Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia chodze z bólem głowy gdyż będę zmieniał olej w scenicu i cały czas myśle nad olejem. Jakim olejem zalać 1.5 dci 130tyś. Myśle o VALVOLINE MAXLIFE 10W40 albo ELF COMPETITION STI 10W-40. Teraz mam jeszcze większy ból głowy bo znalazłem VALVOLINE MAXLIFE DIESEL 10W40, a na stronie elfa polecają olej EVOLUTION SXR 5W40. Niestety nie wiem jaki olej był lany wcześniej czy syntetyk czy półsyntetyk. Dlatego myśle że bezpieczniej będzie wlać 10W40 i kusi mnie ten MAXLIFE ale nie wiem jak się zachowuje w 1.5 dci i który lepszy zwykły czy MAXLIFE DIESEL. Może ktoś z was już go przerobił i może coś o nim napisać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, jak nie chcesz zarżnąć turbiny to wlej syntetyka 5w40. Znajdź valvoline maxlife 5w40, ja jeździłem na takim w poprzednim aucie (102konie dci) przy 217 tyś. nie zgłaszał problemów więc i Tobie radzę, dobry olej. (Nie smarujesz- nie jedziesz :notacrook:)

Półsyntetyk=śmierć turbo. Elf= hydrokrak= nasycony olej mineralny (coś więcej trzeba dodawać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód też nie wiedziałem jakim olejem był zalany,więc nalałem Elf 10W40 zrobiłem 70tys.i jak narazie turbo ma się dobrze ,silnik chodzi jak zegarek,nie zgodzę się ze stwierdzeniem że półsyntetyk=śmierć turbo,wymiana co 10tys. a nie jak zaleca producent co 30tys.i spokojnie można śmigać, tyle z moich doświadczeń.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy nic się silnikowi nie stanie jeżeli wcześniej miał 10W40. Tak jak pisałem nie wiem czym jest teraz zalany.

 

a czemu kupiłeś auto niewiadomego pochodzenia?

teraz masz dylematy...

 

Zalej syntetykiem, nawet lotusem , czy z Orlena, można nabyć 4,5 litra poniżej 90 zł.

Na pewno lepiej będzie silnik pracował niż na jakimś markowym 1/2-syntetyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu nie warto - lej full syntetyk bezpieczniej i zdrowiej dla turbo. Z tego co ja oglądałem samochody posiadając chęć ich nabycia to jeśli był od prywatnego właściciela (jeździł w Polsce) miał zalewany to co zalecał producent czyli jak benzynki to w większości 5W30 . Wiadomo że w komisach i u chandlarzy też wisiały karteczki z wymianą oleju ale kto ich tam wie , jak liczniki kręcą...

 

Lej to co zaleca producent ew. możesz zastosować płukankę do silnika przed wymianą (polecam)

Edytowane przez Domcio181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Otóż zakupiłem Sceniola II, przymierzam się do wymiany oleju, poprzedni właściciel mówił że lał półsyntetyk. Jest to silnik 1.5 105 kucyków, czy mogę wlać Castrola Magnetic? Czy ten olej jest dobry dla tego silnika?

Edytowane przez ambarass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Nie znalazłem na forum nic podobnego.

Mam pytanie. Jaki olej nada sie do mojego megane 1.5 DCI 82km z przebiegiem 180tys. km?

Pytam, bo nie mam żadnej kartki z poprzedniej wymiany, a poprzedni właściciel nie wie, bo wymiany miał robione w serwisie.

Jakie firmy polecacie? Mam ogólnie dostęp do oleju Platinium, ale nie wiem jakie parametry się nadadzą.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Wleje 10W40,żeby nie wlać lepszego niż był.

 

Dodano: 12 gru 2013 - 21:28

A wiecie może ile oleju wchodzi? Do meganki? Baniak 4l starczy?

 

Dodano: 12 gru 2013 - 21:32

http://allegro.pl/elf-competition-sti-10w40-10w-40-4l-gratis-i3726635291.html

Czy taki olej się nada? Kolega pisał syntetyk, a ten jest półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!