Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałbym się przywitać. A teraz konkrety:) czy któryś z forumowiczów z okolic warszawy byłby w stanie wykonać te układy które są potrzebne do prawidłowego działania zegarów z ph2 w ph1 oraz je zamontować? Mieszkam w uk jeżdżę scenikiem z polski (względy finansowe poza tym mam opory przed kierownicą z drugiej strony) kupiłem zegary, manetkę i zanim doczytalem o problemach uciąłem stare kostki. W mieście w którym mieszkam wszyscy elektrycy wołają 300 £ a ja mam do tego dwie lewe ręce. Jako że będę w polsce od 28 września może ktoś mógłby poświęcić mi godzinke. Oczywiście za części i robotę zapłacę. Liczę na pomoc i pozdrawiam.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda,że ucinałeś kostki,bo tak to wydłuża się proces przeszczepu,bo trzeba po kolorach przewodów kombinować,i w godzinkę tego się nie ogarnie,bo za dużo przewodów jest do podpięcia .Kiedyś się zastanawiałem czy ta wiązka z kostkami,gdzieś dalej nie jest łączona jakąś większą kostką,którą można by było rożłączyć i wpiąć poprostu większy kawałek instalacji :) Samo zlutowanie inwertera to pikuś,jak sie ma te kilka rezystorów i tranzystor,najwięcej roboty jest w dolutowywaniu kabelków .Z drugiej strony jak masz ucięte kostki i znasz dobrze rozpiskę przewodów,to wystarczyło by kupic rurkę termokurczliwą,i rurki do łączenia przewodów (takie do zaciskania) i obyło by się bez lutowania :),ewentualnie na kostkę kilkunasto torową i skręcić,a to juz śmiało zrobisz sam .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy te zegary co podał w miniaturce chester3663 (białe tarcze) będą pasować do scenica phI z silnikiem K7M 1,6 ?

I proszę mnie nie odsyłać do wcześniejszych postów ,bo ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.

będą pasowały ,ale nie wszystko będzie działać ,wskazówka pod obrotomierzem bez dodatkowych zabiegów nie będzie działać .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą pasowały ,ale nie wszystko będzie działać ,wskazówka pod obrotomierzem bez dodatkowych zabiegów nie będzie działać .

 

Z wskazówką od ciśnienia oleju, coś wymyśle. :) Ale Ten ADAC co to znaczy,że posiada komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj doszły białe zegary i odrazu je zamontowałem żeby sprawdzić czy wszystko działą. Lampki działają, obrotomierz też, prędkościomierz, cisnienie oleju nie bo nie podłączony.

I taka sprawa wyświetliło mi się na komputerku ile mi zostało kilometów na baku do przejchania. i mi ciągle rośnie. Czy to dlatego,że nie podłączyłem jeszcze komputera z komory silnika czy licznik jest walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

zamontowałem licznik (ADAC EU), ale nie podłączyłem manetki, pozostała jeszcze stara. Po przekręceniu zapłonu zapaliło się OIL OK, po naciśnięciu przycisku pojawiły się kwadraciki, potem przebieg całkowity. Niestety nawet po przejechaniu ok. 3km, dolny segment wyświetlacza jest pusty - brak nawet przebiegu dziennego. Czy to normalne, gdy jest jeszcze manetka bez przycisku?

W czerwonej wtyczce mam podłączone fabrycznie przewody pod piny 6 i 7.

 

Ok, nie ruszy nic bez podpięcia manetki. Jako, że instalacja jest fabrycznie zrobiona, miałem w zamiarze kupić manetkę z przyciskiem. Ale rozwiązałem problem inaczej. Podłączyłem przewody pod złącze wycieraczek i zrobiłem to jak na zdjęciach przyklejając przełącznik pod manetką do obsługi radia. (przycisk kupiłem w sklepie z art. elektronicznymi za 1 pln). Przycisk przyklejony taśmą dwustronnie klejącą. Wszystko działa jak należy, przełączanie odbywa się praktycznie bez odrywania rąk od kierownicy.

post-31828-0-60797400-1319888773_thumb.jpg

post-31828-0-83652000-1319888806_thumb.jpg

post-31828-0-76139100-1319888838_thumb.jpg

Edytowane przez AndrewW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem.

Po podłączeniu komputera do licznika przy niektorych wartościach takie jak: średnie spalanie. chwilowe spalanie, spalone litry paliwa migają mi kreski. Można to naprawić jakoś? Przebyty dystans, oraz średnia prędkość działa

 

Ok już poradziłem sobie z problemem. Włączenie trybu serwisowego licznika :)

Już wszystko działa jak należy.

Edytowane przez Megan92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!