Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Ale trzeba podpiąć pod komputer, tak przeczytałem własnie tu na forum, a specjalnie nie będę płacił aby mi jeżyk zmienili :D

Znalazłem listę co oznaczają komunikaty, zawsze można wydrukować i schować do schowka :D bo aż taki bogaty nie jestem aby płacić za zmianę tylko języka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego gościa ze sklepu co Ci doradzał w kwesti oleju to powieś za jaja za takie rady... 20W40... to by Ci doradził... Oby jak najmniej takich panów "Ziutków" co to wie wszystko najlepiej. A co do kosiarki i innych sprzętów - do tego masz inne oleje, przeznaczone specjalnie do tych urządzeń. A z ciekawości spytam - co zrobiłeś ze starym olejem po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary olej jest sobie we wiaderku na razie, a co z nim zrobię to się jeszcze zastanowię :D poprzednio w tym aucie to mi warsztat wymieniał olej, bo wymieniałem rozrząd u nich to za razem jednym wymienili olej przy okazji, ale teraz przyszedł czas na wymianę to sobie sam wymieniłem wymianę w warsztacie to 20-30 zł niby nie dużo ale wolałem zrobić to sam i mieć te kaskę na paliwo :mrgreen: niż płacić za coś co można samemu zrobić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wolę zapłacić bo mi odpada problem utylizacji oleju. Dlatego właśnie pytam co z nim zrobiłeś. Bo oleju nie można sobie od tak np. do ścieków spuścić czy gdzieś wylać. Wolę zapłacić i mieć z głowy. Stąd moja ciekawość. Daj znać jak wymyślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nie wolno, dużo rzeczy nie wolno ale ludzie i tak robią co chcą :mrgreen:

 

Wracając do tematu oleju.

 

Dziś autkiem zrobiłem 100km wracając do domu, jakieś 15km od domu zapaliła mi się kontrolka, ślinika i kontrolka service i cały czas się pali oraz komunikat:

NIVEAU HUILE CORRECT co niby oznacza POZIOM OLEJU PRAWIDŁOWY

Wcześniej pokazywało tylko NIVEAU HUILE czyli poziom oleju, ale już bez stale świecących kontrolek ślinika i service.

Olej oczywiście jest bo od razu się zatrzymałem i z sprawdziłem, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wlałeś tego oleju??

Jak wlałeś za dużo, ponad stan, to ten komunikat będzie identyczny, a nie jest to zdrowe dla silnika. Następny to komunikat o niskim stanie oleju, a dalej servis i STOP

Z polskojęzycznej instrukcji scenica,

post-2372-0-75342200-1355862675_thumb.jpg post-2372-0-01400500-1355862687_thumb.jpg post-2372-0-27644900-1355862699_thumb.jpg

post-2372-0-21977500-1355862708_thumb.jpg post-2372-0-51931000-1355862721_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wlałeś 4,6 l to może być za wysoki stan.

Nigdy mi jeszcze tyle nie weszło jak w książkach jest napisane, zawsze mniej, by na bagnecie było prawidłowo. Zazwyczaj jest to około 0,5 litra mniej, czasami bańka 4 litrowa wystarczy by było prawie max. To zależy ile oleju zleci z silnika, a zawsze trochę starego zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdzić na ciepłym, po ok. 10 minutach od wyłączenia.

BTW - jaki stan bagnetu? w 1,5 lubi się łamać, a jak ktoś nietrafi, to zakupi nieodpowiedni (inny poziom)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet jest cały prosty.

 

Teraz zrobiłem tak odpiłem auto świeciły się kontrolki, przytrzymałem ten mały przycisk w prawym liczniku i zresetować się licznik wymiany oleju i już się nie palą kontrolki, ale hmm kasowałem ten licznik wczoraj po wymianie oleju, w sumie u mnie nie wiem jak u innych ale u mnie on zawsze jak zresetuje to pokazuje na początku 30 tys km do następnej wymiany oleju, co i tak wiadomo ze jest za długim czasem, ale pewnie tak zostało ustawione we Francji i ciekawe jak zmieniał właściciel olej tam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!