Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

5x114,3 potrzebujesz, do Renault Megane 3, obojętnie czy to COUPE, HB

Dnia 11.10.2017 o 07:10, mtrzeci napisał:

Zastanawiam się nad tymi Nokian WR 4D: https://www.oponeo.pl/model-opony/nokian-wr-d4

Kolego i co? Kupiłeś te Nokiany? Jeśli tak to napisz coś o nich.

Napisano (edytowany)

Ja używam WR D4 205/50 R17 i mogę je tylko i wyłącznie polecać jeśli ktoś szuka dobrych opon :-)

Opinie pozytywne, które można przeczytać o nich w internecie są faktycznym odzwierciedleniem ceny opony :-) 

Edytowano przez Papf

Napisano (edytowany)

Dzięki za info. Znam Nokiany bo w służbowej Toyocie mam WR D3 tylko 205/55/16 i wiem, że są dobre i dają radę na śniegu czy nawet lodowicy (w zeszłym roku jechałem po szklance i gdy musiałem się zatrzymać było to bezpieczne). @mtrzeci ma tą samą budę czyli MIII kombi, chciał założyć 195/65 R15 czyli tak samo jak ja. Chodziło mi o to jak te opony, w tym rozmiarze zachowują się w MIII kombi. No ale kupiłem dzisiaj WR D4 i od razu trasa > 300 km głownie autostradą przy temperaturach 5-7 st.C. Bez niemiłych niespodzianek. Swoją drogą jak ktoś by szukał opon 195/65/15 to te Nokiany w Norauto są tańsze niż na Oponeo o 6 zł na sztuce. Co do opon to na pewno są ciche. Dużo cichsze niż Dębice i na pewno mają niższe opory co widać na kompie przy średnim spalaniu.

Edytowano przez pbet

A tak dla potomności: gwarancja w Norauto jest do zrealizowania w każdym oddziale?

Tak mówili choć nie chciałbym tego sprawdzać. Tak samo jak można coś kupić np. w Krakowie, a zwrócić we Wrocławiu. No i na Nokiany jest ponoć 5 lat gwarancji od daty produkcji. W Norauto mają dość świeże opony, dostałem 4617.

Gdzie obecnie produkują ten model Nokiana?   Rosja? 

Możliwe. Nie oglądałem opon w szczegółach bo nie było na to czasu więc nie wiem czy jest tam jakieś oznaczenie. Mogę spojrzeć przy weekendzie bo od jutra znowu do pracy. Tak czy siak nie ma to dla mnie znaczenia bo Zott też produkuje jogurty w Polsce i jakość / receptura / technologia / kontrola są takie same. Podobnie robi wiele firm z branży automotive i innych wyprowadzając produkcję tam gdzie jej koszty będą najniższe.

Ja w 2015 roku kupiłem Nokiany WR D4 195/65/15 91T w internecie na Alle... były wtedy tam najtańsze w dodatku darmowa przesyłka i nawet z montażem w warsztacie obok mnie wyszło kilka zloty taniej niż gdzie indziej. Jest to już kolejne auto gdzie zakładane były Nokiany na przestrzeni 10-11 lat i nigdy nie było problemu więc mogę śmiało polecić jako zimowe.

Hej, może głupie pytanie ale zakupiłem niedawno Megane 3.

Jest dalej na oponoach letnich. :-D

Przeglądnąłem temat i widzę, że tutaj zimówki głównie to 205/55/R16. Moje letnie są 205/50/R17.

To jak to jest? Na zime lepiej kupować 55 R16? Czy to zupełny przypadek, że tak ostatnio tutaj kupowano?

Na jakich oponach były pierwotnie Megane 3 wypuszczane do sprzedaży?

8 minut temu, Banan3xL napisał:

Hej, może głupie pytanie ale zakupiłem niedawno Megane 3.

Jest dalej na oponoach letnich. :-D

Na zimę najlepiej mieć stalówki 15 i wyższy profil (bo dziury i zimą zmniejsza się ciśnienie powietrza - trzeba pilnować), i węższe, bo lepsza przyczepność.

Obwód koła musi być zgodny.

7 godzin temu, Banan3xL napisał:

Pewnie zależy od silnika. Na drzwiach masz naklejkę z ciśnieniem i wymiarami opon jakie są dopuszczalne. Ja w MII miałem na lato i zimę 205/55R16 i było ok, a teraz w MIII w lato tak samo ale w zimę 195/65R15. Jeździ się na takim rozmiarze dobrze. Śniegu nie ma więc nie mogę oceniać ale ogólnie spoko. No i jedna niezaprzeczalna zaleta mniejszego rozmiaru to cena opon. Za dobrej jakości opony zamieściłem się w 900 zł z montażem, a przy większym rozmiarze trzeba byłoby około 400 zł dorzucić.

Wszystko super, ale jak Kolega @Banan3xL ma felgi 17" to musi jeszcze dokupić felgi 15" lub 16". Ja na 17" nigdy nie jeździłem, ale i w Megane II i Megane III mam 16" lato/zima - spokojnie da się jeździć. Wg mnie 15" nie są koniecznością, ale faktycznie jak pisze @pbet na plus wychodzą tańsze opony. Już to pewnie gdzieś tutaj [na Forum] pisałem, ale w 2017 miałem okazję kupić Lagunę III z felgami właśnie 17" (opony letnie do wymiany, zimowych nie widziałem, ale były też 17") - jednym z czynników decydujących o niekupieniu ww. samochodu były potencjalne koszty ogumienia/felg, które wydawały mi się niewspółmierne do wartości samochodu :arrow: musiałbym zregenerować oryginalne alufelgi 17" (wyglądały fatalnie), kupić letnie, możliwe że zimowe i możliwe jeszcze, że drugi komplet felg. Także wiele zależy od sytuacji, której u Kolegi nie znamy.

9 godzin temu, Banan3xL napisał:

Np. wersje Limited 2014-2016 były wypuszczane na alufelgach Kaleido 16" z oponami Michelin Energy Saver w rozmiarze 205/55/R16. Niezależnie od tego czy 1.6 16V, 1.5 dCi czy 1.2 TCe - w miarę podobne silniki (moc). W tym samym czasie wersja Bose była już na 17", pewnie takich jak masz Ty.

PS: a moje Michelin Alpin V 205/55/R16 sprawdzają się natenczas dobrze; jeżdżone również po śniegu.

• +1 1

Napisano (edytowany)

Z ciekawości porównałem ceny opon Nokian WR D4 w Norauto:

195/65 R15 91 T - 210,99 zł

205/55 R16 91 T - 299,99 zł

205/50 R17 93 H - 496,99 zł

Za tą różnicę można kupić felgę stalową 15 cali i jeszcze coś zostanie w kieszeni. Jest różnica w indeksie prędkości ale kto jeździ zimą 200 km/h? W dodatku Meganką :-)

Edytowano przez pbet
  • +1 1

A różnie to bywa :-D A poważnie, to jest jeszcze jeden aspekt: stalowe felgi, jeśli ktoś jest estetą - co jakiś czas przydałoby się wypiaskować i pomalować. U mnie do akceptowalnego przeze mnie poziomu wytrzymały 4 lata (jeżdżone bez kołpaków). I jeszcze jedno: za różnicę pomiędzy 15" a 16" nie kupisz nowych stalówek - rozumiem, że mówimy o 15" i 17" - to tu się zgodzę. No chyba, że używki, wtedy ca. 400 zł powinno wystarczyć, ale... patrz: malowanie.

Można malować można nie malować. Kto co lubi. Właściwości będą raczej takie same i auto będzie dobrze jeździło. Faktycznie nowych za 90 zł nie kupisz ale rozsądne używki powinno się udać. No i jeszcze jedno, czujniki też by wypadało dokupić. Tak czy siak jak ktoś chce dłużej pojeździć i przerobić np. 2 komplety opon to by się bardzo opłacało przejście na zimę z 17 na 15. Nawet przy jednym komplecie opon wydaje mi się, że można zaoszczędzić, a dodatkowo odpada konieczność przekładania opon co roku gdzie przy 17" będzie to sporo droższe niż na piętnastkach.

Napisano (edytowany)

Pewnie, że felgi niemalowane z CS się nie rozpadną po roku od momentu pojawienia się rdzy, ale sądziłem, że na Forum miłośników motoryzacji nie będziemy poddawać w wątpliwość estetyki :-) Póki co, świat wokół nie jest postapokaliptyczny niczym z Mad Max'a, gdzie jedziesz tym, co akurat jest pod ręką :-D No tak, jeszcze czujniki i ich  wprowadzenie do komputera samochodu. Niby nic, ale temat szeroki. Patrząc na to z tej strony, ja bym Koledze poradził pozbyć się 17", kupić felgi aluminiowe 16" i dwa komplety opon (wówczas czujniki odpadają), dochodzi przekładka opon (w Krakowie ~80 zł).

Edytowano przez konwil

@konwil wiesz przecież, że jestem estetą :-) i pewnie za jakiś czas oddam do renowacji moje stalówki..

:-D Jasna sprawa, że wiem. A w tym temacie są dwie możliwości: budżetowo albo niebudżetowo :-) U mnie się sprawdza wariant pośredni na felgach 16".

U mnie też się sprawdzał w MII. Miałem tam dwa osobne komplety. Tu uszczęśliwiono mnie piętnastkami przy zakupie więc jeżdżę i też jestem zadowolony. A z cen opon jeszcze bardziej :-D

Napisano (edytowany)

Uffff Panowie, ogromne dzięki za rozjaśnienie tematu, widać to nie takie proste jak na pierwszy rzut oka.

Jedno pytanie mam: mówicie tuta o konieczności wymiany czujników ciśnienia? Gdybym oczywiście zdecydował się wziąc te 205/55/R16 albo jakiekolwiek inne? Czy mówimy o innych czujniach?

Zrobię tak:

Najpierw pogrzebie po internetach za używkami 205/50/R17. Jak nie wyhaczę niczego ciekawszego to będę rozglądał się rzeczywiście za 16.

Najważniejsze wiem: Jedne i drugie sa okej, reszta to kwestia budżetu. Dzięki za pomoc. :-)

Edytowano przez Banan3xL

Co masz pod maską?

@pbet Mam 110KM 1.6. Te 205/5-/R17 to kwestia 350zł za opone. Poszukam po tych używakch i R16. :-D

To ja podtrzymuję przejście na 16" permanentnie, niemniej nie namawiam, bo wiem jak wygląda auto na 17" :-) Odnośnie czujników ciśnienia - musisz mieć ich tyle samo, co felg.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się