Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Endi nie porównuj miasta do miasteczka. Po Krakowie czy Warszawie takie spalanie to zupełnie norma. Do tego inne jest spalanie jak się jeździ np po ścisłym centrum w Krakowie a inne na przelotowych. To zależy jaką masz trasę, jak dużo hamujesz i jak dużo ruszasz. Ile stoisz w korkach itd itd.

 

[ Dodano: 2007-05-06, 22:58 ]

jaka jest pojemnosc baku 1,9 dci w m2 ?

 

Chyba coś koło 60 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endi85, to strasznie dużo - coś nie tak masz z silnikiem (może sonda lambda) albo masz nieziemsko ciężka nogę :mrgreen: ja mam w 2.0 spalanie poniżej 11 w mieście przy dość dynamicznej jeździe i klimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak listwy rowerowe to raczej równoloegle a nie w poprzek.. chyba że się myle.

pusty agażnik , bez wystających częsci, elementów psujących Cx (czyli współczynik oporu) to z pól litra na setkę , z rowerami pewnie ponad litr

 

to jeszcze zalezy jak je ustawisz

 

ogólnie (w przypadku rowerów to raczej trudne) chodzi o to żeby małe przedmioty jechały z przodu bagaznika a te o większych gabarytach za nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dane z komputera, raz sprawdzałem z dystrybutorem i nawet się zgodziło więc w miare wierze:

 

Trasa ( emeryt po 3 zawałach) około 3,3 l

Trasa ( normalna jazda 120-140) około 4,8 l

Trasa (taśma ile sie da) około 6,5 l

Miasto ( emerty ) około 4,7 l

Miasto (normalnie) około 6,2l

Miasto (taśma) około 8 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek, to co Ty masz za auto?

dci 82 km???

wybebeszone i bez lusterek, ze zlozona antena i oponami 135 mm?????? :mrgreen:

 

3,3 litra???

tez bym tak chciał...

 

jak mi w trasie zejdzie poniżej 7miu to jestem cały happy

 

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w trasie można osiągnąć 3,3 to akurat mogę potwierdzić, bo koleś 1,5 dCi 100 KM osiągnął taki wynik ale tak jak napisał kolek tryb jazdy typowo emerycki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40 kg audio w bagażniku , fele 17 205 przód i 225 tył, i moge cię przewieść tak ze wyjdzie 3,3l , po prostu płaski teren zero przyspieszania 4 bieg i około 2700obr

ponizej i powyżej tych obrotów auto więcej pali :mrgreen:

serio

 

 

aha a co do mocy to mam niby 82km, tylko ze wtryski od 100km filtry olej itp wymiana co 10tyś i tankuje najdroższe paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Human Resources:

 

No najpierw instaluje sie takie listwy (bagaznik) w poprzek auta - dwie listwy a potem na nie naklada sie te rowerowe wzdloz, po prostu sie nie zrozumielismy. Ale wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo, dziekuje! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na długiej trasie z rowerem na dachu sie załamałem, o ile jeszcze przy prędkościach do ok 90 wszystko grało to na autostradzie (ponad 50% 700 kilometrowego odcinka) spalanie drastycznie wzrastało i defakto byłem 15 litrów benzynki w plecy!! Z powrotem zarzuciłem rower do wnętrza auta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!