Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cytuje mój post z podobnego tematu na naszym forum może komuś się przyda ;)

"Mój kolega miał ten sam problem co Wy. Kupiłem mu 1m taśmy od komputera 10 żyłowego szerokość około cm na oko ;-) (jest potrzebne 7 żył, 2 odciął) łączącego dysk twardy z procesorem. Przy kupnie należy wybrać odpowiednią szerokość taśmy. Koszt to 1,5pln za 1m (jeden złoty pięćdziesiąt groszy). Co prawda ma Scenika II ale taśma powinna być taka sama jak do Megane II. Sam sobie przylutował. Błąd sam się skasował po podłączeniu nowej taśmy"

Od momentu montażu nie ma żadnego problemu mechanicznego (sprężystość) i elektrycznego.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma w zwijaczu jest cieniutka jak papier i elastyczna. Przewód od HDD jest duuużo grubszy i znacznie sztywniejszy. Do "normalnego" zwijacza spokojnie bym coś takiego założył, ale nie do MII, gdzie taśma jest przewijana z jednej strony na drugą zaginając się o 180st z niewielkim promieniem. Moim zdaniem, trzeba szukać jakiejś taśmy (skaner, drukarka etc.) o podobnej szerokości.

Jeśli komuś jednak taśma zerwała się na samym końcu, to lepiej użyć tą oryginalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Lewy jak ci się udało odizolować te końcówki ?! Każda moja próba odizolowania kończy się jej urwaniem.

 

[ Dodano: 2010-07-08, 11:23 ]

Gregorrrrr, jak się sprawdza twój patent zastępczy z taśmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z tym żadnego problemu. Najpierw nacięcia białej izolacji wzdłuż krawędzi ścieżek. Potem przecięcie białej izolacji, aby zostały same ścieżki. Na koniec delikatne zeskrobanie izolacji ze ścieżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed lutowaniem, pobielałem ścieżki cyną i pastą mocno trawiącą. Delikatnie, żeby nie przepalić. Po takim zabiegu, wystarczyło na sekundę przycisnąć ścieżkę lutownicą, żeby ładnie została przylutowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedzi co i jak zrobić w tym temacie. Założyłem wczoraj i wszystko gra, polutowane i nasmarowane :mrgreen: . Mam nadzieję, że trochę potrzyma. Serwice przestał się palić.

 

W tym wątku :

3. Układasz taśmę zgodnie z ruchem wskazówek po zewn. stronie białego elementu obrotowego i przechodząc do jego części wewn. zawijasz ją w drugą stronę.

 

uściśliłbym, że po zawinięciu w drugą stronę, taśmę (której zostaje jeszcze sporo) należy owinąć na część, którą zakładamy.

Więcej zdjęć tutaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorrrrr, jak się sprawdza twój patent zastępczy z taśmą?

Odpowiadam dopiero teraz ponieważ byłem na urlopie. Patent na razie zdaje egzamin, kolega u którego jest założona taśma w Sceniku monitoruje temat. Ma niebawem zdjąć kiere i zaglądnąć do taśmy czy coś się nie przeciera. Na ten moment jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazesz, to akurat Twój indywidualny przypadek - ja kupiłem używkę z gwarancją rozruchową i cieszę się z jej użytkowania około 5 miesięcy - więc masz tylko subiektywną ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!