Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem Firestone Winterhawk 2 i wbrew ostatniemu testowi zamiszczonemu w Auto Świecie spisują się całkiem nieźle i są do tego rewelacyjnie ciche ;) cichsze nawet od świetnych letnich Continental ContiPremiumContact 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wypowiadajcie się na temat opon wymienionych w pierwszym poście bo inaczej Wasze zostaną usunięte.

Swoją drogą jest to dziwne, że mój post został szybko usunięty bo niby pisałem o innych oponach a co do innych postów mówiących również o innyc oponach koledzy admini pdchodzą jakoś bardziej liberalnie. Troszkę to z ich strony nie fajne.

[nie rozumiem żali kolegi który nie mając megane III wypowiada się na temat opon do tego samochodu, idąc dalej stwierdzam że kolega się myli w tym temacie piszemy o oponach zimowych wszystkich nie tylko o wspomnianych w pierwszym poście] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wypowiadajcie się na temat opon wymienionych w pierwszym poście bo inaczej Wasze zostaną usunięte

Niezupełnie:

A co Wy byście wybrali?

w moim rozumieniu to pytanie odnosi się do jakichkolwiek opon ;)

Ja jeżdżę na Bridgestone Blizzak LM25 i powiem ze po śniegu wymiatają ;) zero poślizgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nokiany WR-G2 w drugim aucie, w rozmiarze 205/55R15. Bardzo fajne, ciche, polecam.

Do meganki sam szukam czegoś cichego w 225/45/R17 i rozważam Bridgestone LM30, Conti TS830, Pirelli Sottozero 2 oraz owe Nokiany WR-G2.

Z tego czego nie polecam w szerokości 225, to Yokohama W Drive, bo jest dosyć hałaśliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie węższa opona to większa przyczepność na śliskiej nawierzchni (pomijając już samą moc). Mimo wszystko ja również kupiłem opony w rozmiarze 225/45/R17. Trzeba po prostu z głową jeździć bo nawet najlepsza opona nie uchroni przed poślizgiem. A co do dziur to nie pamiętam kiedy wpadłem w jakąś wielką. Może mam szczęście a może po prostu nasze drogi stają się co raz mniej dziurawe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pojechałem raczej po bandzie i kupiłem kleberki krisalp hp2. na mokrym trzymają się bardzo mocno, na sniegu jeszcze nie testowane. Są trochę głośne - przy pewnych prędkościach słychać delikatne huczenie ale cena była tu głównym wskaźnikiem wyboru.

No może jeszcze rekomendacja z letnich kleberek dunaxer hp2 które rewelacyjnie mi się sprawowały w poprzednim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!