Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tomek42007

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?

Recommended Posts

marek chyba ci umiera alternator jak widać na zdjęciu w włączonym silniku.

Założona instalacja lpg

Olej w skrzyni, olej, świece, serwis klimy, opony

@deku jaki olej? Możesz napisać dokładnie?

Olej zwykły ELF Evolution 900 SXR, do skrzyni elf przekładniowy nfj (skrzynia TL4), świece oryginalne, czynnika do klimy 120 gramów. Wszystko to tanie rzeczy :-)

Edytowano przez deku

@deku właśnie o olej w skrzyni mi chodziło, NFJ 75W80?

tak, tak jak tutaj (05:32)

https://www.youtube.com/watch?v=Sr8__XoXTVk

nie było problemów ze skrzynią, ale auto chcę na dłużej a olej+wymian to było 110zł więc się zdecydowałem.

Dnia 12.12.2018 o 15:11, airbites napisał:

marek chyba ci umiera alternator jak widać na zdjęciu w włączonym silniku.

Jeśli chodziło o mnie, to pierwsze foto było zrobione na włączonych tylko światłach bez zapłonu. Drugie foto było już na zapłonie dlatego po zgaszeniu się reszty kontrolek pozostała kontrolka ładowania ;) Wszystko w należytym porządku :)

Dnia 10.12.2018 o 11:59, marek789 napisał:

Tak przy okazji zmieniłem sobie podświetlenie licznika i sam licznik. Jak na diesla przystało w końcu skala do 5k a nie 7k :-D. Białe podświetlenie zdecydowanie fajniejsze :)

Licznik.jpg

Fabrycznie w zwykłych megankach w dieslu wychodziły liczniki wyskalowane zarówno do 5 jak i do 7, a w RS do 6 :)

Edytowano przez Adamerio

Tak, wiem jak wychodziły liczniki. Ale w przypadku diesla lepiej dla mnie wygląda to na 5k skali niż na 7k. Nie mówię tutaj o skali 6k która występowała tylko po lifcie w 2.0 dCi RS ;)

Auto wczoraj umyte , wysprzątane i dostało nowe żarówki na przód Philipsa tym razem .

W poranek 31.12 postanowiłem zabrać się za sprawdzenie mojej klapki recyrkulacji powietrza w mojej Renacie, która już od trzech miesięcy pykała przy przełączeniu na obieg zewnętrzny. Okazało się, że ząbki kółka zębatego są wyrobione. Postanowiłem zrobić ładny opis demontażu całej klapki i opisałem na forum cały zabieg. Mam nadzieję, że jest jasno opisany. Zapraszam do lektury oraz na uwagi:

Jeżeli ktoś ma dostęp do takiej klapki to proszę o kontakt.

IMG_1252.JPG

Dzisiaj wymieniony olej (Elf Evolution SXR 5w40), filtr oleju Purflux, filtr powietrza Purflux, świece zapłonowe Beru oraz przewód dolodotowy do turbiny z uszczelką, bo było małe zapocenie. Wszystko we France Expert we Wrocławiu.

Edytowano przez maciejmacku

Kupiłem kolejny rower :-D

Dzisiaj wymienione klocki przód pomimo że od ostatniego sprawdzania przejechałem już 10 tysięcy a miały wystarczyć na 10-15 k a że mam wyjazd to wolałem dla spokoju je wymienić i okazało się że jeszcze z kolejną 10k bym zrobił . Tylko jak już kupiłem klocki i przyjechałem kawał drogi to stwierdziłem że wymieniam i wpadły oryginały za 160 zł. Dodatkowo podpiąłem się pod komputer gdyż co trochę gdy jest bardzo mokro i przejadę po kałużach myjacych podwozie to zapalała się wiadomość "skontroluj układ wydechowy" komputer pokazał że jest to błąd sporadyczny i jakieś zwarcie na + . Po podniesieniu auta stwierdziliśmy że błąd wyskakuje przez zalewaną kostkę kable od sondy za katalizatorem gdyż po przedmuchaniu ginie problem. Teraz tylko muszę pomyśleć jak to dobrze uszczelnić zaizolować.