Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
wiadom

Megane II phI Złamany bagnet oleju!

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

proszę o radę. Gdy chciałem dziś sprawdzić poziom oleju w swojej megi ułamał mi się bagnet oleju. Kurna nie wiem co mam z tym zrobić. Czy macie jakieś sugestie?

Pozdrawiam!

Kupić nowy bagnet, kawałek starego pewnie jest w misce i trzeba go wyciągnąć. Czyli najlepiej było by odkręcić miskę i go wyciągnąć. Może wystarczyło by spuścić olej ale nie wiem czy wyleci, zależy jaki jest duży. Można też zaryzykować i jeżdzić, może zablokuje się w filtrze oleju, tylko nie wiem co na to pompa

Dzięki za odpowiedź.

Z tego co zauważyłem to ten ułamany kawałek będzie miał 20 - 25 cm i zastanawiam się czy nie został on w tej metalowej rurce doprowadzającej go do silnika.

Jak jest taki duży to może być w tej rurce, spróbuj może wyciągnąć go magnesem albo spróbuj zdemontować tą rurkę. Jak nie to pozostaje zdjąć miskę olejową i go wyciągnąć.

Magnesem? A w 1.5 DCi nie jest plastikowy? Smok pompy olejowej ma "sitko" więc czegoś tak dużego nie ma prawa zassać.

Magnesem? A w 1.5 DCi nie jest plastikowy?

Jest plastikowy, mój błąd <ok>

Czy orientuje się ktoś czy można zdemontować tą rurkę bez większej ingerencji w silnik?

1978104649_bagnetRENAULTPATENT.thumb.jpg.c38af5425c596e9c6c8bcaa72a7cea9c.jpg

Witam,  złamał mi się bagnet przy sprawdzaniu oleju .

Wymyśliłem prosty sposób jak go wyjąć bez żadnych demontaży .

Wystarczy pancerz linki hamulcowej roweru może być stary zużyty . Potrzebna jest nam ta wewnętrzna część w postaci sprężynki . Trochę rozgiąłem jego koniec aby dopasować do średnicy bagnetu robi się to na tym co nam się udało wyciągnąć .

Potem delikatnie wkręca się tą sprężynkę na tą część co jest w silniku jak pojawi się delikatny opór czujemy , że nakręciła się na ten plastik po czym wystarczy lekko wyciągać .

Operacja zajęła jakieś 5 min . Szukałem wcześniej w necie były różne pomysły ale takiego patentu nikt jeszcze nie zrobił . ASO sugeruje oczywiście zdjęcie miski jako jedyną opcje :))

Co więcej zamierzam zrobić z takiej spiralki nowy bagnet .

Wystarczy ją wkręcić na ten kawałek z uchwytem i dla pewności zalać klejem a potem zrobić znaki na odpowiedniej długości .

Jest elastyczna ułoży się w rurce i nigdy już nie złamie mi się

tak jak nowy „ORYGINAŁ” za 100zł .

1 godzinę temu, Motofan46 napisał:

Co więcej zamierzam zrobić z takiej spiralki nowy bagnet

Gdy miałem SC II to taki właśnie bagnet z pancerza sobie zrobiłem. Starego nie wyjmowałem bo wpadł poza obręb rurki prowadzącej. Był dużo lepszy od oryginału.