Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

badiboy

Megane III phI Głośna praca turbiny w silniku 1.4TCe

Recommended Posts

Witam,

Pierwszy raz na forum i mam nadzieje, ze ktos bedzie w stanie mi odpowiedziedziec na dwa pytania, bo niestety dwa serwisy renault nie poradzily sobie.

Samochod mam od niecalych dwoch miesiecy i tak jak w opisie jest napisane przejechane 3076km. Od paru tygodni wystepuja (przynajmniej zostaly zauwazone) nastepujace rzeczy

1/ Na biegu jalowym, czyli ok 800obr/min, wystepuje swist, slyszalny tylko na zewnatrz samochodu. Wewnatrz samochodu wszystko ok.

Gdy dodaje gazu dzwieku tego nie slychac i to nie przez glosniejsza prace silnika, ktora moze zagluszac ten dziwek, ale faktycznie przestaje swiszczec.

Jeden serwis powiedzial mi, ze to taka uroda, a drugi zdiagnozowal ze to przewod od wody i go wymienil. Niestety swist nadal jest slyszalny i trudno stweirdzic czy to silnik bo przy podwoziu jest slyszalny tez.

2/ (wystapienie niezaleznie od swistu) Przez ostatnie trzy tygodnie zdarzylo sie dwokrotnie, ze po wlaczeniu zimnego silnika, na biegu jalowym, wskazowka obrotomierza skoczyla na ok 1800obr/min i utrzymywala sie jakas minute, po czym powoli obroty spadaly i po jakims czasie jazdy (10min-15min) przy zatrzymaniu samochodu, na biegu jalowym, obroty byly juz prawidlowe = 800.

Chce zaznaczyc, ze przy odbiorze auta i pozniej przez nastepne ponad 2000km nic nie dzialo sie z obrotomierzem. Po wlaczeniu silnika. wskazowka lekko skakala do 2000obr i od razu opadala na 800 przy zimnym silniku.

Serwis tego nie zauwazyl, na komputerze bylo wszsytko ok.

Co do swistu to zostal zauwazony (moze byl od nowosci, ale tego nie slyszalem) przy ok 1000km przejechanych.

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i wskazowki. Przy okazji, moze ktos podpowie jakis dobry serwis Renault w Warszawie i okolicach..?

Pozdrawiam.

Minął rok. :)

Swist występuję nadal.

W czasie przeglądu po roku ASO dalej twierdzi ze to normalna praca tego modelu

O nowych turbinach XXP14GS w tym modelu nic nie wiedzą !?!

Poza tym auto nadal zachwyca.

czy chodzi m.in o ten dźwięk? natrafiłem na cuś takiego:

Edytowano przez marr29

Hehe, ja sie właśnie zastanawiam, czy i jak sobie wstawić gwiżdżący zawór blow off ;-)

Ja też :l: Strasznie fajne sykniecie jest ! ;) Nie słyszałem prawdę powiedziawszy jeszcze aby odpuszczony gaz w silniku turbo nie spowodował "gwizdnięcia/syknięcia". W znajomego V70 to dopiero były "przedmuchy" ;) w 1,4TCe jest dość cicho i tylko delikatnie świszcze po odpuszczeniu.

Dodano: 15 lut 2012 - 05:56

Wy nie chodźcie do aso, bo przecież żyjemy w Polsce, tylko do rzeczoznawcy i od razu do rzecznika praw konsumenta. Przecież to jest paranoja, pomyślcie sobie. Jedzie facet z laską nowym autem sie chwali a tu co chwile chrum, chrum. Spaliłbym się ze wstydu.

Osobną paranoją jest robienie 130km z silnika 1.4. Kompletna głupota. To auto przy miastowej jeździe spala 9l/100km. To przecież 2.0 16v ma takie same spalanie, mój wujek w espace przy ciężkiej nodze ma 11l/100km. Ja widze jak te silniki bedą zarżnięte przy 100000km.

A twój 1.5 dci to ile ma koni? Pamiętasz jeszcze niedawno ile diesle miały koni? Na to samo wychodzi. wyciska się z silników ostatnie poty. (bo niby mniej trują), ale są niestety efekty - mniejsza trwałość.

Edytowano przez TomusMaximus

Ghotsman - wiekszosć producentów oferuje teraz turbo benzyny, 130KM z 1.4 to żaden wyczyn. VW daje 160KM z podobnej pojemnosci a silniki nie padaja po 100 tys.

Silniki w VW padają już przed 100 tys. km. W gazecie i w necie piszą ale VW stara ukryć prawdę usuwając z forum o nietrwałości silników VW.

A co konkretnie psuje się w tych silnikach 1.4 TSI?

edit:

Znalazłem odpowiedź tutaj:

[ur]http://www.auto-swiat.pl/1-silnik-14-tsi-kusi-osiagami-ale-grozi-powaznymi-awariami[/url]

- awaria sprzęgiełka magnetycznego - W egzemplarzach wyposażonych w kompresor (140 KM i więcej) nagminnie dochodzi do awarii sprzęgiełka magnetycznego pompy wody. W 2010 r. producent wprowadził poprawiony element. NAPRAWA od 700 zł

- ukł. rozrządu - Problem dotyczy łańcucha (rozciąga się) oraz jego napinaczy. Posłuszeństwa potrafi odmówić przestawiacz faz rozrządu. Podany koszt dotyczy wymiany łańcucha. NAPRAWA ok. 3 tys. zł

- Pękające tłoki - Problem jest znany przede wszystkim właścicielom odmiany o mocy 160 KM, choć może pojawić się także w słabszych wersjach (np. 122 KM). Znamy przypadki wymiany silnika (bez osprzętu) w ramach gwarancji. NAPRAWA od 4 tys. zł poza ASO

- ukł. Wtryskowy - Usterka wtryskiwaczy pojawia się sporadycznie, jednak warto o niej wspomnieć, ponieważ koszt wymiany okazuje się dość wysoki (wtrysk bezpośredni). Podana suma dotyczy ASO. NAPRAWA ok. 1300 zł

Panowie u mnie inny problem. Jest "małe" zapoceniem przy turbo. Mocy na razie nie ubywa, wszystko działa normalnie. Jak sobie z tym poradzić?

pobrane.jpeg

Te zapocenie jest z przewodu gumowego niekiedy tak się dzieje zawsze turbo puszcza małą mgiełkę która w połączeniu ze sporym przebiegiem zamienia siew zapocenie w 1.3 jtd też tak miałem nic sie nie działo tylko kontroluj olej w silniku

Turbo było regenerowane jakieś 30kkm temu przez poprzedniego właściciela, dziwne że tak się dzieje. Nie ma na to jakiegoś sposobu?

1 godzinę temu, maciejmacku napisał:

Jest "małe" zapoceniem przy turbo. Mocy na razie nie ubywa, wszystko działa normalnie.

Kontrola stanu filtra powietrza oraz zaworu odmy olejowej.

Istotny jest ;

- rodzaj oleju silnikowego

-  oraz właściwa technika jazdy po uruchomieniu oraz przy gaszeniu silnika.

1 godzinę temu, maciejmacku napisał:

Turbo było regenerowane jakieś 30 kkm temu przez poprzedniego właściciela, dziwne że tak się dzieje.

Turbo bez problemu powinno wytrzymać 300.000 km. Sprawdź w ASO rzeczywisty przebieg.

Proszę o rzeczach oczywistych mi nic nie pisać. Olej Elf zmieniany co 10kkm razem z filtrami, silnik chodzi na luzie rzed ruszeniem 30sek, spokojna noga na początku jazdy, a na koniec turbo też chłodzone.

Auto sprawdzane w ASO, przebieg potwierdzony.

21 minut temu, maciejmacku napisał:

Olej Elf zmieniany co 10kkm razem z filtrami,

Olej elf to jeden z najsłabszych olejów, z najniższej półki.

2 godziny temu, maciejmacku napisał:

Panowie u mnie inny problem. Jest "małe" zapoceniem przy turbo. Mocy na razie nie ubywa, wszystko działa normalnie. Jak sobie z tym poradzić?

Jest tam uszczelka wargowa wsadzana w rowek w tym metalowym kawałku rury. U mnie było identycznie ile razy wytarte tyle razy wracało. Ostatecznie skusiłem się na oryginalną uszczelkę (dość droga jest niestety), ale kupiłem w innym aso z rabatem jakimś tam więc dałem koło 50 zł jak dobrze pamiętam. Po wymianie jest tam sucho. Na forum nissana wymieniają te uszczelki na oringi wymiarów nie pamiętam a stara uszczelka do śmieci wyrzucona (pamiętam też że cięzko się ja wasadza - nową).

3 minuty temu, onomatopeja napisał:

Ostatecznie skusiłem się na oryginalną uszczelkę (dość droga jest niestety), ale kupiłem w innym aso z rabatem jakimś tam więc dałem koło 50 zł jak dobrze pamiętam.

Jest szansa znaleźć tą uszczelkę w internecie?

4 minuty temu, maciejmacku napisał:

Jest szansa znaleźć tą uszczelkę w internecie?

Owszem,  http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTUwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiU2NcdTAwZTluaWMgSUlJIiwiMzAiOiJKWjBGIiwiNDAiOiJNYW51YWwiLCI1MCI6IjEzIEZ1ZWwgc3VwcGx5IFwvIEFpciBmaWx0ZXIgaG9zZXMifXx8bm9wcnM9PTE1OTV8fGJyYW5kPT1SZW5hdWx0fHxub3ByPT0xNTk1fHx0eXBlPT1KWjBGfHxjYXRfaWQ9PU18fGltZz09fHxncnBfaWQ9PTEzfHxzdWJHcnBfaWQ9PTEzRA%3D%3D  pozycja nr 30 numer masz. Owszem w internecie znajdziesz ale same zagraniczne strony i stany magazynowe 0. Do kupienia tylko w ASO ;) Do wymiany trza rozpiąć rurki z systemu odprowadzania par paliwa, rurkę odmy i jest dostęp do wspomnianej rury turbo którą trza rozpiąć na turbinie i "wykręcić" do siebie.

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Olej elf to jeden z najsłabszych olejów, z najniższej półki.

Elf to olej lany do wszystkich aut przez cały koncern Renault. Leję go też do wszystkich swoich samochodów od lat i nie mam żadnych problemow. Wymiana oleju co 10 tys gdy producent każe co 30 to kompletna bzdura. Co 5 tys wymieniajcie :-). Nafciarze zrobią lepszy biznes.

Widzę, że na tym forum co osoba, to inne informacje i wiadomości. Coraz mniej rzetelne wskazówki można tu znaleźć, przykre.

Edytowano przez maciejmacku

Przecież forum jest tylko do pomagania i nie znaczy ze jak 10 userow się wypowie to każdy z nich będzie miał rację ,są jeszcze mechanicy co nie siedzą na forum tylko działają tacy najmniej się wypowiadają bo wiedzą ze w motoryzacji podobnie jest  jak z choroba przyczyna może być 10 różnych rzeczy ;ważne żeby dobra diagnozę postawić i  wyleczyć ups..naprawić

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się