Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy reflektory są rozbieralne.


Rekomendowane odpowiedzi

gojgien Wiem że to kosztuje dość sporo ale wtedy byłby plus przy sprzedaży, a po za tym nie trzeba wszystkiego od razu kupować a szkła przetrzeć papierem wodnym od 800 do 2500 i potem pasta lekko ścierna do polerki to na jakiś czas pomoże(http://forum.vw-passat.pl/threads/12400-RENOWACJA-Kloszy-Reflektorow-Przednich?p=1010237&viewfull=1#post1010237) . Za same lampy z przetwornicami z 800zł trzeba dać do tego układ sprysków i samopoziom z 400zł lub więcej (ceny orientacyjne)

airbites To za obie lampy masz kwotę 400zł i świecą prawie jak nówki, a kupując używki oryginały to tak jak kolega wyżej pisze mogą być takie same jak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja rok temu dawałem do regeneracji odbłyśniki. Wątpię, żeby soczewki się wypaliły - raczej lustra za nimi, od których odbija się większośc światła.

Moje były czarne jak wegiel. Po regeneracji można się było przejrzeć jak w lustrze.

Koszt 300pln za dwie sztuki. Plus wytarcie z kurzu soczewek od środka bo nic z nimi nie było.

Nie miałem na szczęście problemu z matowymi kloszami, choć ostatnio zauważam, że i to mnie za niedługo spotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysłałem jakie koszty są:

1 Nowy Valeo 2 szt. 1100 zł

2. uzywany w dobrym stanie 2 szt 600 zł(do negocjacji)+ regeneracja soczewek 200 zł+koszt dojazdu(u mnie w mieście nie ma uzywanych reflekt)

3. Zamiennik TYC za 350 zł 1 szt. albo VAN WEZEL(podobno oryginalne wymontowane z nowych aut tylko zmienili na taka firmę i jest z niemiec) a cena brak.

 

który z punktów wybrać? chce żeby kilka -kilkanaście osób głosiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Na ostatnim przeglądzie technicznym, diagnosta zwrócił mi uwagę iż światła mijania w samochodzie świecą bardzo słabo (żarówki były wymienione 1,5 mc wcześniej - Philips +30%).

Zasugerował, iż powodem takiego zachowania może być fakt, iż soczewki wewnątrz lamp są zakurzone i mają ślady wyschniętych kropli. Zaproponował poszukać zakładu, który zajmuje się regeneracją reflektorów i jest w stanie lampy rozebrać i wyczyścić soczewki umieszczone wewnątrz.

Niestety jak się okazało, zakład który się tym zajmuje w Krakowie, obejrzawszy lampy zaproponował 300 zł / szt. Cena zaporowa jeśli chodzi o czyszczenie, zważywszy iż reflektor nieoryginalny można zakupić za ok 350 zł / szt.

Stąd moich kilka pytać odnośnie tego tematu:

>> czy ktoś zna jakieś zakłady w Krakowie lub niedaleko, które zajmują się takimi usługami. Na ten moment znalazłem tylko info o zakładzie na Siemaszki, który regeneruje odbłyśniki i poleruje zewnętrzne plastiki

>> czy ktoś ma doświadczanie w samodzielnym czyszczeniu i jest w stanie podpowiedzieć w tym temacie

>> chętnie również posłucham o doświadczeniach w użytkowaniu reflektorów nie oryginalnych a w szczególności sugestii jakie ewentualnie są godne rozważania

Jeśli jest coś jeszcze na co powinienem zwrócić uwagę będę wdzięczny.

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

Problem jest następujący:

Auto którym jeżdżę od nowości to megane II Grandtour 2.0 dci z 2007r z wyposażeniem "Dynamic".

Znaczy całkiem zgrabne auto. Ostatnio będąc na przeglądzie w ASO zwrócono mi uwagę, że jedno światło słabiej świeci. Mój model auta ma lampy soczewkowe jednakże bez ksenonów, a zasilają je żarówki H1 i H7.

Zostały wymienione żarówki za soczewkami tzn H7 i dalej jest tak samo. Natężenie światła w lewej i prawej lampie (po wyjęciu żarówek z opraw) jest takie samo, czyli nie jest to wina instalacji i źródeł światła.

Zatem mam do was pytanie, czy możliwe jest, a może ktoś miał taki przypadek, że nastąpiło zmatowienie soczewki?

Jeszcze podpowiem, że kiedyś wymieniłem żarówkę w drodze jak było mokro i bardzo padało, otworzyłem tylne dekle, wymieniłem żarówkę i pojechałem dalej. Wydaje mi się, że od tego momentu zaczęła matowieć jedna soczewka. Czy to jest możliwe?

Jeżeli tak to może istnieje możliwość wyczyszczenia soczewki od środka, bo nie wierzę, że szkło, z którego wykonane są soczewki od tak się zmatowiło, przez skroplenie się i zaschnięcie na nim pary wodnej.

Zobowiązany będę za przedstawieni Waszych opinii.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem kilka już istniejących tematów ..

Wprawdzie brak tu jednoznacznej i konkretnej odpowiedzi ale problem identyczny..

Więcej informacji i pomysłów zebranych w jednym miejscu jest lepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mmarti - choć pytałeś dawno - 300pln to płacisz za regenerację odbłyśnika, a nie jak napisałeś wytarcie z kurzu soczewki.

 

@skimac - soczewka może zmatowieć, jednak w mojej ocenie na podstawie tego co czytałem swego czasu w necie - masz do regeneracji odbłyśniki. Jak poszukasz w necie to zobaczysz jak to wygląda przed i po regeneracji (jakieś próżniowe napylanie bodajże srebrem czy jakoś tak). Zważ, że promienie z żarówki rozchodzą się we wszystkie kierunki (powiedzmy na kształt kuli). Od tego jest odbłyśnik odpowiednio wyprofilowany, aby promienie świetlne, które lecą na boki, do tyłu (do tyłu leci połowa światła z żarówki) skierować do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przerabiałem temat czyszczenia lampy w ten weekend - ph2 2008r. Ogólnie zabrudzenia w środku klosza nie do ruszenia bez rozklejania lampy (chyba, że ktoś będzie "wodował"), ale za to soczewka mimo, że nie można jej wyciągnąć jest do zrobienia. Wnętrze soczewki można po odkręceniu projektora i lekkim przechyleniu oczyścić za pomocą patyczka higienicznego, natomiast stronę zewnętrzną poprzez "wciśnięcie" lekko zwilżonej mikrofibry bokiem i delikatne ruchy soczewką po szmatce.

 

Różnica przed i po czyszczeniu soczewki w jakości oświetlania drogi jest kolosalna. Niestety pozostaje kwestia estetyczna samego klosza - wygląda to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Zwykły kawałek blaszki. Mam taką świeżo wyciągniętą z lampy to i masz zdjęcie. Gdybyś chciał to wyciągać, w przeciwieństwie do wersji xenon tego bez cięcia nie da się wyjąć. H7 ma większą średnicę soczewki i większy odbłyśnik.

post-96307-0-54878700-1484263433_thumb.jpg

Edytowane przez dogbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie da się wyciągnąć w całości, ale można rozebrać w lampie, powyciągać wszystkie elementy osobno, wkładać i jednocześnie składać już w lampie. Przerabiałem to wczoraj - z wersji angielskiej lampy H7 zrobiłem europejską przez odwrócenie przesłony. Dodam że jest to sposób dla ludzi bardzo cierpliwych i mających dużo czasu, mi to zajęło ok 3 godziny. Najgorzej jak przy prawie złożonym środku np wypadnie soczewka - wszystko trzeba znów wyciągać i zaczynać od początku. Ogólnie przypomina to składanie modelu statku w butelce.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czyli wymiana odbłysnikow to nie takie proste i szybkie rozwiązanie. 

Wczoraj byłem na badaniu technicznym i lewe światło mijania ok wyniki 2.98 nie pamiętam jakiej jednostki a prawe mijania pasażera 0.3 czyli tragedia. Na ulicy po zmroku nie widać żeby to prawe światło świeciło słabo raczej równo świecą chociaż nie ma rewelacji jeśli chodzi o siłę święcenia.

Pytanie czy jest to odblysnik i trzeba dać do regeneracji lampy czy jest szansa że to wina żarówki. Nie pamiętam jaka to żarówka ale wiem na pewno że kosztowała nie więcej niż kilka złotych z jakimś markecie więc raczej szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!