Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

3D Sound by Arkamys


Rekomendowane odpowiedzi

na pewnio nie ma ono Audio Connection ale pozatym wcale bym się nie zdziwił gdyby nie było w nim więcej różnic
szczerze nie zauważyłem żadnej zmiany

Radio w wersji "by Arkamys" ma moc 4x30W (standardowe ma 4x15) więc sama zmiana głośników nic nie da. Ja sam jestem w kropce co z tym fantem począć. Z jednej strony wymienił bym radio ale z drugiej podoba mi się funkcjonalność i prostota fabrycznego sprzętu. Być może skończy się to na ingerencji w radio i wyprowadzeniu bezpośredniego wyjścia na wzmak wprost z bebechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać coś więcej o tym subku i jego montażu i podłączeniu ( co do kabli i podłączeń jestem tatal amatorem więc sory za banalne pyt) może jakieś fotki z montażu masz jaka cena subka model itp

 

[ Dodano: 2010-02-23, 13:54 ]

no i jakie masz radyjko 15 czy 30 W? bo nie pamiętam czy już o tym pisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem zwykłego radia i Arkamysa w MIII i powiem że jak za taką dopłatę to różnica w jakości dźwięku żadna. Jak ktoś ma te 2000 zł do wydania, to lepiej zainwestować to w wymianę słabiutkich głośników zainstalowanych fabrycznie na jakieś zdecydowanie lepsze, wygłuszenie drzwi i zależnie ile kasy zostanie to pewnie jeszcze w tej kwocie da się jakiś subwoofer aktywny zainstalować i będzie to o niebo lepiej grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z powyższym, zmiana głośników z przodu na dedykowane +zwrotnice+gwizdki wygłuszenie drzwi , wmacniacz 4 kanałowy i tuba +pożądne okablowanie =do 2000zł sprawdziłem i chyba po niedzieli przerabiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powiem tak że gdybym teraz kupował nową megi to nie wiem czy nie pokusił bym się o zamówienie samochodu bez radia z samą ramką na radio prostokątną (a widzialem takie auto na allegro w jednym z salonów reno) i bez głośników-pytanie o ile by było taniej jeslśli sporo to naprawdę lepiej za tą kasę włożyć swój sprzęt. Wiem że w aso zakup i montaż głośników fabrycznych to kwota ok 700 zł + radio ok 1500-2000 ale to cena doposażania a nie cena z tasmy przy konfiguracji nowego zamówienia.

Jednak jesli byłoby to taniej o co najmniej 2500 zł to warto sie zastanowić bo za tą kasę już coś można włożyć.

Ja wymieniłem wszytko (kable, głośniki+wygłuszenie, wzmacniacz i subek) oprócz radia bo nie była dostępna przejsciówka panelu. Ale teraz gra już naprawdę ładnie a oryginalne radio mam 15 watowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. wlasnie sie zastanawiam czy do mojego fluence którego niebawem odbieram mogę podłączyc wzmacniacz bo widziałem tam jakieś wyjscia ale do czego one służa. Wiem ze moznz sie wpiąć pd jakiś głosnik ale niechciał bym jak narazie zbytnio ingerować w rozkopywanie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Byłem dzisiaj w salonie i odsłuchiwałem zarówno zwykły zestaw, jak i Arkamysa. Wziąłem ze sobą własną płytkę ("Grace" Jeffa Buckleya). Różnica w jakości jest od razu zauważalna. W arkamysie dzwięk jest przestrzenny, a zniekształcenia pojawiają się na ostatnich 2-3 stopniach głośności (czyli w zakresie 30-32). Dla mnie osobiście jest to za głośno, nie sądzę abym chciał kiedykolwiek słuchać w samochodzie tak głośnej muzyki. Na maksymalnym nagłośnieniu w zwykłym zestawie zniekształcenia są masakryczne. Poza tym, dzwięk jest płaski. Nie miałem okazji pobawić się ze zmianą ustawień arkamysa typu podbicie basów czy sopranów, ale to co słyszałem w zupełności mnie zadowala, i jak sądzę zadowoli każdego przeciętnego użytkownika. Z pewnością nie jest to zestaw dla miłośników car audio. Dla nich polecam zwykły zestaw i stuningowanie nagłośnienia we własnym zakresie.

Acha, należy zaznaczyć, że tak naprawdę arkamys nie ksztuje 2 tys. zł, a połowę tej kwoty, w zestawie za 2 tys. mamy bluetooth i audio connection box, które normalnie kosztują po 500zł

 

[ Dodano: 2010-08-04, 18:03 ]

w megane II są większe głośniki

w MIII jak i w MII sa 13cm glosniki

 

czy arkamys ma większe głośniki (jeśli tak, to ile cm?), czy rozmiar jest taki sam jak w standardzie, ale moc jest większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Chciałbym wymienić radio, a w drugim etapie głośniki może mi ktoś pomóc ?

Czy ASO to dobre miejsce czy może znacie lepsze, na górnym śląsku ?

Nie chciałbym później mieć połamanych rożnych zatrzasków i poobcieranych plastików.

Radio ze względu na specyficzny kształt, chyba będzie Arkamsys chyba że znacie lepsze rozwiązania ?

Proszę także o opinie na temat głośników czy mogę zamontować każdą 130 mm, i twitery też każde ?

 

Pozdrawiam i czekam na wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, bo wymianiałam radio na Arkamysa z głośnikami SoundSystem... nie warto, szkoda zachodu, bez wzmacniacza to radio i tak tak słabo gra, że efektu wow nie uświadczysz. Jeśli juz to dołóż wzmacniacz od wersji BOSE, jakis sub wtedy dzwięk bedzie słyszalny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie zanim podejmę decyzje odnośnie radia, jak ze sterowaniem pilotem z kierownicy czy radia np. Pioneer można sterować oryginalnym pilotem przy kierownicy?

 

Dodano: 21 maj 2016 - 19:47

Szukam na allegro, olx Arkamysa ale nie wiem jak wygląda czy ktoś mi wrzuci linka fotki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!