Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowe używane aluski w bdb stanie, kupione za bdb cenę.

 

2012062514.jpg

 

żeby było śmiesznie to powiem Wam, że przy dobieraniu alusów trzeba brać pod uwagę nie tylko przednie zaciski przy tarczach 280, ale też tylne. Te moje alusy, mimo że orginalne to mieszczą się prawie na styk z tylnymi zaciskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było śmiesznie to powiem Wam, że przy dobieraniu alusów trzeba brać pod uwagę nie tylko przednie zaciski przy tarczach 280, ale też tylne.

Ja bym powiedział głównie tylne. Ja mam org. alusy i miejsca między felgą i zaciskiem jest tyle, że ledwo tam wchodzi najcieńszy odważnik.

 

Kupiony podkład i niedługo dalsza część malowania.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odstawiłem auto do mechanika, do wymiany:

- kompletny rozrząd z pompą wody

- łożysko koła przedniego, prawe

- łożysko koła tylniego, prawe

- pasek wielorowkowy

- sprzęgiełko alternatora

 

Zostaną jeszcze amortyzatory z tyłu, ale to w kolejnym miesiącu i będzie można w końcu śmigać autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu- masz :) za miesięczne opóźnienie w tych pracach. :) :P

Jutro jest zlot użytkowników tego forum.... Jako Admin miałeś być OBOWIĄZKOWO :) :) :P

Ja dziś tylko prace kosmetyczne przy sceniolu drugim przed zlotem, a i tak zajęło to ponad 5 godzin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem uszczelki pod odma, i przed przepustnicą. I wymieniłem żarówki H7 bo jedna przepaliła. A dziwniejsze jest to ze żarówki są wymieniane w ASO. I powinno być logo Renault a jest Osram i to zwykłe za 10 zł a u nich 40-50 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczona przepustnica, było na niej sporo syfu.

Zamontowany gaz (Stag 4, Zavoli Zeta N, Hana H2000 czerwone) i zatankowane do pełna.

Teraz już można spokojnie jeździć autem, bez płaczu pod dystrybutorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoniłem sceniola drugiego na ogólnopolski forumowy zlot do Krzepic. W drodze powrotnej zatankowany w Pyrzowicach pod korek za 2 stówy (ze względu na korzystną cenę)

Niestety przedzlotowe czyszczenie poszło się bujać, przód sceniola to jedna wielka ściana masowej śmierci dla owadów. Nawet na antenach- radiowej i CB są porozbijane.

Sceniol za to wywiązał się "śpiewająco" ze swojego zadania i przeznaczenia na rodzinne wypady. Wygoda, komfort, przyjemność z jazdy rewelacyjna :) :) Na dostępnym południowym odcinku A1 był najszybszym (w granicach dopuszczalnych przepisami) autem. (jedynie jakaś Audica przeleciała z lewej do przodu ale ta miała grubo pod 200km/h)

Dostanie za to nowy olej i filterki :) oraz okolicznościową pamiątkową naklejkę ze zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie rozpieszcza (gorąco, ale przede wszystkim zaduch), więc zaplanowane prace skończyły się tylko na odświeżeniu klimy i wymianie filtra.

Wreszcie grzybkiem nie jedzie :)

 

Dodano: 02 lip 2012 - 18:07

Kupione Tungsramy Sportlight. Zobaczymy czy faktycznie są tak fajne jak fama niesie, bo cenowo wyszły niewiele drożej niż Helle kupowane zazwyczaj w pobliskim motoryzacyjnym.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!