Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzecie światło STOP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na forum jestem nowy <ok> do tej pory tylko jako obserwator ale czas zacząć :mrgreen:

 

Na początek proszę o pomoc

Jestem (jak na razie ;-) ) szczęśliwym posiadaczem Megane II grandtour 2003r. kilka dni temu zauważyłem, że nie działa trzecie światło stop-u. W książce producent zaleca kontakt z ASO :P

Może ktoś z was miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc.

Szczerze mówiąc po zewnętrznych oględzinach nie mam pojęcia za co się zabrać!

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

dzięki za odpowiedź.

Rozebrałem spoiler aby dostać się do światła, po 30 min. pracy (nie obyło się bez urwania jednego plastikowego zaczepu oczywiście) zdziwienie - światło nierozbieralne :-/

ale...

okazało się, że wcale nie dochodzi prąd do wtyczki i tu jestem w jeszcze większym <ok> niż byłem (bezpieczniki są ok)

 

może ktoś miał podobny problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam kombi i często podnoszę tylną klapę, u mnie światło wysiadło przez przewód urwany w lewej elastycznej wiązce, ten sam problem miałem już z otwieraniem klapy.

Musisz wyciągnąć gumową osłonę i poszukać przewodu, który ma przerwaną żyłę, a trzyma się na izolacji. Ja wstawiłem kawałek podobnego miękkiego przewodu-lutownica, miękka koszulka termokurczliwa.

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dzięki Macieju za podpowiedź faktycznie w tym tkwił problem.

Po zdjęciu gumowej osłony i pociągnięciu za jeden bardziej luźny kabel okazało się że jest przerwany (całkowicie) dołożyłem kawałek kabelka połączyłem i wszystko :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Maciej K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepne się bo mam podobny problem - u mnie też trzeci stop padł , popatrzyłem do wiązki w osłonie gumowej jak radzicie i stwierdziłem że sa urwane dwa :shock: cienkie czarne przewody (a wszystkich jest cztery -takie same), i teraz mam problem który czarny połączyć z którym czarnym :-/ szanse że dobrze podepne są 50/50, jakieś rady ? proszę <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Wczoraj stwierdziłem, że nie działa trzeci stop w Kombi, rozebrałem wszystko i sprawdziłem, że prąd do wtyczki dochodzi ale światło nie świeci. Czy da się jakoś naprawić (widzę, że jest nierozbieralne) bo cena w salonie zabija (295 zł) a na Allegro nie ma do kombi tylko do Hb. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się rozebrać .... ostrym nożykiem podważasz szybkę i delikatnie mm po mm podcinasz klej którym została przyklejona, zacznij od strony gdzie nie ma końcówki spryskiwacza .... możesz pomóc sobie podgrzewając suszarką (ciepły plastik trudniej pęka)

po zdjęciu szybki masz dostęp do przezroczystego plastiku/odbłyśnika w którym umocowane są diody, cały odbłysnik jest wciśnięty w obudowę lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!