Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

tomek42007

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?

Recommended Posts

Umyłem, odkurzyłem >> ;-) << i przygotowałem samochód na wakacyjny wyjazd. Nakleiłem winiety, a co. Dolałem płynu do spryskiwaczy i trochę Prestone do układu chłodzenia. Auto powiedzmy nowe, ale biorę 0,5 litra oleju, resztkę Prestone i cały płyn do spryskiwaczy :D Mam nadzieję, że nic nie będzie potrzebne. Wyposażyłem również samochód w wodę mineralną i lodówkę z wpięciem do gniazda 12V. Lubimy oglądać zdjęcia, a zatem:

20180709_114343a.thumb.jpg.4cf14b15b83e56960e7e18a5845000d7.jpg20180709_114349a.thumb.jpg.442285c06d8c4c55ea8171bbe5217e03.jpg20180709_114409a.thumb.jpg.dd70614cd85c9df030a8f2c4aa74b809.jpg

Umyłem, odkurzyłem Megankę III PH II która stała prawie 2,5 miesiąca na parkingu i rdzewiała. Po zrobieniu została sprzedana za grosze. A staruszek dostał nowa bat anteny gdy nad morze nie odbierał żadnej stacji po za jednym...z Wolsztyna....I czeka na lakierowanie po uszkodzeniu przez Mew i złego dobrano lakierowania koloru przez ASO i wymiana łozyska ABS....

Dziś Grandziol Otrzymał nowe tarcze z przodu oraz nowiutkie klocuszki. Okazało się, że tarcze były fabryczne a mój przebieg sięga 230 tyś :D

Podczas oględzin autka, okazało się, że wymiany wymaga drążek kierowniczy z prawej strony. Jednak mam dobrego mechanika :D

Napisano (edytowany)

Zleciłem zakup i montaż nowego klaksonu (stary się spalił):

Klakson.thumb.jpg.bbc0e2efaf3ef1b518d97280f7212902.jpg

Co więcej? Zdarłem winietki wakacyjne (w razie gdyby - nigdzie nie byłem) i poprosiłem o odpłatne umycie samochodu, wraz z odkurzaniem. Perfidnie nie zleciłem mycia szyb od środka - tzn., tak twierdzi myjnia - ale za to zapłaciłem im trochę mniej.

SUPLEMENT 27.07.2018

Wreszcie usunięte wgniotki wakacyjne (dwie):

Było: 20180714_125522.thumb.jpg.fcdee60fc434ca88adc9c389475491a8.jpg

Jest: 1570268464_2018-07-2710_21_21.thumb.jpg.8ae7ad5ea2f968c0e8586314b7fbdb7c.jpg

A tu metoda usuwania, jakby ktoś był ciekawy (niżej druga wgniotka, ale pierwsza była wyciągana tak samo):

1245564849_2018-07-2710_21_09a.thumb.jpg.beac456438deceb86b9433101fbb0bcc.jpg

Dodatkowo mini pędzelkiem zamalowany jeden odprysk na blendzie tylnej klapy. Od razu lepiej :)

Edytowano przez konwil

Usunięte rysy (ślady innego lakieru):

Było: 1177599792_ladylakierunadrzwiachLPa.thumb.jpg.11d3e31a67d7e4852ae1e9728fd332ad.jpg  Jest: 1057259296_2018-07-2818_12_40.thumb.jpg.5dd6b0a9ad2d1e4b597f280ab99b932c.jpg

Spolerowane z oryginalnych 90-100 mikronów do 70, także więcej rys ma tu nie wystąpić :)

W Megane 3? to widać oszczędności w lakierowaniu..to w megane IV będzie chyba z 70 mikronów.

@airbites cóż rzec, pomiar widziałem, też byłem zdziwiony.

Nie dziś, ale w sobotę. Zmieniłem tulejki ogranicznika drzwi kierowcy. Wreszcie cisza. 

A oprócz tego jak co tydzień, mycie aktywną pianą, natrysk woskiem rollex, a na koniec Sonax BSD, i jest lala. :-)

A można napisać co dziś meganka zrobiła mi? :mad:

IMG_20180811_181437615_HDR.jpg

Wtryskiwacze umarły bez żadnych wcześniejszych objawów

Dzis megi oplukana i zatankowana :) wczoraj poprawione tablice przod i wymienione ramki :)

Kilka dni temu odkurzone w środku, umyte szamponem z woskiem i do tego wosk na mokro z wytarciem do sucha mikrofibrą.

Zapowiadam deszcz :)

20180908_111503_2.thumb.jpg.9fcf42a1eddb27d126fd63c38e49736f.jpg

@pbet i jak, padało? Dobry z Ciebie synoptyk? :)

Eee tam - ładnie będzie w tym tygodniu, też pewnie dzisiaj odwiozę na myjnię swojego :) Poza tym, że zdjęcie jest w dziwnym formacie 43:35, to efekt rozmycia drugiego planu super :D

@Silverek w ten sposób zaklinałem deszcz i ciągle jest piękna pogoda, autko cały czas błyszczące :) i tak ma zostać wg prognozy do przyszłej środy jeśli nie sprawdzi się czwartkowy, przelotny opad :)

@konwil dziękować :) grafik ze mnie taki jak z koziej dupy trąba ale nawet fajnie wyszło, a foto robione telefonem, 4:3, 4128x3096

@pbet, teraz widzę, że nie do-rozmyłeś pod relingiem :) Ja dzisiaj robię mycie i odkurzanie, i mycie szyb, plastików, dywaników... Jestem umówiony na 18:00. Pogoda mnie zachęciła, bo ostatnie mycie było zaraz po powrocie w wczasów (ale wstyd...) :D

@pbet mnie to zawsze intryguje u Ciebie ta zamaskowana tablica rejestracyjna :) boisz się, że komuś podpadłeś na forum i ten ktoś Cię namierzy? :)

1 minutę temu, konwil napisał:

teraz widzę, że nie do-rozmyłeś pod relingiem :)

Nawet pod dwoma :) Nie chciało mi się ale masz rację :)

@Silverek to ochrona przed fanami, żeby mnie nie nękali na mieście :)

@pbet, bo fanki jakby co, to mile widziane :D

@konwil fanki zapraszam najpierw na priv z podaniem o spotkanie i dwoma zdjęciami sytuacyjnymi ;)

A mnie to wygląda na reklamę Rutinoscorbinu. Przyznaj się, wrzuciłeś parę tabletek do baku i autko znów wyraźne :P

@droopy Renia zdrowa jest i nie choruje :) /odpukać/

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się