Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

A co na to pytanie podpowiada instrukcja Twojego auta?

Nawet w obcojęzycznej da się to odnaleźć i odczytać.

Są i po polsku zamieszczone jako pliki .pdf lub skanowane do .jpg w internecie, a nawet w forumowym downloadzie. Możesz także z tej do scenica II skorzystać, silniki są te same co w meganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie ale gdzie jest śruba z pod dołu do spuszczenia oleju? bo już mam auto na kanele w garazu u siebie a nie mogę zlokalizować tej śruby bo co auto to gdzie trochę indziej się znajduję, ostatnio przed pól roku temu to w clio 2 zmieniałem olej to bez problemu znalazłem to, a tu w megane pod spodem plastiki sa i rozne śruby głownie od zawieszenia widać, ale chyba obstawiam ze trzeba plaski ściągnąć z pod dołu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się na klucz kwadratowy już wymieniłem olej i filtr oleju :D plastiki musiałem odkręcić tzn dzięki wszystkim :D

Jest tam kawałek dalej jeszcze jedno takie miejsce na taki sam klucz, ale to pewnie od skrzyni do spuszczania oleju?

Spuściłem prawidłowy od silnika jak coś, bo po spuszczeniu sprawdziłem bagnetem czy coś pokazuje :P i po uzupełnieniu tak samo na bagnet spojrzałem odczekując chwile czasu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje "półsyntetyczne" niezależnie z jakimi dodatkami paściami i innymi cudami, mają GÓRA 30% domieszki parasyntetycznej (hydrokrak). To się nijak nie nadaje do smarowania turbiny, a potem płacz bo regeneracja szybciej niż ustawa przewiduje. Lejcie dobry olej, najlepiej nie rozlewany na terenie Europy, bo to wszystko jedno i to samo, Mobil, Elf, Lotos- jeden i ten sam syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz rację (specjalistą w olejach nie jestem), ale:

1) zrobiłem tylko ok. 67 kkm na półsysntetyku CASTROL i parametry silnika są takiem jak wtedy gdy go kupiłem

2) sam producent zaleca oleje 10W/40

więc IMHO nie ma co psioczyć na półsyntetyk w naszych silnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej do starszego sceniola tylko półsyntetyk stosowałem i to Lotosa, dystans w tym czasie zrobiony to około 70 tys km. I latał by dalej bez problemów z silnikiem i turbiną gdyby nie została buda poobijana w ubiegłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony ten olej jak odpalę to z minute pokazuje mi komputer komunikat Niveau Huile Correct

Nie wiem czemu, ale to chyba znaczy poziom oleju prawidłowy, poziom oleju ok, tak wyczytałem na innym forum lista komunikatów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!