Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dostałem niedawno w prezencie olej Magnatec Diesel 5W40 C3. Do tej pory używałem olejów o klasie lepkości 5W40 i specyfikacji ACEA A3/B3/B4 (mój silnik to 1.5 dCi K9K724 63kW). Czy mogę użyć oleju, który na etykiecie ma jedynie oznaczenie ACEA C3? Moje auto nie posiada filtra cząstek stałych.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez AbramK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AbramK

Olej z C3, czyli zrobiony pod silnki z DPF/FAP. Ma obiżoną zawartość dodatków przeciwzużyciowych, aczkolwiek (podobno) oleje te skomponowane są tak, żeby zapewniały wystarczającą ochronę. Ja nie sądzę, żeby silniki z filtrem były jakość specjalnie przystosowane do oleju niskopopiołowego. Dlatgego też taki olej nie powinien Twojemu silnkowi zaszodzić. Osobiście, jeśli nie miałbym co zrobić z tym olejem to bym go wlał, ewentualnie skróciłbym interwał na nim do 10 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszstkich !:)

 

 

...mam Renatke Grandtour 2010 1.5 dci 78kw z zielona naklejka ECO na stylniej szybie stad sadze ze jest to wersjka z FAPem Przejechane 9800 km i chce zmieni olej po porprzednim uzytkowniku, rpoblem w tym ze nie wiem jaki byl lany procz tego ze polsynetetyk. Chce zmienic na sprawdzony VALVOLINE MaxLife 5W40 SYNTHETIC ale wczesniej zrobic plukanke silnika VPS Diesel System Cleaner. Jakos nie mam przekonania do zalecanefo ELFa a i czy sugerowac sie olejani do silnikow z FAPem czy odpuscic to sobie.

 

Ponadto planuje wymienic olej w skrzyni biegow strasznie ciezko chodzi przy mrozie zaledwie -7C i jakos dziwni stuka drazek - myslicie ze wymiana oleju pomoze ??

a no i radio wrzucic z BT - wymienial ktos zwykle na takie z BT ? Latwo poszlo ?

 

Dziekuje za pomoc :)

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee. Wydaje mi się że nie masz filtra FAP. Zajrzyj pod spód. Na forum było opisane jak wygląda. Masz naklejkę filtra na drzwiach kierowcy?

Silniki z FAP - oleje 5W30, np. ELF evolution full-tech FE 5W-30 (Renault RN0720). Bez FAP - 5W40.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fap-a tak jak piszą koledzy wyżej raczej nie masz, bo silniki dci 1.5 chyba nie mają, ale sprawdź, poza tym dziwne że ktoś wlał półsyntetyk!! Ja w Megane II z takim silnikiem 1.5 nie miałem Fap-a i lałem syntetyk. Powinien być lany cały czas normalnie syntetyk do samego końca. A różnica jest w olejach, więc jeśli masz Fap-a to lej olej przeznaczony do tego,bo później możesz mieć problemy,a jak nie masz to dawaj normalnego syntetyka. I się tego trzymaj do końca. Bo dlatego tyle ludzi płacze jak ma Fap-a a nie leje olejów przeznaczonych do tego. A ta płukanka czy to coś ci pomoże? Jak zalejesz olejem to i tak moment olej będzie ciemny. Tak jest z dieslem. Ja używam Totala do Fap-a.

Edytowane przez ManOfSteel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej 1,5 DCI miały filtr FAP, oczywiście nie wszystkie. http://megane.com.pl/topic/55113-ktory-silnik-ma-fap/page__p__394668#entry394668

 

Jak "to cudo" jest pod spodem, to jest FAP, jeśli nie...

post-14298-0-77613600-1414593115_thumb.jpg

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się z kolei wydaje, iż to jest właśnie FAP/DPF, ponieważ dochodzą do niego przewody. Katalizatory chyba tego nie mają. Bynajmniej te stare. Wersje 1.5 dci jak najbardziej były z FAP/DPF. Ale wersja 78 kW moim zdaniem tego ustrojstwa nie ma. Choć na 100% pewności nie mam. Naklejka eco znaczy raczej, że samochód jest ekonomiczny a nie ekologiczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj u mechanika i niestety mam to ustrojstow potężne jak czołg :/ jakiego valvolina zalać ?

 

Z tego co mówił mechanior to coś może też cieknąć ze skrzyni biegów - myślicie, że od razu i tam wymienić olej?

Jak sprawdzić czy mam:

Przekładnie manualna z mechanizmem różnicowym TL4 6/1 czy Przekładnie manualna z mechanizmem różnicowym JR5 5/1 ?

Edytowane przez htomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!