Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w innych szybach to działa a coś jest nie tak z jedną szybą to trzeba zacząć od podstaw, wałkowane wielokrotnie na forum... do sprawdzenia wtyczki w drzwiach, kostka pod fotelem kierowcy, moduł w tych drzwiach, przyciski w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W podziękowaniu za opisane tutaj możliwości naprawy, podzielę się jak naprawiłem u siebie niedziałające opuszczanie szyby pasażera (podnoszenie działało ponieważ słychać było że silniczek próbuje pracować).

Idąc za poradami kolegów sprawdziłem kostkę w drzwiach, silniczek(bez modułu na dwa kable), kostkę w drzwiach kierowcy, przekaźnik pod kierownicą i nic.

Wreszcie rozebrałem panel od kierowcy i sprawdzałem czy karzdy stycznik zamyka obwód.

Jeden nie zamykał więc go rozebrałem i zlutowałem na skróty do odpowiedniego pinu. Potej opercji szyba zaczęła się opuszczać.

Tak więc jeśli nie działa Wam opuszczanie najlepiej podmienić cały panel od kierowcy.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam pozwolę się podłączyć pod temat.

W mojej Megi cc szyby się opuszczają przy składaniu dachu. Mogę wszystkie podnieść do góry przełącznikiem który dzwiga wszystkie szyby ale nie mogę sterować szyba tylna od pasażera ani że swojej strony ani bezpośrednio u pasażera. Wychodzi na to że mechanizm podnoszenia szyb mam sprawny więc co kostki kable ? Gdzie i jak zlokalizować problem?

 

Dodano: 05 lip 2016 - 23:10

Problem sam się naprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam, w mojej megane 2003 r szyba pasażera po opuszczeniu nie podnosi się, sprawdzone bezpieczniki, wtyczka pod fotelem kierowcy, rozebrane drzwi jedne i drugie co się okazało, szyba kierowcy ma nie oryginalny osprzęt szyby (ktoś prawdopodobnie zastosował z modelu scenic, przy zasuwaniu trzeba pomóc rękami), a wracając do problemu z szybą pasażera: w mojej megane 1.4 16v nie mogę namierzyć modułów sterowania szybą tych przykręconych do silniczka, po prostu ich nie ma, czy nie każda wersja je posiadała? Kolejne moje pytanie, obstawiam że przyczyną może być przełącznik po stronie kierowcy lub pasażera (ani jeden nie dosuwa szyby) jak je sprawdzić? Dodam, że po zamienieniu biegunów na stojanie silnika, działa zawsze w jedną stronę (odsuwa lub zasuwa szybę). Pomocy:).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć małą zagadkę, u mnie działa (w teorii) i też nie mogę podmianki ogarnąć. Poprzedni właściciel niezbyt dbało autko, tak więc gdy na panelu kierowcy zepsuł się przełącznik od szyby pasażera zrobił jakąś machlojkę w instalacji, oczywiście na zakończenie wyjął bezpiecznik :D. W tej chwili szyba po montażu nowego przełącznika działa na odwrót opuszczanie/podnoszenie z przełącznika kierowcy, również przełącznik pasażera. Na domiar złego domykanie szyb w tej chwili opuszcza tą szybę do końca :). W wiązkach i na kostkach nie widać żadnej fizycznej ingerencji, więc zachodzi podejrzenie że jest jest gdzieś głębiej podmianka, jakąś podpowiedz proszę

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

w Megane II CC 2005 zauważyłem takowy problem:

z pozycji kierowcy korzystając z panelu otwierania/zamykania szyb opuszczam wszystkie szyby, podnoszę tylko kierowcy, pasażera przód i lewy tył (prawy tył nie działa). Przycisk podnoszenia szyby od pasażera prawy tył działa również tylko w dół, do góry nie łapie. Podnoszę tą szybę przy pomocy przełącznika przy hamulcu ręcznym, w czym może leżeć przyczyna ?

Dodatkowo nie działa przycisk blokady wszystkich szyb umiejscowiony w panelu drzwi kierowcy.

 

Pomoc w rozwiązaniu problemu mile widziana ;)

Edytowane przez michbl1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czy przycisk w drzwiach kierowcy działa. Odłącz np. wtyczkę od przednich drzwi i krótkim kabelkiem połącz we wtyczce przewód masowy, z przewodem który idzie do szyby tylnej. Na zdjęciu masz moją wtyczkę (niebieską) od przednich szyb i przykładowo jak zewrzeć masę z wyjściem na prawą szybę pasażera. UWAGA! Nie zewrzyj niebieskiego kabelka który podaje zasilanie do diody bo zrobisz zwarcie. Podobnie jest na kostce na szyby tylne (patrz zdjęcie).

post-3433-0-23285900-1488913025_thumb.jpg

Dodatkowo nie działa przycisk blokady wszystkich szyb umiejscowiony w panelu drzwi kierowcy.

On nie blokuje wszystkich szyb tylko tylne.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem oznaczenia przewodów do zdjęcia, które zamieściłeś, możesz napisać po oznaczeniach, który z którym by sprawdzić działanie tyłu ?

np. A2 z B3 (i wtedy trafiony ;) )

Dzięki

Edytowane przez michbl1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co oznaczać. Łączysz masowy kabel który oznaczyłem, po kolei z każdym (oprócz niebieskiego z +12V). Każde połączenie powinno wywołać jakąś reakcje którejś tylnej szyby. Jak jest taki sam efekt jak napisałeś w pierwszym poście o działaniu przycisków to znaczy, że przyciski są dobre, a szukasz problemu dalej - teraz w wiązkach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj lub jutro spróbuję

Dzięki

 

Dodano: 08 mar 2017 - 21:48

Sprawa wygląda następująco, w sposób, który zaproponowałeś działa wszystko z wyjątkiem prawego tyłu (tak samo jak z panelu sterowania szybami). Więc brak kontaktu na podniesieniu szyby (dół działa nawet na krótko). Gdzie dalej szukać przyczyny ? (działa dźwiganie szyby z przełącznika przy dźwigni hamulca ręcznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić przewód ten który jest od tylnej prawej szyby. Zacznij od drzwi, tzn. sprawdź czy nie jest uszkodzony od przycisku kierowcy do złączki między drzwiami. Żeby to sprawdzić z działu download Mój odnośnik ściągnij schematy elektryczne i tam sprawdź jak idzie przewód i który pin w drzwiach jest od tego kabelka. Jak w drzwiach będzie dobry to szukasz dalej. Jeszcze mam pytanie, który kolor to tylna prawa szyba?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory przewodów to piaskowo-biały i szaro-biały

Wczoraj wyregulowałem (wreszcie)ustawienie przednich szyb w pionie i poziomie względem uszczelek dachu i szyby tylnej.

W przyszły weekend zabiorę się za tą "@#$%&^" tylną szybę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu wynika, że te dwa przewody bezpośrednio idą do silnika szyby tylnej prawej. Podłączone są do pinu nr 1 i 2 w złączu sterownika przy silniku szyby tylnej. Na 99% masz zepsuty ten sterownik/moduł przy silniku. Jeżeli chcesz się upewnić czy to jednak ten sterownik, to jak będziesz miał rozebrany boczek to podłącz masę do jednego z tych 2 pinów (poznasz które bo pin nr 5 jest w kostce niepodłączony - zaślepiony). Nie zmasuj tylko jednego ze środkowych 3 lub 4 pinu ba tam na jednym jest 12V.

post-3433-0-61890600-1489334468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w sobotę sprawdzę bezpośrednie połącznie miedzy głównym panele sterowania szyb a tyłem przy silniku (użyje miernika) i zobaczę w czy oba przewody są ok. Jak będą ok to podłączę pin 1 i 2 tak jak wspomniałeś (do karoserii ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Elektryczna szyba nie działa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!