Skocz do zawartości

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

Recommended Posts

Witam,

na wstępie chciałbym się przywitać gdyż to mój pierwszy post.

Od paru dni posiadam nowego Megana 1.6 16 V 110 KM

Przeczytałem cały temat ale do końca nie jestem przekonany jakie felgi kupić.

Chciałbym dokupić felgi aluminiowe do opon letnich - Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55R16

wybrać felgi 6,5 x 16 czy 7 x 16

ET 40 czy 48 ?

Chyba wszystkie kombinacje powinny pasować ale która wydaje się optymalna (skłaniam się ku 6,5 x 16 et 40)

pozdrawiam

Czy parametr OTWORU CENTRUJĄCEGO dla felgi aluminiowej, który dla megane 3 wynosi 66,1 mm ma jakieś ważne znaczenie?

Czy jak ten otwór będzie mniejszy , lub większy to felga nie będzie pasowała do tego auta?

Jak będzie mniejszy to nie wejdzie na piastę, jak większy to trzeba odpowiednie pierścienie centrujące wstawić. Mogą być i zazwyczaj są plastikowe.

Edytowano przez gojgien

Znalazłem całkiem dobra ofertę na felgi , które mają otwór centrujący 67 mm , są od mazdy, poza tym wszystkie inne parametry są OK.

Czy przy różnicy średnicy 0,9mm trzeba zakładać taki pierścień centrujący i czy w ogóle takie istnieją?

Czy można je założyć bez pierścienia?

Odświeżę , czy jeździcie na alufelgach 15 i czy jazda jest przyjemna czy kiepska po pl drogach ?

Bo jedna osoba na forum pisała że źle się jeździ na alu 15' że lepiej jest na stalówkach 15 .

Z góry mowie że interesuje mnie tylko 15 cali alu bądź stalowe .

Bez przesady, rozumiem dylemat przy 18 czy 19, ale nie przy malutkich 15 - zresztą fabrycznie chyba nie było takiego rozmiaru.

Fabrycznie nie było 15 alu tylko stal. @snowday cały czas jeździsz na 195/65R15? W lato także? Mój tato używa jednego kompletu kół (aluminiowych) w Clio i nie ma żadnych zastrzeżeń. Jest na forum też kilka osób, które tak jeżdżą... i jeżdżą. Podobnie jak na stalowych. Kwestia gustu. Ja osobiście uważam, że oprócz wyyglądu nie ma żadnej różnicy. No może poza tym, że aluminium jest miększe od stali i łatwiej o uszkodzenie felgi na dziurach.

Jeżdżę na 15'' na stalowych w zimie , i na alu w lato i nie widzę różnicy, a co do komfortu to też nie widzę różnicy jeżdżąc poprzednim autem na 16-tkach.

Panowie, bo oczy bolą :arrow: w lecie, w zimie, w pupie, a nie w lato, w zima, w pupa... :-)

Do rzeczy:

18 godzin temu, pbet napisał:

No może poza tym, że aluminium jest miększe od stali i łatwiej o uszkodzenie felgi na dziurach.

Aluminium to metal/pierwiastek, a stop aluminium to co innego :-) Stopy aluminium są mniej sprężyste i bardziej kruche - po przyłożeniu młotkiem element może pęknąć, a taki sam stalowy - po prostu się odkształci. Stalowe ramy i widelce w rowerach potrafią amortyzować mikrodrgania, a aluminiowe są sztywne i lepiej przekazują siłę napędu (stąd korbowód w rowerze z aluminium - stalowy by się giął). W kwestii felg, amortyzację robi opona i jej profil, a felga - wg mnie - jest tutaj pomijalna. Daje wygląd, odejmuje parę kg z masy auta i - co najistotniejsze dla mnie - nie rdzewieje!

Pozdrawia Inż. Metali Nieżelaznych :-D

Dziwne , że nikt nie wpadł w Europie na pomysł robienia felg ze stali nierdzewnej.

W USA są takie felgi nawet do aut ciężarowych, piękne "chromy " bez grama rdzy.

Jesteś pewny, że wykonane są ze stali nierdzewnej?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się