Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Guidage informe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytałem ten temat, ale nie znalazlem ko0nkretnej odpowiedzi oraz informacji co to za model nawigacji i skąd mapy.

Poszukuję nr.modelu tej nawigacji w zalaczniku co zamiesciłem( zdjecie z allegro) oraz mapy polski do ściągnięcia proszę o jakieś linki na prv. Jest to do Laguny 2 mojego taty.

post-4050-1228114014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

pod intensywnych poszukiwaniach znalazłem dobre mapy polski dla nawigacji Carminat 5000 (z monochromatycznym małym wyświetlaczem) do Megane II..

 

 

dzieki mapki rwelacja znaczy sie dzisiaj sciagnolem PL i dziala slabe pokrycie ale jest ;P nikt nic lepszego nie zaproponowal

 

co do postow dotyczacych ustawienia czasu to u mnie w trybie navi robi sie to bez problemu kangoo mam 2 dni jako sluzbowe autko ale wszystko dziala ok

 

zegar moglem ustawic zarowno z plyta z mapa w srodku jak i bez niej ale chyba na wlaczonym silniku moze moj model jest jakis lepszy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Dokładnie przeczytałem forum i powiem szczerze, że w dalszym ciągu mam problem z nagraniem odpowiednich map do mojej nawigacji. Wypróbowałem już sporo linków i klapa. W mojej lagunie (1998) jest wbudowana nawigacja z dużym kolorowym wyświetlaczem i czytnikiem PHILIPS zamontowany pod schowkiem. Nawigacja działa z oryginalną mapką Niemiec. Bardzo proszę osoby, które miały podobny problem o info.

Z góry dziękuję <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może ja pomogę kolegom i podsumuję te nawigacje.

 

ogólnie w latach od 2001 do 2005 były tylko dwa typy nawigacji.

Carminat 5000 (oparte na radionawigacji Beckera, inaczej nawigacja strzałkowa)(pozwolę sobie zdjęcie z posta kolegi zapożyczyć http://www.megane.com.pl/files/thumbs/t_481482703_1_914.jpg )

zaleznie od modelu i dat produkcji auta są dwie wersje tej nawigacji. SH1 (2002-2005r) i SH3 (od połowy 2005 ale w niektórych modelach aut później).

do SH1 pasują mapy oznaczone symbolem B

ostatnia to B-27 77 11 423 071 - CD2 (Niemcy/Austria/Benelux/Szwajcaria/Polska…)

 

do SH3 - mapy oznaczone symbolem A

mapa A-27 82 00 764 258 - CD2 (Niemcy/Austria/Benelux/Szwajcaria/Polska…)

lub najnowsza V28 (25 92 070 74R).

 

Carminat 8000 - z kolorowym ekranem, czytnikiem CD z napisem Carminat schowanym zaleznie od auta: za schowkiem (Laguna II ph I), w schowku (Vel Satis), pod schowkiem (Traffic), pod fotelem pasażera (Scenic II i chyba Espace IV), w kufrze (Megane II).

czytnik wygląda tak:

http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal...92/37/477923727

 

do tego jest jeszcze sterownik

w Lagunie II, Megane II, Traffic, Vel Satis jet od razu z klawiaturą umieszczony w desce rozdzielczej (W Megane II ma zaokrąglony panel)

http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal...00/53/497005369

W Scenicu II klawatura jest oddzielnie pod ekranem a sterownik schowany pod fotelem

razem z czytnikiem.

Do tych pasuje mapa Europa Wschodnia VDO/Dayton Q2/2008 na CD.

Menu nawigacji wygląda tak:

http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal...06/10/494061063

 

 

Od 2005 roku zmieniły się typy nawigacji i zaczęli montować nowe oznaczone odpowiednio Carminat 1 (kompatybilne mapy z SH3), Carminat 2 i Carminat 3.

Carminat 1 to nawigacja strzałkowa (odpowiednik tej Carminat 5000 tylko nowsza i inny wygląd panelu, mały wyświetlacz mono, mapy SH3).

Carminat 2 to radionawigacja z dużym kolorowym ekranem i czytnikiem CD w radiu.

(inaczej oznaczona jako CNI R4 lub LPN - LPN dostała dodatkowow Bluetooth, nie są z nią kompatybilne mapy starsze V25 i V26).

Pasuje do niej płyta CD Europa Wschodnia V28 dla CNI R4-LPN.

Carminat 3 inaczej ITS, to nawigacja z kolorowym ekranem LCD, zmieniarką na 6CD/MP3, amplitunerem, czytnikiem DVD nawigacji z zestawem Bluetooth i sterowaniem na konsoli centralnej między fotelami (joystick).

Do tej pasuje płyta DVD Carminat V28 (2008/2009r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Widze ze kolega mnie juz ubiegl i pospieszyl z wytlumaczeniami dotyczacymi nawigacji <ok>

Mysle jednak, ze nie bedzie mi mial za zle jak tez troche o tym napisze ;-)

 

Szukam juz od jakiegos czasu plytek do mojej NAVI (tej z monochromatycznym wyswietlaczem).Posiadam jedna originalna (dostalem ja podczas zakupu mojego auta), niestety nie ma na niej Polhski a bardzo bym chcial ja mniec.

Moja plytka to A25 - posiadam tez instrukcje do NAVI i z instalacja plytek nie ma problemu (wyglada ona mniej wiecej tak jak opisywaliscie ja tutaj na forum).

Z czym natomiast jest problem to z roznymi rodzajami map ktore nie we wszystkich NAVI moga dzialac.Czytalem juz troche o tym i oto czego sie dowiedzialem:

 

Renault wypuscil na rynek rozne modele (oto one):

 

1.Carminat 5000 ( z monochromatycznym wyswietaczem):

-rodzaj/typ : SH1

-wyprodukowana przez firme Becker

-bazujaca na mapach firmy Navteq

-Samochody:Clio 2, Megane 2, Laguna 2, Scenic 2

 

2. Carminat 8000 (z kolorowym wyswietlaczem)

-wyprodukowana przez firme VDO

-bazujaca na mapach firmy Navteq

-Samochody:Clio 2, Megane 2, Laguna 2, Scenic 2, Espace, Vel Satis

 

3.Carminat 1

(zmodyfikowana wersja 5000 o tych samych funkcjach)

-rodzaj/typ : SH3

-wyprodukowana przez firme Harman Becker

-bazujaca na mapach firmy Navteq

-Samochody: Megane 2 (Phase 2), Modus

Plyta z danymi do Carminat 1 nie jest kompatibilna z pyta przeznaczona do Carminat 5000 !!!

(i to jest wlasnie to)

 

4.Carminat 2

(unowoczesniona werjsa Carminat 8000)

-wyprodukowana przez firme Siemens-VDO

-mapy na plytach CD

 

5.Carminat 2+

(ulepszona - poprawiona miedzy innymi szybkosc przetwarzania danych)

-rodzaj/typ : E4R

-wyprodukowana przez firme Siemens-VDO

-mapy na plytach CD

-Samochody: Megane 2 (Phase 2)

 

6.Carminat 2 Bluetooth

(ulepszona - 2D, Bluetooth-telefonowanie itp.)

-wyprodukowana przez firme Siemens

-mapy na plytach CD

-Samochody: Laguna 3,Megane 2 (Phase 2)

 

7.Carminat 3

( najnowsza o ktorej nie chce sie juz rozpisywac bo nie jest to takie wazne)

A wiec troche z tym wszystkim namieszali.

 

Do naszej Navi sa wiec mapy wyprodukowane przez Firme "Navteq". Wchodzac na ich strone mozna sobie zamowic odpowiednie mapy do swojego typu nawigacji. Wybranie wlasciwej odbywa sie poprzez podanie marki samochodu, jego produkcji itp. oto stronka:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP...cmd=(none)&

 

Do kupienia jest najnowsza mapa na 9-ciu plytach za 149Euro,

problem jednak w tym, ze tam nie mozna tam dokladnie zdefiniowac jaka sie posiada (czy kolorowa czy monochromatyczna, czy SH1 czy SH2) mozna ja tylko tak zdefinowac: "Megane - Carminat Navigation Informé" wiec jak mam byc pewny czy jak ja zamowie to bedzie ona dzialala w mojej Navi.

 

moze mi tez ktos powiedziec do ktorej Navi pasuja te plytki, ktore sa tutaj do sciagniecia? (SH1 albo SH3?)

Czy jest moze tak, ze firma Navteq wypuscila plytki z mapami, ktore sa kompatibilne z wszystkimi Carminatami???

post-12400-1228764506_thumb.jpg

post-1-1228764506_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi tez ktos powiedziec do ktorej Navi pasuja te plytki, ktore sa tutaj do sciagniecia? (SH1 albo SH3?)

Czy jest moze tak, ze firma Navteq wypuscila plytki z mapami, ktore sa kompatibilne z wszystkimi Carminatami???

 

Pisałem o tym rok temu

Forum: Car Audio (nagłośnienie, nawigacja) Wysłany: 2007-11-25, 22:26 Temat: Carminat Guidage informe

 

płyty CD zapisane w formacie SH3 to:

 

A-25 82 00 411 705

A26 82 00 645 814

A27 82 00 764 263 (CD4 z PL) , 82 00 764 264 (zestaw 4 CD)

 

Tak więc jeżeli działa u Ciebie płyta A-25 to znaczy że masz SH3.

 

Mam tylko jedną płytę (A27 SH3) z kompletu 4 szt (to znaczy Polska oraz Austria, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, B,DK, FL, L ) działa u mnie w Carminat 1 monochrom w Lagunie II ph2 ze stycznia 2005

 

Zestaw 5 płyt CD (to są te linki dostępne powyżej) to jest SH1 i u mnie nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak więc jeżeli działa u Ciebie płyta A-25 to znaczy że masz SH3.

 

Mam tylko jedną płytę (A27 SH3) z kompletu 4 szt (to znaczy Polska oraz Austria, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, B,DK, FL, L ) działa u mnie w Carminat 1 monochrom w Lagunie II ph2 ze stycznia 2005

 

Mamy wiec te same nawigacje (carminat1). Moj samochód to Megane z 2006 roku (faza II) po liftingu. Plytke do Navi dostalem wraz z zakupem auta. Od bardzo dlugiego czasu szukam jakis plytek do mojej Navi.Bardzo chcialbym mieć mape, na której jest Polska.Z tego co piszesz wynika, ze takowa posiadasz i w dodatku jest to nowsza wersja od mojej (A27-znaczy z 2007 roku).

A więc mam do Ciebie pytanko:

„Istnialaby mozliwosc zebys mi ja jakos udostepnil (np. poprzez RAPIDA albo jakos inaczej)?Bylbym bardzo ale to bardzo wdzieczny!

 

P.S. A może wiesz skad moglbym taka plytke sciagnac?

No i jeszcze jedno. Jak wyglada to z pokryciem Polski – zadowalajace?

Ja na moja plytke nie moge narzekac. Jezdze dużo po Europie zachodniej (Niemcy, Holandia, Belgia itd.) i dziala rewelacyjnie – tylko ze znalezieniem plytki z Polska mam straszne problemy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszy oryginalny soft to 5.30 ale niczym się nie rózni od 5.00.

(zakładam, że Twój czytnik ma soft 5.00 albo 5.30 bo jest z 2005r)

polskiej wersji oryginalnie nie ma a linku do nieoryginalnej też nie ma.

resztę napisałem Ci na pw.

 

jak nie ma problem to może ktoś wie skąd ściągnąć mapę żeby była Polska Niemcy Holandia, może być Belgia, i może być jeszcze Francja??

na jednej mapie nie będziesz tego miał. Europa jest podzielona na 9 płyt CD.

Np Europa Wschodnia, Francja, Benelux, Niemcy itp.

wpisz w emule VDO 2008 to znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!