Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaryjne otwarcie pokrywy silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc szanowne grono forumowiczów! Po całkowitym rozładowaniu akumulatora w mojej Megance 1,5 dci (pozostawione światła na noc) nie mam możliwości dostania się do auta, gdyż zamek otwierania awaryjnego jest (chyba) uszkodzony (nie miałem potrzeby wcześniejszego sprawdzania), wprawdzie klucz się kręci jak powinien, niemniej jednak drzwi pozostają nadal zamknięte. Jedyną możliwością według mnie pozostaje "awaryjne" otworzenie maski i naładowanie akumulatora. I tutaj moja prośba - jak się do tego zabrać?? Zdemontowałem już atrapę wlotu powietrza jednak nadal nie mam dostępu do zamka. Proszę bardzo o pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, ale jednak udało mi się otworzyć maskę przez atrapę chłodnicy (oczywiście po wyjęciu plastików), wbrew pozoru nie jest to skomplikowany proces, wiedząc który element zamka i w którą stronę "pocisnąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, potrzebuje waszej pomocy żeby móc uruchomić samochód, który z własnej, no cóż głupoty zamknęłam na amen - dosłownie(sytuacja ma prawo wywołać śmiech:))

a oto, co się stało:

Przez nieuwagę zostawiłam włączone światło pasażera w kabinie na całą noc.

Rano przy otwarciu samochodu (z karty) zaczął wyć alarm - już słabiutko, nie mogłam go wyłączyć, w końcu jakoś się udało - po wyłączeniu tego światełka pasażera.

Oczywisty objaw, że pada akumulator.

Wyjęłam go do naładowania (oczywiście okazało się, że był słabiutki).

I tu dochodzę do sedna sprawy, a właściwie swojego głupiego postępku.

Aby wyjąć akumulator otworzyłam maskę, wysiadając z kabiny odruchowo zamknęłam zamkiem centralnym drzwi. Odłączyłam aku i zamknęłam maskę......i klops!!!

Kluczykiem zapasowym nie mogę otworzyć drzwi (przekręca się do góry i na dół, czuć że o coś zahacza i puszcza, ciągnę za klamkę i nic, drzwi zamknięte)

Proszę pomóżcie - jak ma otworzyć samochód i wsadzić mu aku? Może ktoś zna jakiś sposób na otwarcie od zewnątrz maski!!!!

Czy też ten zamek w drzwiach się jakoś specjalnie przekręca czy co!!!! Czy WD40 pomoże?

Meganka uziemiona a bardzo potrzebny mi samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bym prysnął WD i odczekał dłuższą chwilę. Potem kluczyk w zamek i może się uda.

Jak nic z tego nie wyjdzie trzeba zrobić próbę otwarcia maski - zwalniając odpowiedni rygiel w zamku - nie wiem czy się da przy całej lince od cięgna otwierania. Przerabiałem tylko w MI przy zerwanej lince. Opisy i porady jak to zrobić, były na forum. O M II też chyba coś już było - :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego znalazłem:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=11542...orzy%E6+mask%EA - Scaliłem - Prezes

oraz

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=3336&...ight=otwieranie

Pozdrawiam.

 

P.S. Sorry Prezesie za kłopot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, powiem tak:

-wd 40 nie zadziałało(pstrykam cały dzień i nic),

-megi nie podniosę - bo uniemożliwa to zaparkowanie sam. na styk przy budynku-ciężkie podejście,

-wiem że mozna spróbować zdjąć atrapę i tam ręcznie pokombinować z zamkiem klapy, ale wszyskie inf. na ten temat dotyczą sytuacji gdy linka jest zerwana, a u mnie jest cała:(

-no i zastanawia mnie czy ktos wie czy w megankach II te atrapy są tylko na plastikowe zatrzaski czy na sruby - żebym czegos nie urwała:P?

 

może uda mi się ja wyjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i otwarta:)

zajęło mi to normalnie pare chwilek no i zastanowienie sie jak by to złodziej zrobił( bez zrywania atrapy, bez podnoszenia samoch. itp.) i już otwarta:)))

 

Jedyny nie przyjemny wniosek jest taki ze jak wyjmiemy aku lub jesli nam padł, to megi otwieramy bez problemu za pomoca drutu:( pociągnięcie za klamkę od środka otwiera drzwi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

:) ja właśnie mam teraz ten problem, bo liczyłem że otworze drzwi kluczykiem

który jest w karcie.....no i się rozczarowałem na maxa !

Czy może mi ktoś z Was podpowiedzieć jak najlepiej rozwiązać ten problem,

może jak ściągnę atrape plastikową zderzaka to da się tam jakoś dostać i otworzę klape a wtedy podłącze akumulator.

ehhhh a to wszystko przez to że pojawił mi się błąd Electronic fault, załamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy ten błąd pozwoli na otwarcie z przycisku karty nawet z podłączonym nowym akumulatorem. Można jednak próbować. Bezinwazyjne podłączenie drugiego aku. równolegle do obecnego, możesz zrobić od dołu na zacisk plusowy rozrusznika (najgrubszy przewód do niego) przez podniesienie auta i masę karoserii. Będzie to jednak zasilanie przez bezpieczniki płytkowe na plusowej klemie. Jak któryś z nich będzie wypalony to Twój aku. wspomagania nie odczuje, albo nadal nie będzie zasilania w układzie elektroniki. Wtedy już musisz bardziej drastycznie maskę otworzyć by je podmienić.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!