Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
bolom

Megane I phII Rozrząd oraz poduszki pod...oraz zablokowane

Recommended Posts

Witam,

Mam scenica 2002 1.9 dTi. W Holandii wymienili rozrząd przy 161 tysiącach. Na liczniku mam 175 tysięcy i niby wszystko się zgadza. Co radzicie robić?

Druga sprawa to poduszki, i właśnie jak odpalam silnik to tłucze, jak wbijam biegi i puszczam sprzęgło to muszę to robić bardzo delikatnie bo stuka. Co to za poduszki są do wymiany?

No i jeszcze mam zablokowane tylne lewe drzwi. Co zrobić by je otworzyć?

Z góry bardzo bardzo dziękuje za rady.

Bolo

Drzwi od wewnątrz nie da sie otworzyć czy od zewnątrz? Jak od wewnatrz to z boku jest taki cypelek i trza go przestawić, a jak z zew. to nie wiem :)

Ja mojego scenica przywiozlem z Niemiec z przebiegiem 124 tys i niby mial tez wymieniony rozrzad ale ja co do tego to nikomu nie ufam i wymienilem .W 19 chamade 1,9D wymienialem co 90 tys i chyba sie tego bede trzymal w scenicu tez .Aco do drzwi to pewnie blokada przed dziecmi jast przesunieta w drzwiach ,tak jak kolega napisal

Druga sprawa to poduszki, i właśnie jak odpalam silnik to tłucze, jak wbijam biegi i puszczam sprzęgło to musze to robic bardzo delikatnie bo stuka. Co to za poduszki są do wymiany?
jak najbardziej-wymień od razu wszystkie 3 to będziesz miał spokój na minimum 50-70 tysięcy kilometrów w zależności od stylu jazdy (mi przy agresywnej jeździe starczyły na jakieś 60 tysięcy km- teraz znów zaczynam powoli je słyszeć ) - kup poduszki sasicka

Ok.

Drzwi: nie mogę otworzyć ani z zew ani z wewnątrz:(

Rozrząd: dziś dostane książkę serwisową, mam zapewnienia od sprzedającego, że licznik nie był kręcony

Poduszki: tak naprawdę to ile ich jest?

Gdzie kupić te poduszki by było NAJLEPIEJ :)

i jeszcze jedno. Czy może ktoś się orientuje, ile może kosztować kluczyk do Scenica I PHII?

Ok.

Drzwi: nie mogę otworzyć ani z zew ani z wewnatrz:(

W R19 można było po wyjęciu tylnej kanapy odkręcić tapicerkę i dostać się do zamka...

i jeszcze jedno. Czy może ktoś sie orientuje, ile moze kosztowac kluczyk do Scenica I PHII?

Dziś pytałem w serwisie Renault w Rzeszowie:

- 50zł grot

- 524zł reszta kluczyka z pilotem centralnego zamka,

- ok 70-90zł przyuczenie drugiego pilota :shock:

Gdzieś czytałem tu na forum, że można dorobić kluczyk z imo o wiele taniej, ok 300zł. Ja dorobie sobie normalny kluczyk i imo będę wpisywał kod do imo.

Panowie, nie uważacie, że ceny w ASO to jakaś masakra :)?

Tak co do drzwi to już wiem co jest. Spadła tam zapadka od zamka. Trzeba rozebrać tapicerkę i ....

Co do Poduszki to w InterCarze kosztuje około 200 zł, a na allegro znalazłem po: PODUCHA_ALLEGRO . Nie wiem czy to dobry zamiennik :)

W zasadzie powinieneś chyba wymienić 2 poduszki.Prawą przy rozrzadzie i pod silnikiem (aluminiowa ,skręcona).Wymiana możliwa w garażu lub na świeżym powietrzu ale trzeba dobrze zabezpieczyć auto ,podeprzeć silnik aby nie opadł i mieć dużego torxa do odkrecenia jednej śruby od poduszki skrzyni(niestety rozmiaru nie pamietam) a doprawej sztorcowe 18-ki.Pozdrawiam

Witam, jak cos to mam te skrętną poduszkę na zbyciu, przejeździła jakieś 500km (wiec nówka sztuka) firma SASIC. Jak ktoś chętny to sprzedam niedrogo.

bolom dziwna sprawa bo w tych silnikach wymiana rozrządu jest co max. 75tys. a u ciebie wypada, że była co 80tys. robiona. Troszkę to podejżane. Albo ktoś przeciągał wymiany albo nie było robione.

Dziwna i nie dziwna. W ASO powiedzieli mi, ze tak może być. Narazie i tak nie wymienie bo nie mam kasy kompletnie. Będę musiał jednak o tym pomyśleć. Dziękuję robpab.

mih00 chętnie ja odkupię. Ile sobie winszujesz? mój emai: cobriettiMALPAgmail.com lub gg: 8144189

Czekam na info