Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reset zegara i kompa przy starcie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam i odgrzebuje temat, bo prawdopodobnie mam niemal ten sam problem.

 

Piszę "niemal" bo początkowo 2 razy zdarzył mi się reset licznika przy rozruchu co świadczyłoby o dokładnie takiej samej przypadłości, ale dzisiaj zauważylem, że stało się to również podczas jazdy z tym, że poprzedzone to bylo najpierw sekundowym wyświetleniem dosłownie wszystkich kontrolek, po czym wszystko wracało do normy ale zegarek i licznik dzienny już był wyzerowany. Zdarzyło się to dzisiaj ze 3 razy: jadę - nagle przez chwilkę choinka na wyświetlaczach - wszystko wraca do normy ale licznik i zegarek już skasowane. Mieliście też taki przypadek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście temat przeczytałem od pierwszego posta/postu... yyy... wpisu ;) więc o firmie z Kaczorów czytałem i zapewne skończy się na wysłaniu do nich licznika ;) Chodzi mi też o to, czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem resetu w czasie jazdy poprzedzonego "choinką" na zestawie wskaźników... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście temat przeczytałem od pierwszego posta

Niedokładnie.... Te i inne przypadki, jeszcze gorsze jak nadmierne doliczenie przebiegu opisano tak jak wskazałem, na 1 stronie:

http://megane.com.pl/topic/11948-reset-zegara-i-kompa-przy-starcie/page__view__findpost__p__290098

Nie wiem tylko z jakiej okazji ja muszę to czytać i tego szukać dla udzielenia dokładnej odpowiedzi, skoro Tobie się nie chce, a to Twój problem.

Tym bardziej, że scenioli II Ph II, jakiego posiadam, już ponoć ten problem nie dotyczy....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty , szybko przelutować licznik będzie taniej , jak dłużej poczekasz to poleci IRF i już koszty rosną bo trzeba wydłubać wyświetlacz

Czyli w poniedziałek szczeniak (znowu) trafi do "lekarza" ;)

 

Niedokładnie....

Raczej dokładnie ;) Kolega nie miał choinki na wyświetlaczach a jedynie przygasanie i całkowite gaśnięcie ;)

 

ps do Kaczor a nie Kaczorów

Chyba jednak Kaczorów ;) Podobnie jak Tychy-Tychów ;)

 

Ale nie bądźmy aptekarzami... nie o to tu chodzi ;)

 

skoro Tobie się nie chce, a to Twój problem.

A Pan moderator jakiś drażliwy dzisiaj ?? Meliska na dobranoc i rano znowu będzie dobrze ;) Edytowane przez Viniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie miał choinki na wyświetlaczach a jedynie przygasanie i całkowite gaśnięcie

Jedni nazywają to dyskoteką inni choinką (może dlatego, że o LUTYM pisze, to bardziej dyskotekę skojarzył jak choinkę z okresu przedswiątecznego)

15LUTY rano jade na narty i zaczeła sie dyskoteka na liczniku przygasł gasł zapalał sie, pikał i nabiło przez 100km 40tys km

można jeszcze nazwać wariowaniem, ogłupieniem i podobnymi barwnymi w porównaniu z normalnym działaniem określeniami.

Czasami trzeba jeszcze rozumieć co się czyta.

A Pan moderator jakiś drażliwy dzisiaj ?? Meliska na dobranoc i rano znowu będzie dobrze

Następnym razem będzie post wysłany w kosmos i zakończy się głupawa dyskusja nad znaczeniem słów.

Wszyscy wypowiadający się w Twoim problemie piszą to samo, a Ty nadal swoje. Może to narysować trzeba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie to samo.. reset zegarka i przebiegów dziennych.

póki co zdjąłem daszki nie zdążyłem odpiąć kostek i odkręcić dwóch torxów i tu prośba

ta kostka łącząca na lewo ok.. ale jak odpina się tę po prawej? tam jest taki czarny plastik i nie wiem czy go mam wyciągać wciskać jakoś przekręcać podważać?

bo chcę zabrać wyświetlacz do domu i polutować przy dławiku ( oczywiście wcześniej spojrzeć na luty)

dodatkowo ktoś w którymś z postów pisał o kablu masowym pod maską że może byc obluzowany?

i tu pytanie ( tam w poście rożne odpowiedzi były)

gdzie jest łączenie kabla masowego? w skrzynce bezpieczników po prawej jak się maskę otworzy i stoi przodem do auta?

ktoś pisał o lewej stronie więc sie gubię?

Edytowane przez mefikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest łączenie kabla masowego? w skrzynce bezpieczników po prawej jak się maskę otworzy i stoi przodem do auta?

ktoś pisał o lewej stronie więc sie gubię?

Lewa strona skrzynki, tej po prawej. Powinieneś tam widzieć grubsze czarne kable. Multimetr dodatkowo prawdę Ci wskaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm poszukam dziękuję

a z wtyczką jąkoś sobię poradzę

póki co zaobserwowałem, że ta od lewej strony to ona jest odpowiedzialna za wyświetlanie czegokolwiek chyba...

poruszając nią i dociskając mocniej widziałem już zmiany w wyświetlanu więc styki też do przetarcia

 

a co do sciągania daszków nad i pod wyświetlaczem - uzyłem plastikowego noża syna - ale to jest taki nóż dość gruby - nie mylić z jednorazówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!