Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?

Recommended Posts

• 2 tygodnie później...

Ostatnio serwis przedniego zawieszenia, czyli nowe oba wahacze, końcówka drążka. Megana dostała też nowe oponki Goodyear Efficientgrip Performance 2, dzięki którym ma też mniej palić :P

W planach miało też być malowanie felg, ale z racji braku zastępczego zestawu kół, to musi poczekać :)

• 4 tygodnie później...

Wymiana lamp z przodu. Oryginalne już w złym stanie, polerka nic nie dała. Szkoda, że żarówki LED zakłócają radio, bo świecą niesamowicie. Zamówiłem Tungsram Megalight Ultra +90%, zobaczymy jak to będzie wyglądać (na zdjęciach stare lampy oraz nowe z żarówkami LED)

Oryginalne lampy zostawiam, co by nikt przy mojej późniejszej sprzedaży nie mówił, że powypadkowe auto :)

IMG_20200601_164855.jpg

IMG_20200606_181128.jpg

• Like 1
Dnia 7.06.2020 o 11:19, maciejmacku napisał:

Wymiana lamp z przodu. Oryginalne już w złym stanie, polerka nic nie dała. Szkoda, że żarówki LED zakłócają radio, bo świecą niesamowicie. Zamówiłem Tungsram Megalight Ultra +90%, zobaczymy jak to będzie wyglądać (na zdjęciach stare lampy oraz nowe z żarówkami LED)

Piękne lampy, przypuszczam, że tanie nie były :) Też planuje polerkę bo już tragedia. 

A jak na razie wymiana przepustnicy, czyszczenie środka itd. Wymiana tylnych tarcz w kolejce :)

Dnia 8.06.2020 o 12:31, Renia08 napisał:

Piękne lampy, przypuszczam, że tanie nie były :) Też planuje polerkę bo już tragedia. 

Moje były już od środka zmatowiałe, nie było sensu regenerować. 

Lampy zaminnik Depo, 700zł komplet z przesyłką na allegro. Jutro będą żarówki Tungsram Sportlight 5000k, jestem ciekaw jak będzie to świecić :) LEDy oddaję, zakłócają radio i są bez homologacji oczywiście.

Edit: po ustawieniu lamp powyższe żarówki uważam za niesamowite - dużo światła, lepszy zasięg i barwa wpadająca w biały kolor.

Edytowane przez maciejmacku
  • 4 tygodnie później...

może dziś nic nie zrobiłem dla swojego autka, ale zrobiłem 13 dni temu - Megana została porządnie wyprana w środku. Może nie ma w tym nic dziwnego, ale istotą rzeczy jest to, że od tego czasu, czyli dziś mija 13 dzień jak nie palę papierosów w Meganie.

Wymiana oleju PMO 5W40

Wymiana oleju w skrzyni Elf 

Uszczelniacz półosi na skrzyni 

Łącznik stabilizatora 

Wentylator chłodnicy (oryginalny już planował wylecieć z łożyska na drugim biegu)

• 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 8.06.2020 o 13:02, maciejmacku napisał:

Moje były już od środka zmatowiałe, nie było sensu regenerować. 

Lampy zaminnik Depo, 700zł komplet z przesyłką na allegro. Jutro będą żarówki Tungsram Sportlight 5000k, jestem ciekaw jak będzie to świecić :) LEDy oddaję, zakłócają radio i są bez homologacji oczywiście.

Edit: po ustawieniu lamp powyższe żarówki uważam za niesamowite - dużo światła, lepszy zasięg i barwa wpadająca w biały kolor.

A możesz wrzucić foty lamp z tymi żarówkami za dnia i oczywiście w nocy jak z tą barwa i zasięgiem to wygląda sam się nad tymi żarówkami zastanawiam