Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Otóż nie udało się zażegnać problemu z szybą pasażera o którym wspominałem.

Zgodnie z zaleceniami kolegów podmieniłem "guziki" od strony pasażera i od strony kierowcy na sprawne.

Szyba nadal nie funkcjonuje :( Czy jest możliwość wykrycia awarii poprzez podłączenie się kompem do samochodu ?

Już sam nie wiem.

 

Dodano: 04 lip 2014 - 10:46

Witam !

Usterka zażegnana ! Minęło sporo czasu od momentu awarii, którą opisywałem kilka postów wyżej. Szczerze mówiąc pogodziłem się już z tym defektem - do przedwczoraj.

Całą noc padało a moja megi stoi pod chmurką. Rankiem jak zwykle wyjechałem w 10 km podróż do pracy i gdzieś w połowie drogi zakuło mi w oczy komunikatem electronic fault oraz steering check.

Oczywiście w tym samym momencie włączyły się wycieraczki, zapaliła się kontrolka ABS, kontrolka stop a wskazówki zegarów przestały wskazywać parametry jazdy. Dojechałem na miejsce i tu kolejna niespodzianka - nie mogę wyłączyć

silnika. Na szczęście jakoś się udało. W przerwie w zajęciach poczytałem trochę w necie. Droga powrotna minęła również pod znakiem dyskoteki na desce rozdzielczej - dodam, że samochód zapalił bez problemów.

Po powrocie do domu delikatnie spod lewej strony kierownicy wyjąłem moduł UCH (załącznik 1) (oczywiście po wcześniejszym odłączeniu akumulatora). Przeczyściłem wtyczki oraz piny odrdzewiaczem, wysuszyłem płytę, lekko spryskałem kontakt plusem i zamontowałem wszystko na miejsce - dodam, że piny oraz wtyczki były mocno zaśniedziałe. W drugiej kolejności wziąłem się za UPC (załącznik 2)- obok akumulatora. Wypiąłem wszystkie wtyczki, wymontowałem moduł, usunąłem bezpieczniki i podobnie jak w wypadku UCH zakonserwowałem całość po czym złożyłem. Tutaj było już znacznie gorzej, wszechobecna wilgoć a wtyczki wręcz "zarośnięte". Po naciśnięciu startera samochód nie zapalił, włączył się jedynie wiatrak chłodnicy. Odpiąłem go więc. Kolejna próba odpalenia samochodu przyniosła sukces, samochód zachowywał się normalnie, podłączywszy wiatrak upewniłem się że wszystko chodzi jak powinno i wyjechałem w 20 km trasę żeby sobie pochodził, nie wiem po co :), zwyczajnie miałem taką potrzebę. Podczas jazdy zdziwiony zauważyłem, że szyba od pasażera działa :) co prawda odwrotnie ale to już pikuś i myślę ze jakoś sobie poradzę (może coś poknociłem jak rozbierałem dzwi). Dzisiaj rano samochód zapalił normalnie - mam nadzieje że już tak zostanie. Pozdrawiam

 

Dodano: 09 lip 2014 - 10:06

Witajcie, to już ostatni wpis wieńczący temat. W ostatnim poście napisałem, że elektryczny moduł opuszczania szyb od strony kierowcy działa odwrotnie.

Aby naprawić usterkę trzeba stojan silnika (załącznik 3) który podnosi i opuszcza szybę obrócić o 180 stopni po czym wszystko wraca do normy i szybą otwiera się w pożądaną stronę.

post-70885-0-77887500-1404461537_thumb.jpg

post-70885-0-42469200-1404461687_thumb.jpg

post-70885-0-44256300-1404893051_thumb.jpg

Edytowane przez nieczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja dziś miałem dziwną sytuację stoję na parkingu podziemnym, otwieram szyby całkowicie, potem odpalam i jadę żeby wyjechać i widzę widok ulewy, więc chcę zamykać szyby i tylko od kierowcy zadziałała a od pasażera nie reagowała na przycisk z kierowcy i od pasażera. I wyłączam silnik i włączam i nic. Tylko pomogło po zamknięciu auta i dwa razy przyciskiem z pilota żeby zamknął szybę i zamknął i później działał normalnie. Co to mogło być? błąd komputera czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to mogło być? błąd komputera czy co?

Może tak być. Zapewne za szybko zacząłeś odpalanie po otwarciu szyb, a jak wiadomo przy odpalaniu część zabawek jest chwilowo odłączana. Widocznie nie załapało, że szyby masz otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ja właczyłem zapłon żeby otworzyć szyby całkowicie. potem wyłączyłem zapłoń(zgasnie wskażnik od zegara czy radio i od temperaturly kliamtyzacji) potem zamknąłem drzwi, zapiąłem pasy i potem czekałem aż zgasnei lapki w drzwiach i na końcu odpaliłem auto. i przed wyjazdem na drogę to już opisałem.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

kupiłem scenica w lutym i od razu nie działała szyba kierowcy. Sprawę olałem ale na wakacjach postanowiłem się za to wziąć.

 

Do czego doszedłem:

Kupiłem siłownik i sprawdziłem podpinając do kostki. Nie działał. Wyciągnąłem stary i podpiąłem do prawych drzwi - działał. Nowy oczywiście również działał w prawych drzwiach.

rozebrałem kostki i zmierzyłem prąd w drzwiach prawych i lewych i okazało się , że nie dochodzi 12V , które chyba jest stałe.

rozebrałem kostkę łączącą drzwi z resztą auta i dolne duże piny były zielone i zaśniedziałe. Psiknąłem WD40 ale niestety prąd nadal się nie pojawił.

Bezpieczniki ok.

Jakieś sugestie może macie gdzie dalej tego prądu szukać i czy na pewno dochodzi tam normalne 12 V + sterowanie ?

 

Dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź czy masz napięcie na bezpieczniku 25A zabezpieczającym szybę kierowcy. Jest on w kabinie. Jeżeli tam jest 12V to pozostaje tylko złącze w drzwiach i kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Być może to komuś pomoże w diagnostyce usterki szyb.

Podaje kilka moim zdaniem cennych wskazówek umozliwiajacych diagnostyke eletrycznych szyb w Megance.

 

1. Jesli któryś z przycisków szyby (ten na panelu kierwocy lub pasażera) przestanie działać - automatycznie szyba nie bedzie dawała śladów życia.

Przyciski tył prawa i lewa strona sa zamienne - niestety przód musicie podmienić odpowiednimi klawiszami. To najczestszy problem z jakim ja sie spotkałem.

2. Wszelkiego rodzaju wariacje z samoopuszczająca się szybą, brakiem adaptacji, nie łaczeniem z jednego przycisku, brakiem reakcji z karty - to najczęciej

powód niesprawnego modółu komfortu. Należy go podmienić, odkręcając z jednego siłownika i zamieniając na innym.

3. Wszelkiego rodzaju trzaski oraz krecenie się silnika bez reakcji szyby to cząsto połamane ślizgi lub problemy z mechanizmem.

4. Problem oczywiście mogą być również zaśniedziałe kostki lub łączenia.

 

To wszystko czym chciałbym sie podzielić. W wolnej chwili nakreciłem filmik na którym pokazuje jak zdjąć tapicerkę w Megance oraz jak ja założyć.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam.czy moze kto wie jak sie programuje szyby elek po odpieciu akumulatora.

Musisz przytrzymać przycisk od podnoszenia szyby tak jak byś chciał zamknąć wcisnij ja przez parę sekund i się sterownik od szyby zaprogramuje na nowo i tak samo z pozostałymi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jestem tutaj nowy poniewaz kupilem miesiac temy Megi sport turer 2007 1.9Dci. tydzien temu przestaly mi dzialac szyby przednie najpierw od kierowcy potem od pasazera sprawdilem bespiecznik jest dobry! w panelu u kierowcy zamienilem przyciski i tylne sie opuszczaja a przod nadal nie. pobralem rozne schematy z dzialu download i sprawdzilem sa dwa przekazniki A oraz B. B odpowiada za akcesoria a A za szyby i tu uwaga nie mam przekaznika A. Prosze o pomoc bo nie wiem co robic chce uniknac zdejmowanie tapicerki ale jak bedzie trzeba !!!

 

z gory dziekuje

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki, interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na schematach, ten przekaźnik oznaczony jako A występuje w wersji, gdzie sterowana impulsowo jest tylko szyba kierowcy. Zasila on wtedy szybę pasażera.

Nie ma przekaźnika, bo szyby masz sterowane impulsowo.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich uzytownikow. jestem posiadaczem scenica 2005 rok 1.5 dci.po prawiej stronie kierownica gdyz mieszkam w uk. mam problem w przednich drzwiach od strony pasazera zablokowala sie szyba wogole sie nie otwiera nie wiem jak to naprawic lud gdzie szukac usterki??? czy ktos by wiedzial co sie stalo lub co jest przyczyna? prosze o pomoc - pozdrawiam

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, proszę jeszcze raz zapoznać się z regulaminem. Na forum używamy polskich znaków. Nowe zdania piszemy dużą literą. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Połączono.

Witam !!!

Kupiłem niedawno megane II ph II 2006 r 2.0 benzyna i miałem nie działającą szybę pasażera. Postanowiłem więc rozebrać drzwi żeby sprawdzić czy nie ma tam mechanicznego problemu. Co się okazało:

silnik działa w obydwie strony

moduł komfortu sprawny (wymieniłem go z tylnymi drzwiami i tam działa)

szyba zaczęła się podnosić i opuszczać tyle że skokami po kilka cm (nie opuszcza się płynnie nawet gdy przytrzymuję)

szyba zachowuje się odwrotnie do sterowania ( naciskam w dół idzie w górę i odwrotnie naciskam w górę idzie w dół, tak samo reaguje z przycisku w drzwiach kierowcy)

szyba nie chce się ,, przyuczyć" (nie chce działać jak pozostałe impulsowo)

 

Nie mam bladego pojęcia co się dzieje pomóżcie proszę.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo da się zastosować moduł z tyłu na przód i odwrotnie... objawem będzie właśnie odwrotne działanie wedle przycisku...

musisz szukać modułu typowo do przodu, jedyny plus to to że nie ma znaczenia czy z lewej czy z prawej ci się trafi ;)

po podmianie oba działają prawidłowo? może ktoś coś już kombinował wcześniej...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Elektryczna szyba nie działa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!