Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również wytarłem do czysta. Dodam jeszcze ze moja taśma była strasznie pozaginana i postanowiłem ja dosłownie wyprasować żelazkiem na niskiej temperaturze co sprawdziło się doskonale, na początku przez kartkę potem na żywca ]:->.

 

Ciekaw jestem ile wytrzyma mi ta naprawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Dla bezpieczeństwa odepnij klemy akumulatorów

2. Przekręcasz kierownicę "do góry nogami" i od strony liczników masz taki otwór wciskasz w niego śrubokręt aby wypiąć poduszkę

3. odpinasz 2 wtyki od poduszki (zielony i niebieski) oraz rozłączasz szara kostkę (od klaksonu)

4.Torxem "50 odkręcasz śrubę która mocuje kierownicę i ściągasz ją z drążka

5. Po ściągnięciu kierownicy od góry zobaczysz śrubę również na torx-a (śrubka ta dociska zacisk aby pająk trzymał się drążka), odkręcasz ją (niekoniecznie do końca) i rozszerzając zacisk ściągasz pająka

6. Odpinasz 3 kostki od dołu pająka

 

I masz go wymontowanego - dorzucę fotki z mojej wymiany jak tylko wróci mi aparat od żonki z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Rav85 za wyjaśnienie :-> mam pytanie jeszcze do lewego chciałem zapytać o tę małą zębatkę(widoczną na ostatnim zdjęciu). Czy to właśnie ją mam umieścić w otworze na godzinie 1, a następnie założyc białe koło tak żeby otwór na nim pokrywał się z otworem w małej zębatce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Masz to ułożyć w takim ustawieniu -> http://efotek.pl/viewer.php?file=kef25mhrut83jgicm0.jpg czyli przez otrór widać >>o<< Mała zębatka wypadnie w miejscu, gdzie jest kołeczek/ośka w białym elemencie obrotowym. To zdjęcie przedstawia dokładnie połowę zakresu i w tym położeniu trzeba to składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a powiedz mi czy to ustawienie zastosowac jezeli obrocilem kierownice o pol obrotu zeby zdjac poduszke i nie odkrecilem tego pol obrotu poniewaz blokada mi nie pozwolila?? Czy koniecznie musze odkrecic kierownice o po obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlos18, wciskasz blokadę w zwijaczu która znajduje się w otworze w który wchodzi kolumna kierownicy i przekręcasz zwijacz maksymalnie w lewo (nic na siłę jak poczujesz delikatny opór to już jest maximum) , następnie licząc ilość obrotów sprawdzasz maksymalny skręt w lewo (dzielisz na pół i znajdujesz środek).

Mając zwijacz w pozycji środkowej przekręcasz go o półtorej obrotu w prawo i zakładasz na masz już ustawione - pozostaje tylko montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręcasz zwijacz maksymalnie w lewo (nic na siłę jak poczujesz delikatny opór to już jest maximum) , następnie licząc ilość obrotów sprawdzasz maksymalny skręt w lewo

hmm troszke tego nie rozumie.... jesli przekrece maksymalnie w lewo to liczas ilosc obrotow musze chyba krecic w prawo a nie lewo tak jak napisales ? Wybacz ale dla mnie to czarna magia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odłączałeś akumulator ? U mnie po wymianie zwijacza również nie zgasł błąd, dopiero po odłączeniu akumulatora na ok 15 minut poducha zgasła. Jeżeli to nie pomoże pozostaje tylko komputer i wówczas się dowiesz gdzie tkwi dalej problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!