Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

@Darekk3212 a czy czasem w MIII nie ma 5 śrubek :?::-)

MIII i MIV mają po 5 śrub na koło (5x100), czyli felgi nie będą pasowały.

M III oraz IV mają rozstaw 5X114,3 nie 5x100.
Jakbym miał 600zl na stalowki na zimę wyrzucić to lepiej za 800zł używki alu kupić jakieś.

Edytowano przez tomqu86

Podobno Frigo HP 2 dobrze radzi sobie z wodą. Chyba się na nie zdecyduje wszędzie są pozytywne opinie. A czy do nowego auta muszę kupować drugi zestaw czujników powietrza ? Myśle nad zakupem drugiego kompletu felg.

Ja  polecam Nokian WR D4 np 205/55/16  dla mnie najlepsze na zimę  a do tego felgi stalowe na allegro nowe po 120 zł sztuka nr aukcji: 6895182323

No i jeszcze czujniki ciśnienia :-) Przynajmniej u mnie - dlatego ja na razie pozostanę przy alu i wymianie opon. Niestety, jak ktoś nie lubi kołpaków - jak ja - felgi CS co 2-3 lata wypadałoby wypiaskować i pomalować - dośw. z Megane II, które również mnie zniechęca to wydawania 500 zł na czarne felgi.

W kwestii opon, to mam dwóch faworytów, tj. Michelin albo Nokian. Ceny podobne, o Nokianach dużo dobrego czytam; o Michelinach Alpinach się nikt nie wypowiada, więc bazuję na własnym doświadczeniu (mam z 2016 roku w Megane II, miałem z 2003 w Oplu Agila). Czas decyzji zbliża się nieuchronnie :-)

Bierz Alpiny w ciemno.

Mam u siebie 5 i stwierdzam że tak cichych opon nigdy nie miałem, przy nich letnie Energy Savery to wyjce, a mam od nowości.

Odwlekałem wymianę na letni zestaw, ile się dało:-).

Dzięki za opinię; skłaniam raczej się ku Michelinom :-)

1 godzinę temu, tomgrandtour napisał:

przy nich letnie Energy Savery to wyjce

To prawda :-) Mam w dwóch autach i faktycznie nie są ciche.

Sorry, że tak z pierwszego posta, ale temat jest dosyć pilny, bo od niedawna śmigam Megane 3 z 2012 roku. Wersja z dieslem i w kombi. Muszę kupić do niej opony zimowe. Mam w niej obecnie letnie Goodyeary w rozmiarze 195/65 R15

Na zimę chciałbym kupić coś dobrego, ale przy tym nie wydawać nadmiernej ilości gotówki. Zastanawiam się nad tymi Nokian WR 4D: https://www.oponeo.pl/model-opony/nokian-wr-d4

Ktoś może już na nich śmigał i ma jakieś doświadczenie? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Dobre opony, ale poszukaj na ceneo i allegro, bo tam zazwyczaj jest sporo taniej np.:

http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-195-65r15-91t-nokian-wr-d3-2017-i6959749969.html

Swoją droga zazdroszczę 15 calowych opon -  nie dość, że dużo tańsze, to i komfort znacznie lepszy (a nie oszukujmy się - meganka w kombi i dieslu nie służy do pokonywania łuków i szykan niczym w F1 ;) ). Ja w tej cenie za 16 calach mogę kupić jedynie chinole.

Dnia 11.10.2017 o 07:52, niebianskaskurwoala napisał:

meganka w kombi i dieslu nie służy do pokonywania łuków i szykan niczym w F1 ;) ). Ja w tej cenie za 16 calach mogę kupić jedynie chinole.

Chyba leciutko przesadzasz :-) za ok. 800 zł z przesyłką można mieć komplet nowych Barum Polaris 3 - a moim zdaniem to są dobre opony. A jeszcze taniej Dębica - a to też nie jest chinol a tym bardziej "no name" ;)

Oczywiscie mowa o rozmiarze 205/55/16.

Potwierdzam. Barumki niby klasa budżetowa ale oponki ekstra. Przejeździłem na nich służbowo (Skoda Fabia kombi, Opel Astra kombi) i prywatnie (Renault Megane I coupe) tysiące kilometrów bez żadnych przygód. Kiedy auta leżały po rowach lub tańczyły po drogach ja po prostu jechałem.

Edytowano przez pbet

Cytat

Chyba leciutko przesadzasz

Faktycznie nie sprecyzowałem - ja we wszystkich megankach wybieram tylko 205/60 R16. I faktycznie sama zmiana z 55 na 60 powoduje podniesienie ceny o klikaset złotych + brak niektórych modeli opon (które są w profilu 55, a w 60 już nie).

Co Ci daje taki zabieg i jakie ciśnienie wtedy stosujesz?

Edytowano przez pbet

Panowie, do GT 180KM kombi, jakie polecacie zimówki - zaznacze że chce na felgach stalowych - z przyzwyczajenia - co by alu zaoszczędzić.

Widzę, że jeśli chodzi o wymiar to najlepiej pasuje 205/50/R17 lub 205/55 R16

Czekam na opinie.

Edytowano przez rocker82

Kupiłem Goodyear Ultra Grip 9 i zastanawiam się czy kupić nowe felgi stalowe (aktualnie aluminium 205/55/r16) czy pozostać przy aluminiowych. Wydać 800 zł na czujniki + 450-600 na felgi stalowe robi nam się kwota podobna do kupna nowych felg aluminiowych (lub wypiaskowania starych ze 3 razy).

Dnia 24.08.2017 o 11:47, konwil napisał:

W kwestii opon, to mam dwóch faworytów, tj. Michelin albo Nokian.

Nie ma to jak cytowanie siebie :-) Ale, do rzeczy: wybrałem Micheliny Alpin 5, cena lekko niżej niż teraz w serwisie oponeo. Mam ustawiony montaż na 6.11. Aha, potwierdzone info - opony już czekają - że data produkcji to 2017.09, piszę to bo długo były w sprzedaży ale 2016.09 - w takiej samej cenie.

Ja kupilem nalewki 4 sztuki firmy domin dałem 600zl za wszystko i też jest super 17/205/55 na alusy ori 

Nie, aktualnie mam tak letnie i na zimę też wezmę, przyda się wyższa guma na zimę. 

Panowie obecnie mam na oryginalnych alufelgach letnie 16" 205/55, jaki inny rozmiar zimówek mogę złożyć? Wiele osób poleca mi na zimę 195, czy nie będzie problem z alu przy tej szerokości opony?

Ja bym nie zmieniał rozmiaru. Kupiłbym w rozmiarze letnich opon.

Dla opony o szerokości 195 zalecana szerokość felgi to 6" ale może być montowana na felgi o szerokości 5,5 - 7". Fabryczne felgi Renault chyba mają szerokość 6,5".

Wg mnie opona o szerokości 195 /205 jest za wąska, żeby skutecznie chronić felgę o szerokości 6,5" przed np. krawężnikami.

https://allegro.pl/artykul/jedna-felga-rozne-opony-jak-dobrac-opony-do-rozmiaru-felgi-57143

https://www.oponeo.pl/artykul/szersze-czy-wezsze-opony

• +1 1

12 godzin temu, jack3226 napisał:

Wg mnie opona o szerokości 195 /205 jest za wąska, żeby skutecznie chronić felgę o szerokości 6,5" przed np. krawężnikami.

205 spokojnie daje radę. Codziennie dojeżdżam kilkukrotnie pod krawężnik i ani w Megane II (16" alu i czarne), ani w Megane III (16" alu) nie zdarzyło mi się przytrzeć felgi. Póki co :-)

Edytowano przez konwil

witam , jestem posiadaczem od niedawna meganki cupe z roku 2009 i mam do was pytanie mam zamiar zakupic sobie felgi stalowe i opony zimowe i powiedzcie mi jakie powinny byc felgi 15 ' czy 16 ' oraz jakie opony dzb za opdowiedz pozdrawiam :-)

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Na zimę proponuję 16, na lato 17 lub 18. Co do opon, masz 14 stron poświęcone temu tematowi, więc poczytaj, na pewno nie jedną propozycję znajdziesz.

a mozesz mi napisac jaki jest rostaw srub i tak dalej zebym wiedzial jakie masz szukac dzb za opdowiedz 

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się