodzienie było zniszczona łożysko środkowej części belki wszystko zrobiłem na prasie i oczywiście tez wymieniałem tuleje 2x prawo i lewo i jest git auto jezdzi bez problemów.Belke od hatchbacka mam w garażu jakoś leży :rolleyes: :D

Edytowane przez mameo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się okazało 800zł to za samą wymianę tulei, a za "kompletną" regenerację z drążkami 1200zł... Nie uśmiecha mi się to zważywszy że za całe auto dałem 2000zł no i jeszcze musiałbym je wieźć na lawecie 100km do warsztatu.

Udało mi się znaleźć belkę od kombi kompletną za 600zł tylko że z tarczami a ja mam bębny no ale kupiłem z tarczami i ze wszystkim więc miało się obejść bez problemów... Ostatecznie jednak wyniknął 1 problem o którym nie przypominam sobie żeby tu ktoś wspomniał więc napisze dla potomnych ;p Ja mam koła 14 cali i jak się okazuje 14 są za małe i z tyłu po założeniu belki z tarczami nie można założyć koła! Do tarcz z tyłu muszą być koła 15". Jako że nie chciałem dodatkowych kosztów na zakup kół, a w swoich mam prawie nowe opony poszedł "szybki" tuning i przełożyliśmy z mojej uszkodzonej belki hamulce do tej drugiej i ostatecznie założyłem koła 14" chociaż szkoda bo cieszyłem się że przy okazji będę miał tarczowe hamulce. Mam tylko nadzieję że ta druga belka trochę wytrzyma. Ostatecznie nie wyniosło mnie to wszystko tak dużo jak się spodziewałem.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jak w temacie chodzi o tylną belkę w aucie scenic 1,9 dti . Belka czterodrążkowa. Z drążkami jest wszystko ok z tulejami też , niepokoi mnie pochylone lewe koło górą do środka. Wiem że jest to problem zmęczonego czopa na którym siedzi łożysko . Wiem też że możliwa jest jego wymiana , ale czy nowy czop po wymianie w starym stalowym odlewie nie osiądzie tak samo czy nie lepiej wyprostować ten element za pomocą stalowych podkładek wkładając je pomiędzy mocowanie tego czopa a belkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej wyprostować ten element za pomocą stalowych podkładek wkładając je pomiędzy mocowanie tego czopa a belkę?

Tak się nie da, wymień ośkę. Gdzieś na forum kolega meganecoup02 opisał jak to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Szukałem ale jakoś nie mogłem znaleźć takiej informacji. Czy belka ze scenica będzie pasować do sedana? I czy jest jakaś różnica miedzy belka z ABS-em i bez ABS-u (czy można taką wstawić). Mam w sedanie teraz belkę rurowa i jest jednak za miękka;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę ze że kazdy każdy jest w temacie. Nie ma ktoś z was odsprzedać belki tylnej do renault meg 1 hatchbak bo pisać nie wiem jak. Robie Robię jad od podstaw .

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie jad od podstaw .

To po co Ci opis belki? Szukaj węży, tylko wiesz nasza żmija to słaby jad ma. Najlepiej udaj się w okolice Indochin.

Ooo tam to maja węże. Tam na pewno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!