Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem tkwi w nie działającej elektrycznej szybie pasażera. Otóż nie działa sterowanie szyby w dół ani w górę. Przeczyściłem kostkę przełącznika szyby a konkretnie zaśniedziałe styki i nadal nie działa.

Rozebrałem boczek opuściłem ręcznie szybę na dół i o dziwo podnieść szybę elektrycznie mogłem a opuścić nie. Tak jakby ten silniczek działał tylko w jedną stronę...

Pytanie czy muszę wymienić silniczek podnoszenia szyby czy wystarczy wymienić przełącznik sterowania szybą wraz z kostką?

Prośba o pomoc. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam trochę późno, ale jeśli silnik podnoszenia szyby działa w jedną stronę to uszkodzony jest układ sterowania szybą, który przykręcony jest do silnika (taka kostka elektroniczna)

kosztuje ok 150zł do 200zł wystarczy ją wymienić i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam i ja się dołączam z pytaniem dzisiaj szyba pasażera odmówiła współpracy.. kiedy przyciska się przycisk słychać wyraźne terkotanie ale tylko w pozycji do gór. W pozycji do dołu jest cisza i szyba nie reaguje :/

Czy ktoś potwierdził że to tak kostka i jak to się nazywa bardziej fachowo tak aby tego poszukać na allegro ? ? czy to może zwykły przekaźnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ta kostka się nazywa fachowo "moduł podnośnika szyby" przynajmniej taka nazwa funkcjonuje na allegro ale nie koniecznie to jest zepsute u Ciebie. Chociaż objawy są podobne jak u mnie więc może jednak to to. Polecam sprawdzić pozostałą część instalacji i ewentualnie sam siłownik po zdjęciu modułu.

 

Co do samego modułu to niestety nie jest to zwykły przekaźnik. Na płytce jest też jakiś scalaczek i to chyba on jest winny bo u mnie sam przekaźnik jest sprawny. Oczywiście to też jest do ugryzienia ale na razie jest to "tajemna wiedza grubszych cwaniaczków z allegro którzy sprzedają naprawione moduły pod warunkiem że wyślesz im swój stary "zepsuty" :) ".

 

Chętnie będę kontynuował temat jeżeli znajdzie się ktoś kto posiadł tę tajemną wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze rozchodzi się o to coś przymocowane do silnika ...jak z tej aukcji

http://www.allegro.pl/item1021143566_megan...snika_szyb.html

 

w takim razie naprawdę jak za zboże sobie liczą :) chyba ze znajdzie się kogoś kto sprzedaje cały silniczek wraz z modułem może wtedy taniej wtedy pozostaje pytanie czy moduły z różnych stron są zamienne miedzy sobą ?

 

[ Dodano: 2010-04-30, 21:25 ]

Jak na razie u siebie podejrzewam przycisk u kierowcy tzn jakieś zwarcie w nim bo jak się trochę tym pobawiłem to szyba pasażera zaczęła chodzić do tego nawet z normalną prędkością bo trzeba wspomnieć ze kiedyś chodziła znacznie wolniej od lewej...

Same przyciski podobnież można rozebrać i już widziałem gdzieś na forum taką próbę :) no nic trzeba szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam

wiem że już dawno pisaliście o tej dolegliwości szyby pasażera lecz ja jestem właścicielem megi od pół roku i mam właśnie ten dylemat. nie mam pojęcia jak to samemu naprawić. tyle co sprawdziłem to że podnośnik i przełącznik od pasażera są ok. zamieniłem bieguny dochodzące do silniczka i wcisnąłem na przycisku pasażera w górę i szyba poszła w dół a gdy podłączyłem zasilanie prawidłowo i nacisnąłem do góry to poszła elegancko do góry. za to gdy chciałem tak zrobić lecz sterując konsolą kierowcy to nie poszło a także przy wcześniejszym otwarciu owej szyby gdy włączyłem domykanie z pilota szyba kierowcy i szyberdach domknęły się za to szyba pasażera nie. więc wnioskując niby wszystko działa podnosi do góry bo czuć wibrację gdy dotykam drzwi, lecz martwy punkt to opuszczanie w dół. moja megi to podstawa 3-drzwiowa bez elektrycznych lusterek. na początku myślałem że zepsuty jest taki przekaźnik przy silniczku lecz ja takowego nie mam. mam bezpośrednio wtyczkę zasilającą silniczek. gdybym miał el. lustra + free hands to pewnie miałbym ten przekaźnik. już myślałem o zrobieniu szyby na krótko. chciałem w aso podłączyć nowe przełączniki na chwilę w celu sprawdzenia lecz oni powiedzieli że mają tylko na zamówienie a są trzy typy tych ustrojstw i kosztują od 150zł. a pewności co do usterki nie mam. PROSZĘ O POMOC GDYŻ ZA OKNEM MAMY UKROP A JA Z CENTRALNEJ POLSKI MAM JECHAĆ W GÓRY A NIE MAM KLIMY WIĘC PODRÓŻ BĘDZIE KATORGĄ. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz domykanie szyb z pilota to w drzwiach pasażera też powinien być ten przekaźnik przy silniczku.W lusterku powinien być czujnik temperatury lecz nie ma on nic wspólnego z szybą.Może masz zamontowane drzwi z anglika - zdemontuj osłonę od strony pasażera (słupka na którym są zawiasy) aby dostać się do wtyczki która idzie do wtyczki od drzwi i policz ile dochodzi do niej przewodów a z wtyczki od drzwi zsuń gumową osłonę i również sprawdź ile masz przewodów.Jeżeli ilość przewodów od strony pojazdu jest inna niż w drzwiach to masz coś namieszane z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzwiach od pasażera takiego przekaźnika nie mam mam oryginalną wtyczkę zasilającą. no cóż uboga wersja. w moich drzwiach jeszcze nie sprawdzałem przekaźnika. za to. sprawdziłem ilość kabelków od fury do kostki i od kostki do drzwi no i wyszło że od kostki do drzwi mam o dwa kabelki mniej aczkolwiek... czyściłem kostki i styki te gdzie łączą się drzwi z autem i tę gdzie steruję szybą pasażer. na zasadzie spięcia opuściłem szybę. moja panna szybę do końca zamknęła gdy wysiadaliśmy z auta, a gdy ponownie jechaliśmy zacząłem się bawić sterowaniem pasażera i szybka się opuściła. i nagle zaczęła chodzić. ale do PONOWNEGO URUCHOMIENIA AUTA. PRZEPRASZAM DO TRZECIEGO URUCHOMIENIA. PÓŹNIEJ ZNÓW SIĘ POSRAŁO. Ogólnie gdy szybę opuszczę podłączając przewody to mogę ją zamknąć tylko i wyłącznie gdy auto mam odpalone i tylko z pozycji pasażera. a gdy przełącznik sterowania szybą w drzwiach pasażera podłączę do góry nogami i wtedy wcisnę w dół to szyba opuszcza się ale tak jakby miała zatwardzenie i wtedy chyba robi się gdzieś spięcie bo gdy wtedy włączę szybę w dół to włącza mi się oświetlenie regulatora wentylatora. a udaje mi się podłączać kostkę odwrotnie bo kołnierz usunołem. a gdy szyba jest całkowicie w dole i zamyka drzwi to strasznie grechocze, a gdy dochodzi do końca to w pewnym miejscu zgrzyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz wersję uboższą i sterowanie impulsowe tylko w drzwiach kierowcy a w pasażera nie .Więc z pilota możesz zamknąć tylko szybę kierowcy. Poszukam schematu. Winny może być przełącznik w drzwiach kierowcy lub pasażera bo one są od siebie zależne.

 

Mając przełącznik szyb pasażera na wierzchu odpal silnik .Sprawdź miernikiem czy w przełączniku pasażera na pinie A1 i B2 jest +12V a na A2 masa. Jeżeli tak będzie to przełącznik w drzwiach kierowcy jest dobry.Jeżeli na A1 lub B2 nie będzie +12V to przełącznik w drzwiach kierowcy jest uszkodzony

post-3001-0-98153900-1341954514_thumb.jpg

Edytowane przez Nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Elektryczna szyba nie działa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!