Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

20

Jaki olej 1,5 dci?

Recommended Posts

Czy najnowsze Renault nie jeżdżą na RN17/RN17FE?. Mam 1.3 tce i tam jest właśnie taka norma?

W sumie postanowiłem że nie będę kombinował :) Zamówiony ELF 5w30 RN0720 +Archoil AR9200v2 :D

A jak Valvoline 5W30 C4. Kolejna wymiana na tym oleju :)

Dnia 13.04.2020 o 19:35, bacablue napisał:

Dodam, że prędzej mi mija 1 rok niż 15 tysi dlatego wróciłem do Elfa.

Nie tylko chodzi o branie oleju,

Wróć do  Liqui Moly lub Valvoline,

Są to markowe oleje ;

- mają lepszy wskaźnik lepkości,

- tzw; smarność,

- tworzą grubszy, trwały film olejowy przy starcie silnika, w obrębie czopów.

Lej paliwo na sprawdzonych stacjach,

Jak sprawują się wtryskiwacze?

Witam. Myślałem o tym Valvoline, ale silnik myślę, że aż tak nie ucierpi nie robiąc 10000 km na Elfie :mrgreen:. Są niektórzy, co robią 30000/2 lata :rolleyes:

Paliwo leję na Shell, ale zwykły ON.

Wtryskiwacze - stare wytrzymały około 160000 km - nowe niech wytrzymają 150000 km - na moją jazdę to 15 lat :D

Na dniach w megane 3 1,5dCI 95KM energy life będę dawać samochód do min. wymiany oleju.

Co im powiem to mi wleją.

Pytanie tylko co.

Wg karty przeglądów i gwarancji powinien to być olej zgody z normą RN0720. Zalecany producent to Elf a typ to 5W30, 5W40 i 0W40.

Wg ASO renault jest tak samo ale zalecają Castrol.

Jaki typ będzie lepszy? 5W40 powinno wystarczyć?

Czy ma znaczenie co miałem wlane ostatnio (marka i rodzaj)?

Marka chyba nie ma znaczenia czy to będzie Elf czy Castrol? Najtańszych olejów nie mam zamiaru wlewać, iść w kierunku dużo droższych raczej też nie.

Olej ma spełniać wymagania jakościowe producenta czyli, tej jak Sam napisałeś RN0720. Olejów 5W30 u każdego producenta jest kilka rodzajów. Mechanicy zwykle nie zwracają na to co wleją a klient zna producenta oleju i to że 5W30 i ile za to zapłacił. I to chyba najistotniejsze.

To wg. mnie za mało aby auto mogło służyć długo bezawaryjnie. Nawet w serwisie nie wiedzą jaki mają wlać olej do silnika a co dopiero klient.

Najłatwiej wlać Elfa bo jest dedykowany, trudniej znaleźć zamienny, spełniający wymagania jakościowe, o lepszych właściwościach niż Elf.

Czyli najbezpieczniej szukać Elf RN0720

Ostatnio własnie pierwszy raz wymieniałem olej we francuskim klekocie  i  postawiłem na  Orlen PLATINUM Max Expert C4 5W–30 bo ma 0.5 % popiołów siarczanowych oraz spełnia normę RN0720 (https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/Produkt.aspx?produkt=PLATINUM MaxExpert C4 5W-30.aspx) i jest prawie 2 razy tańszy od elfa. 
Nie mogę znaleźć ile elf ma % popiołów siarczanowych ale wydaje mi się że jak dokonywałem wyboru to na stronie elf widziałem cyfrę 0,49% - teraz tego nie ma. Możecie sami poszukać ale wartość popiołu = 0,49% to mają oleje z górnej półki przynajmniej cenowej :) Dlatego wolę polski produkt nieodbiegający parametrami od konkurencji, w dobrej cenie i raczej pilnować  interwałów wymiany co 15 tys km niż robić jak to radzi ASO ....