Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi z lekkich stopów


porys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o podzielenie się wiedzą na temat parametrów felgi do Megane III (nowy model)1,6 16V 110 km Hatchback prod.2009r felga stalowa 6,5 x15cali et 43 opona 195 65 15

Autko jest tak świerze że nie występuje jeszcze w katalogach a autoryzowane serwisy nie mają wiedzy na ten temat.

 

-rozstaw śrub 5x?

-et felgi alum

-otwór w feldze na piastę

 

Pozdrawiam Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=10470 proponuję się zapoznać

 

rozstaw śrub: 5x108

otwór centrujący: 60,1 mm

ET porównywalne z felgami stalowymi lub niższe w granicach 35 - 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak.Link do którego mnie odsyłasz zastal dawno temu przeczytany ;-) i nie wyjaśnia moich moich wątpliwości w zakresie parametrów felg.Dane które podajesz 13-02-09r w poście powyżej są najprawdopodobniej błedne .Otóż począwszy od laguny III i Koleosa Renault zmienil chyba rozstaw i średnicę na piaście na 67 mm i rozsaw 5x 114,3.Nie sprawdziłem tego fizycznie bo mam do odbioru nową MEGANE pod koniesc lutego!!!

 

Zwracam się do szczęśliwych posiadaczy nowego modelu MEGANE o zmierzenie i potwierdzenie w/w parametrów felg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM:)

Jestem posiadaczem od dwóch dni Megane III ph1 1.6 16V Expression z tego co się orientowałem i mierzyli w salonie otwór centrujący to 60,1, rozstaw śrub to na 100% 5x114,3, et można dobrać takie jak w feldze stalowej czyli et 43, ja dowiadywałem się bo chce na wiosnę wrzucić 6,5x15 et 43 DEZENTA V

pozdrawiam

P.S: jak będziesz coś wiedział więcej to podziel się wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnaba27 Dziękuję za odpowiedz.No to rozstaw mamy potwierdzony .Mam jednak dane ,że otwór centrujący to 66,1mm.

W salonach suwmiarkę mieli??????????? Tam gdzie ja pytalem na śląsku w kilku salonach odpowiedzi były rozbieżne ,ale nie śniło się nikomu o wykonaniu tego prostego pomiaru w salonie.Oni tylko nr katalogowy znają:oops:

Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to prosze Cię o zmierzenie tego otworu centr.w kole zapasowym lub na piaście!W kole zapasowym można to zrobić nawet linijką ,gdyż w grę wchodzą tylko dwie możliwości 66,1 lub 60,1.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonach suwmiarkę mieli???????????

 

widać że w salonach kultura się podnosi :oops: w jednym chcieli zmierzyć, ale nie miałem czasu czekać na wynik :-P a jak odbierałem auto to zapytałem o ten parametr i zmierzyli na kole na samochodzie wyszło podobno 60 mm, czyli możliwe, że jak jutro zmierzę sam na kole zapasowym (dobrze że wydałem 2 stówki na tą opcję) to wyjdzie 60,1 mm jednak sam muszę sprawdzić

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już bez żadnych wątpliwości numer 4 :oops:

Ta 1 bez czarnych wstawek wydaje się taka "zwykła" :-/

 

P.S. Popraw posta (cytowanie) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!