Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi z lekkich stopów


porys

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mojego rozumownia, przy większej szerokości felgi ET także powinno być większe, koła nie będą wtedy bardziej wystawać. Przecież mniejsze ET sprawia, że koła są wysunięte bardziej na zewnątrz, a większe ET, że się chowają w nadkola. Jeśli zatem zastosujemy felgi 7,0 cala zamiast 6,5 cala, to już na starcie koła bardziej wystają. A jeśli dołożymy do tego mniejsze ET, to efekt wystawania się zwiększa. Należałoby chyba brać wyższe ET, by skompensować szersze felgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie jak najbardziej prawidłowe, jest jedno ale jeżeli zwiększamy szerokość felgi bez zmiany ET (czyli felga wchodzi nam głębiej w zakole) to może się tak zdarzyć że zacznie nam obcierać o elementy zawieszenia lub hamulców.

 

Ja sam osobiście zamówiłem felgi 16x6,5" i ET35, bo lubię jak jednak felga bardziej wystaje na zewnątrz choć różnica pewnie nie będzie bardzo widoczna bo to tylko jakieś 12mm różnicy w stosunku do fabrycznych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie uderzyć jednak w fele renault, na allegro można trafić ponoc nowe oryginały:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1260122194

Jakoś mi się nie chce wierzyć, że to nówki, bo chyba poza siecią renault nie jest możliwe kupno takich felg? Jeśli nie oryginały, to czy trafiają sie chińskie podróbki i jak je ew. poznać? Być może są to jednak oryginały, ale nie wiadomo z jaką przeszłością, bo skoro wyglądają jak nówki, to mogły być w renowacji. Sprzedawca wzbudza zaufanie, ale zawsze ryzyko jest... Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem fabrycznie nowe felgi (od Laguny III) poza oficjalną siecią. O podróbkach nie słyszałem. Sprzedający twierdził, że pochodzą z niemieckiego salonu - chciał wystawić na felgi fakturę więc były raczej z legalnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może były to zatem fele, które akuratni Niemcy z jakichś przyczyn nie traktowali jako poełnowartościowy towar? Coś typu małe ryski, towar z wystawy itp? Dostałeś felgi w oryginalnych opakowaniach?

Sprzedawca, którego aukcje pokazałem jest z okolic Zielonej Góry, a więc do dojczlandu ma niedaleko, może rzeczywiście to jakieś niemieckie źródło, aczkolwiek specjalizuje się we francuzach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi oglądałem dość dokładnie - na oko wyglądały jak nówki. Nie było problemów z wyważeniem ani innych problemów. Ja kupowałem felgi w Ostrowie Wlkp. Firma handluje różnymi felgami - głównie oryginałami: http://alufelgi.na.allegro.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowie, kupilem identyczne felgi jak te z aukcji ktore prezentujesz - czyli model Sport 16". Tez mialem lekkie obawy co do jakosci/oryginalnosci - dodatkowo dogadalem sie ze sprzedajacym i kupilem poza allegro - on zszedł z ceny (prowizja) oraz dorzucił przesyłkę gratis. Moj całkowity koszt to 1500PLN (łacznie z przesyłką pobraniową). Felgi przyjechały na następny dzień - wszystko zgodnie z opisem nowka nieużywana + oryginał. Dodatkowo miały w cenie dekielki oraz dodatkowe 20 śrub do alusów (mam na zbyciu :mrgreen:) - Twoj sprzedający oferuje za dopłatą 120PLN co uważam już za zdzierstwo. Zastanawiałem sie nad stalówkami ale jak podliczylem cene felg, 20 dodatkowych srub, fajnych kapsli to rożnicy w cenie nie było zbyt dużej :(

post-6565-1288443395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to był sprzedawca? Możesz podesłać linka?

Ja bym się nie zdecydował na kupowanie poza allegro, chyba, że z opcją odbioru osobistego. Allegro daje zawsze jakąś ochronę - chodzi o rozstrzyganie sporów. Wolę dodać stówę i mieć spokój.

Sprzedawcy są różni, na przykład ten negatyw jest ciekawy:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=126147...pe=fb_recvd_neg

 

W salonie oryginalne dekielki kosztują niestety 30zeta sztuka, stąd ta cena. Nie muszę ich kupować, bo mam je na obecnych felgach model spirale. Sporty byłyby w sam raz na zimę, stąd moje zainteresowanie.

 

Co do stalówek, to mam taką samą opinię jak Ty. Dodatkowo, łatwo można stracić kołpaki, nawet dzisiaj ktoś pisał o kradzieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link nic ci nie da - to była osoba prywatna - nie podobały jej się od nowości te felgi i kazała je zmienić już w salonie przy odbiorze na inne dostarczone przez siebie (podobno). Możesz spróbować te felgi http://allegro.pl/renault-megane-iii-coupe...1209467267.html - jak dzwoniłem 3 tyg temu jeszcze je mieli ale chcieli już 1650PLN bez allegro :shock: Co do zakupu poza allegro/zabezpieczenia transakcji - miałem przesyłkę pobraniową i sprawdzałem towar przy kurierze przed zapłatą wiec większe ryzyko ponosił sprzedający (w razie mojej rezygnacji byłby w plecy koszt nadania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś farta, ja też bym wolał od osoby pywatnej, bo handlarz to handlarz, zawsze może coś zakombinować... A ryzyko było nawet przy przesyłce pobraniowej, bo nie byłeś w stanie sprawdzić czy z felami coś nie tak

Na felach, które pokazujesz są mega wielkie ciężarki, jakoś tak nie wzbudza to mojego zaufania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ale tak robi... fabryka!!! Widzialem w salonie - jest tak na kazdej feldze w tym wzorze :mrgreen: po za tym możecie sobie zerknąć do galerii użytkowników forum - mają identyczniene - przed chwilą sprawdzałem... w moich Sari odważniki są klejone wewnątrz felgi. Na moich nowych 16" zimówkach (zdjecie kilka postów wyżej) jest tylko po nich ślad - bede je równieź dawał od wewnątrz felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie ciężarki, zakładane oryginalnie w fabryce tyle tylko, że są one dużo mniejsze. Może nie ma to znaczenia, ale poprzednim aucie też miałem malutkie ciężarki, a nie było to auto z salonu, więc taki mega ciężar nie wzbudza mego zaufania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapewne nie tylko mnie irytuje umieszczenie odważników na zewnętrznych rantach felg. Czyba tylko renault ma taką idiotyczną politykę oszpecania nowych smochodów... :-/ Powinni to dać w opcji za dopłatą, na pewno bym dopłacił stówę :)

 

Moje pytanie jest czy ktoś usuwał już te odważniki i czy przypadkiem nie zostawały po nich ślady, lub co gorsza uszkodzenia lakieru? Ewentualnie jak to zrobić by niczego nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!