Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

3D Sound by Arkamys


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !

Przeglądałem już masę waszych tematów, ale nadal nie znalazłem jednej i rzeczowej odpowiedzi.

 

Teraz mam radio 281159389R T Q849 (czytnik usb i wejście AUX pod radiem za klapką + BT + Mały wyświetlacz bez Navi, sterowanie głosowe itp pod kierownicą, wiem już że radio jest słabe i ma 4*15W, ale mam przynajmniej wiązkę na "Gwizdki" :) )

thumb_hosting_zdjec_1475044659__img_20160927_090833_2.jpg

thumb_hosting_zdjec_1475044686__img_20160927_0910202.jpg

 

1). Pytanie jakie radio mogę wstawić żeby miało te 4*30W (Nie chce się bawić w Bose); np:

radio arkamys 3d sound 4*30 (pisałeś "CINAS", że to 281159243R - tak wygląda? te ma 2 wyjścia, rozumiem że to mikrofon + coś?) do tego podmienić głośniki na mocniejsze i wszystko ruszy tak w 100%? Czy do tego radia muszę już dodać od razu Navi, żeby był duży wyświetlacz? Na Polskim allegro nie znalazłem tego modelu, wyskakuje tylko 281150743R - ale nie wiem jaką ma moc/opcje?, pisze że niby navi...

 

2.) Każde radio do navi ma moc 4*30 i obsłuży to co mam w aucie bez zbędnej zabawy/programowania CLIP itp. ? Na zasadzie, że tylko wepnę wtyczki i wymienię głośniki, a np za rok/2 dodam navi + antenę GPS + pilot przy ręcznym? i ruszy na radio arkamys 281159243R czy znowu wymiana radia na takie do NAVI 281153051R / 251155040R?

 

Dzięki piękne za pomoc !

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez Miloslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio 3D to radio i może współpracować z nawi i bez nawi , tak samo zwykłe radio czy z BT czy bez BT może działać z nawi i bez nawi ( kwestia konfiguracji radia czy ma działać z nawigacją )

Nie można się sugerować iż jak nawi to 3d

Jak pisałem radio 3D ma dwa wejścia na antenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

tylko nie do końca odpowiedziałeś na moje pytanie. Głównie też chodzi mi o to jaki model radia wybrać, żeby montaż/podmiana była jak najszybsza i bez aktywacji CLIP'em liczników itp. Dodatkowo też nie do końca rozumiem czym różni się 3D od innych (pomijając cenę oczywiście), widziałem tylko że można dodatkowo modulować głębie, barwy głosu itp. Mi tak na prawdę wystarczy "Trebles" i "Bass".

Rozwijając Twoją wypowiedź, rozumiem że wchodzi antena od GPS + radiowa? Myślałem, że antenę GPS podpinamy bezpośrednio do modułu/dużego ekranu. Nadal szukam Twojego starego i odpowiedniego postu na ten temat :). Chyba, że ktoś z miejsca napisze do czego 2 anteny? Zasięg i komunikaty TMC?

 

Mogę rozumieć, że moje radio to te najgorsze, a potem jeszcze lepsze to:

1). Takie jak moje tylko 4*30W - pytanie jakie mają nr. ? Na allegro i eBay znalazłem np. 281153051R i nie wiem jaką specyfikę ma ten model? Czy to jest 4*30? Widzę tylko, że ma 2 anteny.

2). 3D o nr 281159243R, one ma 4*30W czy jeszcze inaczej? Dodatkowo pytanie czy po instalacji tego radia muszę bawić się w aktywację CLIP'em liczników itp. Czy nie ma reguły?

3). Bose o nr 28 115 9638R

 

Ok, już wiem po co dwie anteny :

"Renault oferuje kompletną gamę radioodbiorników, w tym, po raz pierwszy w samochodzie marki, system 3D Sound by Arkamys® opracowany specjalnie we współpracy z firmą Arkamys®. Cyfrowy system dostosowuje parametry dźwięku do liczby pasażerów w samochodzie.

W celu zapewnienia optymalnej jakości odbioru sygnału radiowego, zastosowano podwójną antenę - zewnętrzną oraz wtopioną w tylną szybę. Nowe Renault Megane stawia na mobilność - seryjnie montowane na centralnej konsoli gniazdo RCA pozwala słuchać muzyki z przenośnego odtwarzacza."

Edytowane przez Miloslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja tymi mocami radia to sugeruje się z tego katalogu Megane.

Tylko tutaj można znaleźć info odnośnie tego co było montowane:

1). Radiosat Classic: 4x15W CD MP3 Bluetooth® + ‘’Plug & Music’’ (Audio Connection Box), ze sterowaniem przy kierownicy Radiosat <<--- To mam własnie

2). ‘’3D Sound by Arkamys’’: 4 x 30W CD MP3 Bluetooth® + ‘’Plug & Music’’, ze sterowaniem pod kierownicą

3). System nawigacji Carminat Bluetooth® CD z Radiosat Classic: 4x30W CD MP3

 

Szkoda tylko, że te radia 3D są takie drogie - za 600zł może jakieś niefabryczne?

Dwa pytania:

1. Cinas, a masz może info które radia (niefabryczne) współpracują z pilotem/sterowaniem przy kierownicy i małym wyświetlaczem (bez dokładania adapterów).

2. Czy każde inne radio + specjalny adapter i wszystko ruszy - pilot pod kierownicą, wybieranie głosowe itp? Dzięki Piękne za pomoc !

Edytowane przez Miloslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiesz co, ja tymi mocami radia to sugeruje się z tego katalogu Megane.

Tylko tutaj można znaleźć info odnośnie tego co było montowane:

1). Radiosat Classic: 4x15W CD MP3 Bluetooth® + ‘’Plug & Music’’ (Audio Connection Box), ze sterowaniem przy kierownicy Radiosat <<--- To mam własnie

2). ‘’3D Sound by Arkamys’’: 4 x 30W CD MP3 Bluetooth® + ‘’Plug & Music’’, ze sterowaniem pod kierownicą

3). System nawigacji Carminat Bluetooth® CD z Radiosat Classic: 4x30W CD MP3

 

Szkoda tylko, że te radia 3D są takie drogie - za 600zł może jakieś niefabryczne?

Dwa pytania:

1. Cinas, a masz może info które radia (niefabryczne) współpracują z pilotem/sterowaniem przy kierownicy i małym wyświetlaczem (bez dokładania adapterów).

2. Czy każde inne radio + specjalny adapter i wszystko ruszy - pilot pod kierownicą, wybieranie głosowe itp? Dzięki Piękne za pomoc !

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

nie są takie drogie - kupiłem w zeszłym tygodniu do meganki arkamysa + wyświetlacz do niego za w sumie 180 pln . wygenerowałem kod , zamontowałem , zakupiłem mikrofon w serwisie i czekam aż mróz przejdzie to go podepnę do unstalacji .

 

radio gra o niebo lepiej od zwykłego a co do "niefabrycznych" to samo radio nic ci nie dawięcej niz arkamys - mam pół garażu sprzętu audio zbieranego latami , posiadam większość wartościowych deck-ów clariona + procesory do nich dedykowane + wzmacniacze np. mcintosh mc440 i inne takie tam "duperele" które kiedyś grały w moich samochodach . chciałem zrobić sobie demo-cara , ale nie wiem czy mi się jeszcze chce ... .

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7, 5.9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gra o niebo lepiej od zwykłego to niezły shit montują w nowych autach. Od Arkamys 3D Sound gra znacznie lepiej Tuner List którego w scenicu ii używałem, i założę się że wiele innych. Ale to były czasy gdzie renault spółkowało z cabsse i alpine. Nie oglądałem głośników

w teraźniejszym aucie, ale w scenicu ii były nie imponujące 13 cm papierzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podepnę się pod temat co by nie śmiecić...

Jak wygląda radio arkamys... czy można je rozpoznać po zewnętrznym panelu ? Jeśli tak proszę o jakies foto

Jak na pokładzie jest TOM TOM to może być inne ? Chyba taka ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!