Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Tips&Tricks] zerowanie kąta skrętu układu wspomagania -


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy jest ktoś z Warszawy lub okolic kto wykonał tą operacje w swojej Megance, lub ewentualnie czy może ktoś podpowiedzieć gdzie jest jakiś warsztat w którym można to wykonać?

Jestem otwarty na propozycje, ja niestety nie uważam się za mechanika, co najwyżej filtr przeciwpyłkowy sobie wymienię <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kupiłem Meganke i miałem własnie ten problem, na początku myślałem że to wina wybitego amortyzatora, ale okazało się własnię że to ten problem z kątem skrętu..próbowałem to zrobić u siebie w aucie i odziwo udało się ale teraz ściąga mi auto na prawo :D..tak więc polecam mięte i inne zioło na uspokojenie podczas ustawiania. Dzisiaj po pracy będzie runda druga ;).

 

Zycie bez usterek w Megi to nie życie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też problem z lewoskrętem występował po zakupie. Zastosowałem się do opisanych wskazówek i po uskutecznieniu całej procedury lewoskręt zamienił się w prawoskręt :D podobnie jak u Ciebie Dawid_. Daj znać jak się z tym uporasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

skoro wam teraz ściąga w prawo to nie jest to przypadkiem zmiana kąta wspomagania 'na drugą strone'? dla lewostronnego ruchu powinna właśnie ściągać w prawo, więc wygląda mi to nie na kalibracje a na zmiane strony jeżeli jedzie sie do innego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Miałem dwa razy robioną zbieżność mechanicy na stacji diagnostyczne twierdzą że jest dobrze zrobiona. Mimo to w czasie jazdy minimalnie ściąga w lewo i kierownica jest pochylona bardzo minimalnie w lewo stronę czy może to być wina ustawienia kąta zerowego.

Czy przy ustawianie kąta zerowego kierownicą należy kręcić po tym jak zgasną kontrolki na zegarach czy też w innym momencie.

Dodam że mam soft 8.31 (wspomaganie się włącza) czy jest wogóle możliwe ustawienie kąta zerowego przy pomocy tego tricku czy rzeba podpinać na komputer?? jeśli tak to czy jest potrzebny CLIP czy można to zrobić przy pomocy np takiego kabla http://allegro.pl/interfejs-obd2-renault-nissan-dacia-ddt2000-clip-i2344475725.html

Edytowane przez upfullbwoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z kierownicą, która ma tendencje do lekkiego ściągania w lewo. mimo zmiany opon lato-zima, wymiany łożysk pod amorkami kierownica ciągnie o kilka stopni w lewo z pozycji 0. Zdarza się, że na postoju ustawię na 0 i kawałek jedzie prosto ale na jakiejś nierówności bujnie nią w lewo prawo i znowu ściąg w lewo. Co do końcówek i maglownicy raczej powinny być OK,na poprzedniej naprawie (wymiana klocków) poprosiłem o sprawdzenie zawieszenia po zimie i mechanik stwierdził, że lekko już końcówki dają znak ale problem jest od kiedy go mam czyli 2 lata. Czytałem o ustawianiu kąta zerowego wspomagania ale czy w tym roczniku też nadal można to zastosować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Miałem podobny problem: po wymianie sprężyn, końcówek i drążków zaczęło mnie ściągać na prawo, tzn. kierownica sama skręca o kilka stopni. Geometria OK.

 

W specjalizującym się w marce renault warsztacie w Gdańsku (nie ASO) wykonano w moim samochodzie (jak to podaje instrukcja serwisowa) przystosowanie czujnika kąta skrętu przy pomocy przyrządu diagnostycznego.

 

post-17492-0-17469500-1360171024_thumb.jpg

 

Istnieją wersje meganeII, które posiadają znacznie rozbudowane funkcje wspomagania elektrycznego (niestety nie mój samochód), wówczas istneje możliwość włączenia opcji korekty ściągania pojazdu (Vdiag 0C / CF093) i ustawienia poziomu korekty (Vdiag 0C / CF092), tj. LEWO/PRAWO i LEKKO/MOCNO/BRAK.

 

U mnie poprawiło się i jadę już prosto czego i Wam życzę.

 

Szerokości :D

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mi ściąga odkąd kupiłem meganke jakies 3 lata, zbieżność ustawiałem już 4 razy i nic. Gdzie w Warszawaie mogę podjechać na zerowanie kąta skrętu? Macie jakiś polecany warsztat? U mnie opisany sposób przez drno nie działa, nawet się nie włącza wspomaganie.

Edytowane przez Malix7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

witam,

jaki jest koszt ustawienia kąta skretu w ASO?

zna kto moze jakis warsztat w poznaniu lub okolicy który moze wykonałby cos takiego taniej?

pozdrawia

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Warszawie poradził sobię ktoś z problemem? znacie kogoś z wawy kto ogarnie to?

 

Zobaczcie co znalazłem w jednym manualu do meganki

 

CF092: Tryb korekty ściągania pojazdu

ZALECENIA

Procedura do stosowania wyłącznie w trybie Vdiag 0C.

Konfiguracja CF092 pozwala dostosować korektę ściągania pojazdu w zależności od

zaobserwowanego przez użytkownika zboczenia z toru jazdy.

WAŻNE

– Przed wykonaniem konfiguracji, sprawdzić stan i ciśnienie w oponach, stan przegubów i geometrię elementów

zawieszenia.

Tryb korekty ściągania odpowiada wartości dodatniej lub ujemnej pozwalającej na dodatnią lub ujemną korektę

ściągania pojazdu.

Procedura ustawienia parametrów

– podłączyć przyrząd diagnostyczny,

– zapoznać się z diagnostyką elektrycznego układu wspomagania kierownicy,

– zaznaczyć konfigurację CF092 "tryb korekty ściągania pojazdu",

– skonfigurować moduł elektroniczny stosownie do trybu korekty zgodnego z życzeniem. Ten tryb zależy od

zachowania pojazdu:

– "Lekkie w L.": Układ wspomagania kierownicy wyrównuje Lekkie ściąganie pojazdu w Lewo

– "Lekkie w P." Układ wspomagania kierownicy wyrównuje Lekkie ściąganie pojazdu w Prawo

– "Mocne w L.": Układ wspomagania kierownicy wyrównuje Mocne ściąganie pojazdu w Lewo

– "Mocne w P": Układ wspomagania kierownicy wyrównuje Mocne ściąganie pojazdu w Prawo

– "BRAK": Układ wspomagania kierownicy wyrównuje w bardzo niewielkim stopniu ściąganie pojazdu

w Lewo lub w Prawo

– wyjść z trybu diagnostycznego, nie wyłączając przyrządu (zamknąć jedynie aplikację),

– wyłączyć zapłon i koniecznie odczekać 15 sek.,

– powrócić do trybu diagnostycznego układu kierowniczego ze wspomaganiem elektrycznym

– ponownie odczytać konfigurację w celu potwierdzenia (LC009)

Edytowane przez Malix7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie czy w czasie kręcenia kierownicą lewo i prawo i powrocie do pozycji na wprost wystarczy ją zwyczajnie przytrzymać czy ustawić tak by sama była ustawiona prosto?Wiemy,że mimo płynnego powrotu i ustalenia pozycji na wprost kierownica po jej puszczeniu samoczynnie o ileś tam stopni odbije na bok.Jak ma się to ustawienie prawidłowo wykonać-przytrzymać i wył.zapłon czy delikatnymi ruchami ustawić prosto kierownicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!