Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Uniden] Czy warto wchodzić w Unidena 520 XL ?


Marcinescu

Rekomendowane odpowiedzi

Wam fajnie gada, Was do dupy słychać.

 

sprawdź jednocześnie (oczywiście na identycznych antenach) Presidenta Johny II i unidena który jest podróbką tego pierwszego. Różnice zauważysz po 10 sekundach nasłuchu chociażby, albo i szybciej.

 

głupoty piszesz!

Uniden jest odpowiednikiem Presidenta na rynek amerykański, to dokładnie to samo radio, zakazane w polsce by tacy jak ty przepłacali za Presidenta.

 

Uniden- radio produkowane na rynek Amerykański

President-radio produkowane na rynek Europejski

 

Uniden- moc wyjściowa 7W

President- moc wyjściowa 4W

 

Uniden-tańszy

PResident-droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tylko dodać coś w kwesti legalności unidena

a mianowicie:

Zakaz użytkowania, sprzedaży dotyczy tylko i wyłącznie dwóch firm (sprzedających te Unideny po ingerencji w elektronikę).

wypis z UKE -Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Zgodnie z artykułem 41c ust.4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z póź. zm. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz.2087 z 2004 r.) organ prowadzący postępowanie (UKE) może nakazać stronie postępowania odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu.

teraz już chyba wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o undena to faktycznie emituje ok.5wat mocy (nie zgodne z wymogami), ale nie to jest najgorsze, chodzi o to że nie trzyma parametrów emisji podczas nadawania na danym kanale (krótko: zakłóca sąsiednie) a to nie jest dobre dla społeczności CB, wiem że zaraz ktoś powie "a co mnie to..?" tylko że nie wolno patrzeć na swój czubek nosa, a co do udowodnienia komuś kiedy kupił radio jest to stosunkowo proste... ale to inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się wygrzebać takie informacje :

- po pierwsze -President był spółką Unidena na Europę, później te firmy rozdzieliły się,

- urzędasy czepneli się Unidenów bo się za dobrze sprzedawały (przecież, można zapłacić żeby badania "właściwie" wyszły - ot taka Polska i nie tylko specjalność),

- mam Unidena 510 i President'a Johnny 2 - i mając ok. 2 letnie porównanie to Uniden chodzi wyraźnie lepiej szczególnie na odbiorze.

- sporadycznie zakładam i stroję radia znajomym (kiedyś sporo Unidenów) i nie zauważyłem żeby siały po sąsiednich kanałach.

- co do kontroli policji, to raczej wiele krzyku i nic. Przecież wyżej napisano, że muszą udowodnić, że dany egzemplarz nie spełnia wymogów, a takie badanie kosztuje podobno kilka tysięcy, więc nie sądze, aby jakiś komendant policji pozwoli drogówce na i zlecenie. Podobno mogą potrzymać takie radio ze 2-3 tygodnie i muszą zwrócić, można postraszyć prawnikiem.

 

Jak dla mnie Uniden to dobra sprawdzona konstrukcja,a przede wszystkim tania. Tak jak z antenami Santiago - od chyba 20 lat na rynku bez zmian i ciągle najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

UNIDEN 520 + willson litlle will czy jakoś tak i śmiga świetnie

radio mam od 4 lat jest rewelacyjne 0 problemów

anten miałem wiele szybko wymienie w kolejności od najlepszych

1 willson

2 president ohaio

3 president florida

4 sirio AS100

5 sirio (nie znam modelu ale około 100cm)

6 hustler

 

willi jest jak dla mnie najlepszy 100cm a śmiga świetnie stroi się na około 1,1SWR świetny magnes i wykonanie 2lata na dachu i nic 0 rdzy (uwaga na podróbki z allegro kumpel kupił i po 2 miechach zardzewiała)

PS sory za nazwy anten jak coś przekręciłem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O unidenach czytałem, że te stare produkowane na Philipinach zdobyły tą dobrą opinię, a teraz te obecne produkowane w Chinach, nie są już tak dobre. Choć ja na swojego Chinczyka, nie narzekam ;p

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sporadycznie zakładam i stroję radia znajomym (kiedyś sporo Unidenów) i nie zauważyłem żeby siały po sąsiednich kanałach.

DOBRE <ok> Ten cytat powinien być zamieszczony w dziale HUMOR hehehhe :( :) Przemyśl co napisałeś, a dojdziesz do takiego samego wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unidenek leci po bokach jak nie wiem co. Sam w sumie korzystam z podobnego siewnika który zwie się superstar. Radio fajnie pracuje ale nagonka na to radio i brak homologacji powinno je zdyskwalifikować. Pracuje fajnie jak przestrajała je osoba o odpowienim sprzęcie. Spotkałem się jednak z wieloma przerabianymi na szybko które były odstrojone od wzorca co prawda na bliskie łączności nie do wykrycia ale w momęcie zaniku sygnału to duża wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!