Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośna praca turbiny w silniku 1.4TCe


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Jeżeli wszystkie silnik 1.4 TcE tak mają to jest ok. Ale jeżeli jedne mają a drugie nie, to coś ,,nie gra". Z drugiej strony jeżeli jest ok, to dlaczego serwis wymienił turbinę? Po wymianie nadal dźwięk występuje, lecz z mniejszą częstotliwością i jest troszeczkę cichszy. Coś musi być na rzeczy. A może jest to wadliwe rozwiązanie jakiegoś układu silnikowego? Poza tym, to nie jest gwizd tylko ,,metalowy chrobot". Brzmi to jak ,,rzęrzący silnik w starym gracie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem w salonie (troche się przymierzam) to koles powiedzial mi (nie wiem ile jest w tym prawdy) ze jest roznica we wcześniejszych silnikach ktore maja oznaczenie katalogowe XXP14G a od tych które są montowane bieżąco (XXP14GS) - były minimalne zmiany kosmetyczne oraz zmiana oprogramowania turbiny (zmiana ilści spalanego paliwa na 100km na korzyść nowszych modeli - tych z "S")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z posiadaczy Meganki ew. Scenika z 1.4 TCE mógłby nagrać ten dźwięk i wrzucić na YouTube'a? Sam zastanawiam się nad tym silnikiem, a w Poznaniu nie mogę na razie dopaść żadnego auta demonstracyjnego, żeby zobaczyć jak to jeździ... :-(

Znalazłem coś takiego:

i takiego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że nie tylko ja mam ten problem ;-)

Najbardziej denerwujące jest że tem "chrobot" występuje tylko czasem. Są dni że silniczek chodzi jak złoto, a czasem "chrobocze" od właczenia do końca. :-(

Powstaje pytanie: Czy taki problem, który znacząco wpływa na estetykę użytkowania i napewno nie jest "normalne" oraz wynika z winy producenta - jak potwierdzili fachowcy z różnych ASO, nie jest powodem do domagania się wymiany /reklamacji/ samochodu ew. silnika??

Kto kubił by takie auto wiedząc że tak będzie pracował silnik?? Ja nie. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wy nie chodźcie do aso, bo przecież żyjemy w Polsce, tylko do rzeczoznawcy i od razu do rzecznika praw konsumenta. Przecież to jest paranoja, pomyślcie sobie. Jedzie facet z laską nowym autem sie chwali a tu co chwile chrum, chrum. Spaliłbym się ze wstydu.

 

Osobną paranoją jest robienie 130km z silnika 1.4. Kompletna głupota. To auto przy miastowej jeździe spala 9l/100km. To przecież 2.0 16v ma takie same spalanie, mój wujek w espace przy ciężkiej nodze ma 11l/100km. Ja widze jak te silniki bedą zarżnięte przy 100000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Pierwszy raz na forum i mam nadzieje, ze ktos bedzie w stanie mi odpowiedziedziec na dwa pytania, bo niestety dwa serwisy renault nie poradzily sobie.

 

Samochod mam od niecalych dwoch miesiecy i tak jak w opisie jest napisane przejechane 3076km. Od paru tygodni wystepuja (przynajmniej zostaly zauwazone) nastepujace rzeczy

 

1/ Na biegu jalowym, czyli ok 800obr/min, wystepuje swist, slyszalny tylko na zewnatrz samochodu. Wewnatrz samochodu wszystko ok.

Gdy dodaje gazu dzwieku tego nie slychac i to nie przez glosniejsza prace silnika, ktora moze zagluszac ten dziwek, ale faktycznie przestaje swiszczec.

 

Jeden serwis powiedzial mi, ze to taka uroda, a drugi zdiagnozowal ze to przewod od wody i go wymienil. Niestety swist nadal jest slyszalny i trudno stweirdzic czy to silnik bo przy podwoziu jest slyszalny tez.

 

2/ (wystapienie niezaleznie od swistu) Przez ostatnie trzy tygodnie zdarzylo sie dwokrotnie, ze po wlaczeniu zimnego silnika, na biegu jalowym, wskazowka obrotomierza skoczyla na ok 1800obr/min i utrzymywala sie jakas minute, po czym powoli obroty spadaly i po jakims czasie jazdy (10min-15min) przy zatrzymaniu samochodu, na biegu jalowym, obroty byly juz prawidlowe = 800.

 

Chce zaznaczyc, ze przy odbiorze auta i pozniej przez nastepne ponad 2000km nic nie dzialo sie z obrotomierzem. Po wlaczeniu silnika. wskazowka lekko skakala do 2000obr i od razu opadala na 800 przy zimnym silniku.

Serwis tego nie zauwazyl, na komputerze bylo wszsytko ok.

 

Co do swistu to zostal zauwazony (moze byl od nowosci, ale tego nie slyszalem) przy ok 1000km przejechanych.

 

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i wskazowki. Przy okazji, moze ktos podpowie jakis dobry serwis Renault w Warszawie i okolicach..?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Hehe, ja sie właśnie zastanawiam, czy i jak sobie wstawić gwiżdżący zawór blow off ;-)

Ja też :l: Strasznie fajne sykniecie jest ! ;) Nie słyszałem prawdę powiedziawszy jeszcze aby odpuszczony gaz w silniku turbo nie spowodował "gwizdnięcia/syknięcia". W znajomego V70 to dopiero były "przedmuchy" ;) w 1,4TCe jest dość cicho i tylko delikatnie świszcze po odpuszczeniu.

 

Dodano: 15 lut 2012 - 05:56

Wy nie chodźcie do aso, bo przecież żyjemy w Polsce, tylko do rzeczoznawcy i od razu do rzecznika praw konsumenta. Przecież to jest paranoja, pomyślcie sobie. Jedzie facet z laską nowym autem sie chwali a tu co chwile chrum, chrum. Spaliłbym się ze wstydu.

 

Osobną paranoją jest robienie 130km z silnika 1.4. Kompletna głupota. To auto przy miastowej jeździe spala 9l/100km. To przecież 2.0 16v ma takie same spalanie, mój wujek w espace przy ciężkiej nodze ma 11l/100km. Ja widze jak te silniki bedą zarżnięte przy 100000km.

A twój 1.5 dci to ile ma koni? Pamiętasz jeszcze niedawno ile diesle miały koni? Na to samo wychodzi. wyciska się z silników ostatnie poty. (bo niby mniej trują), ale są niestety efekty - mniejsza trwałość.

Edytowane przez TomusMaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghotsman - wiekszosć producentów oferuje teraz turbo benzyny, 130KM z 1.4 to żaden wyczyn. VW daje 160KM z podobnej pojemnosci a silniki nie padaja po 100 tys.

 

Silniki w VW padają już przed 100 tys. km. W gazecie i w necie piszą ale VW stara ukryć prawdę usuwając z forum o nietrwałości silników VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!