Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

knq

Co Was ostatnio wkurzyło?

Recommended Posts

W moim przypadku trzeba powiedzieć o poważnej chorobie. Jestem osobą uzależnioną przez co rodzina straciła do mnie zaufanie oraz ja straciłem mnóstwo pieniędzy. Naturalnie, nie jestem uzależniony od wczoraj, ale można powiedzieć, że dopiero od wczoraj mam świadomość sytuacji. Rozumiecie co mam na myśli?

Dziś w warzywniaku zabrakło ziemniaków. W piekarni nie było chleba. Wszędzie masa ludzi wykupujących wszystko na potęgę i sprzedawcy nie będący w stanie zapewnić wystarczającej ilości podstawowych produktów. Sceny jakbyśmy szykowali się do wojny lub nadejścia huraganu. Bo przecież jutro sklepy zamknięte. Masakra.

Edytowano przez pbet

dziwny kraj, dziwni ludzie - to mnie wkurza zawsze, no ale pewnie każdy naród ma swoje dziwactwa o których inne narody nie mają pojęcia:lockd:

Zaczęło się niewinnie, wymiana oleju i termostatu ....

Skończyło się na...

Wymiana oleju - planowane

Wymian filtra oleju - planowane

Wymian termostatu - planowane

Mega wyciek oleju po wymianie - nie planowane

Wymiana uszczelniacza wału korbowego  - nie planowane 

Wymiana tarczy sprzęgła - nie planowane 

Wymiana docisku sprzęgła - nie planowane 

Wymiana łożysko sprzęgła/siłownik - nie planowane 

Koszt końcowy - 2 tysiące PLN - nie planowane, qwa :mad:

Edytowano przez QsOor

Załamanie pogody w piątek i bałwan z DPD w sprinterze, który zaparkował mi w bagażniku.

• Zmieszany 1

Wczoraj umyłem auto, a dziś przy okazji niedzielnej wycieczki zaparkowałem na szutrowym parkingu przy festynie, którego się po drodze nie spodziewałem. Po kilku godzinach auto całe w kurzu więc na powrocie chciałem tylko opłukać na myjce ręcznej i automat rozmieniający banknoty zeżarł moje 20 zł nie wydając ani jednej monety... Dodatkowo przytarłem lekko przedni hokej w miejscu gdzie bym się tego w ogóle nie spodziewał. Niby piękny dzień i fajnie spędzony ale... nie może być zbyt idealnie :(

Wkręt w kole i zamknięte wszystkie wulkanizacje dookoła...

Polacy w Chorwacji, wakacyjnie...

20180714_125522.thumb.jpg.fcdee60fc434ca88adc9c389475491a8.jpg404124261_ladylakierunadrzwiachLP.thumb.jpg.f11ad81df34968fb5613027e4acf60ce.jpg

Trzeciego śladu nie umiem sfotografować. Mam nadzieję, że jutro już ich nie będzie (jadę na usunięcie).

Miesiąc bujania się z Microsoftem i reklamowania konsoli, która dzisiaj powróciła z serwisu we Frankfurcie z tą samą usterką, co przed wysyłką. Ręce opadają :/

Wczoraj ktoś mi porysował bok auta, policja ma sprawdzić na kamerze nagrania i dać znać czy kogoś znam. Wg policji ktoś celowo porysował mi auto.

IMG_20181120_115814.jpg

W sumie to wkurza mnie codziennie setka rzeczy, ale nie tak jak to (nie mam pojęcia czemu zdjęcia są wyodwracane...):

Przed myciem:

20181212_160940.thumb.jpg.2733ebe7859484cb4e84eed609d3ba4e.jpg

Po myciu:

20181212_171502.thumb.jpg.37240c585d1975228d79030307932804.jpg20181212_171519.thumb.jpg.d3c4c7a1bd658ca843bedd6ee99f13d5.jpg20181212_171535.thumb.jpg.f5dcc42c3900fdefc51d506c362bf4c8.jpg

Porysowane są elementy nielakierowane zderzaka, pytanie co z czujnikiem, bo też chyba trochę dostał, no i są ślady na lampie. Sprawdzam zwyżkę AC po zgłoszeniu szkody, ale chyba się zdecyduję, gdyż ogólnie samochód jest zadbany i względnie ładny :)

PS: ale szukam też sprawcy - temat spod pracy, więc może coś, gdzieś jakaś kamera złapała... (podejrzewam kuriera DHL)

@konwil wyrazy współczucia... Każdą porażkę można jednak przekuć w sukces np. zderzak podmaluj sobie w połysk pod kolor auta. Jak tak zrobiłem u siebie i auto prezentuje się o wiele lepiej :) Przemyśl to sobie bo drugiej okazji może już nie być :)

Robimy tak jak >>z fabryki<<. Na razie pytanie podstawowe brzmi: kto płaci? I na tym intensywnie pracuję :)

Czasem fabrykę trzeba poprawić :) Wg. mnie seryjny zderzak kompletnie nie pasuje do reszty. Rób konwilku jak uważasz, to tylko była taka drobna sugestia z mojej strony (nie miej mi tego za złe) :).

Tak dużą skodę z AC rób 

2 elementy do malowania, dokładka do wymiany 

u lakiernika dobrego licz 700-1000zł za malowanie 

szkoda jak diabli, też przeżywałem podobnie jak ktoś mi przód przeharatał pod sklepem :(

PS maluj dokładkę pod kolor :) 

• +1 1

Tak prezentuje się auto ze zderzakiem pod kolor:

1378130807_Meganezderzak1.thumb.jpg.70bd4de10ef5b7cdbd161b5380a948a2.jpg2072961237_Meganezderzak2.thumb.jpg.fbfe058dcae7ae37c98d547500c708e9.jpg

Jest lepiej jak w oryginale, prawda? :)

• Like 1

Na ciemnych kolorach ta dokładka wygląda fajnie ale już na jasnych jakoś mi się bardziej czarna podoba.

• Like 1

Żeby ona była nawet czarna, ale lakierowana w połysku, a nie plastikowa, która po jakimś czasie zaczyna blaknąć i już nie jest czarna tylko szara...

Panowie, dziękuję za ciepłe słowa, rady i sugestie :) Akurat samochód mam w kolorze tzw. czorny etłal, w zw. z tym nie przeszkadza mi, że ta dokładka jest matowa. Podobnie jak kilka innych elementów z przodu. Zgadzam się, że przy np. kolorze czerwonym wygląda to gorzej (podobną, ale wyższą zdecydowanie część zderzaka niemalowaną miał zdaje się Golf V). Zależy mi na usunięciu szkody w ASO, z powodu gwarancji antykorozyjnej - chociaż tu nic metalowego malowane nie będzie, tym niemniej - "strzeżonego...".

Szkoda już zgłoszona z AC (z opcją regresu), bo na szybkim przejrzeniu monitoringu nic nie znaleziono, ale mam zgodę na obejrzenie materiału z całego dnia - kwestia poświęcenia czasu i na przyspieszonym tempie może coś dojrzę. Szkopuł w tym, że o ile auto widać dobrze, widać nawet jak ktoś przejeżdża, to nie widać (ponoć, rzekomo...) numerów rejestracyjnych. Okaże się - wrzucę Wam zrzut ekranu, jak już dostanę ten dostęp.

PS: a myślałem, że mnie wyśmiejecie, że uruchamiam AC :) (potencjalna zwyżka w przyszłym roku, ca. 200-300 zł - do przeżycia).

@konwil po coś w końcu wydaje się te pieniądze na AC. Może jakby to była jedna ryska, niezbyt trudna do usunięcia to spoko, ale trzeba przyznać, że tutaj ktoś Cię urządził naprawdę solidnie...aż nie wierzę, że przy takim "przeoraniu" auta sprawca tego nie poczuł i nieświadomie sobie pojechał. Z tego, co piszesz i tak będziesz nieźle do przodu po skorzystaniu z ubezpieczenia, także warto :)

• Like 1

Panowie - znalazłem sprawcę :D (powinienem to chyba napisać w innym temacie o radości...). Ustalam personalia, ale obstawiałem dobrze: kurier DHL (sekcja międzynarodowa). Tak, walnął, zatrzymał się, po czym ruszył dalej. Nie wysiadł. Nie przejął się. W sumie to pół budynku mi pomaga, każdy gdzieś dzwoni, pyta, próbuje sobie przypomnieć i rozpoznać gościa. Budujące.

298939518_DHL1.thumb.PNG.c0417ae8909c6fb7e8d8a99ea28d82c0.PNG41451628_DHL2.thumb.PNG.0f0080071db28ae9a974da6390c8b2d2.PNG551889224_DHL3.thumb.PNG.26aadd31d5722ec79e8c3f8e38e6bbe7.PNG1780914256_DHL4.thumb.PNG.1189fa4cead3b208c546e138e4ec5174.PNG1456883740_DHL5.thumb.PNG.088a5c1c276bc59d3e7d5e1f54450a7f.PNG

Też dupa nie kierowca, za przeproszeniem. Tyle miejsca tam miał do manewrowania... 

A propo dupy nie kierowcy, mnie wkurza jeden z kierowców moich.. Ja wiem, że relacje spedytor-kierowca nigdy nie będą super przyjacielskie, ale ten człowiek jest tak miękki, że zdecydowanie nie nadaje się na kierowce międzynarodowego.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się