Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o zestaw naprawczy, tylko o taśmę FFC 7pin, która jest w zwijaczu. Udało mi się znaleźć 10 pinową z metra ciętą, ale siedmiopinowej o długości 48 cm nie ma.

U mnie po naprawie zwijacza wszystko było OK, ale teraz całkiem się rozpadła, dlatego chcę ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kovalsm poszukaj specjalnej taśmy wstęgowej, ja coś takiego znalazłem w firmie TME nazywa się on tam "przewód wstążkowy" jest w wersji 7 żyłowej (oraz 9 i innych), niestety sprzedawany jest na szpuli 50mb.

 

Pozdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zregenerowałem swój ale na taśmie tej ala od HDD, niestety jest moim zdaniem za twarde i mało elastyczna, po około 10km wypadł trzpień białej podkówki z kółka zębatego, prawdopodobnie pod wpływem oporu taśmy, taśma poplątana i pozrywana w wielu miejscach.

Teraz mam podejście z taśmą od drukarki.

Chciał bym się upewnić jak idzie ta taśma w środku?

Ustawienia na dziurki już mam, teraz lecę jak na obrazku, pytanie nawijając na wewnętrzny pierścień robię można powiedzieć 1,5 obrotu taśmy?

 

PS. W środku wysypał się mi taki czarny plastikowy języczek jakby prowadnica taśmy, szukam miejsca skąd się urwał, ale nic nie widzę. Gdzie to powinno być przyczepione?

post-29993-1297069666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe położenie taśmy jest pokazane kilka postów wyżej na środkowym zdjęciu, czyli tak jak u ciebie.

Języczek jest obok wtyczki.

Po naprawie warto włożyć zwiniętu wężyk pomiędzy kierownicę, a pokrywę pojemnika z taśmą uniemożliwi to wypadnięcie "białej podkówki".

 

PS. Czy możesz zdradzić jak zdobyłeś taśmę, ja szukam już od dłuższego czasu, ewentualnie z jakiego urządzenia pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę miałem wcześniej tą jak powyżej ktoś robił. w miarę elastyczna ale guma mimo smaru u mnie się poplątała (może przez to że dałem 2cm dłużej niż miałem nie wiem)

Tą obecnie zdemontowałem ze skanera starej drukarki, na oznaczeniach jest AWM 20624 ułatwi szukanie, często nazywają to:

Taśma przewody wstążkowe, itp:

http://www.tme.eu/pl/katalog/przewody-wsta...%26page%3D1%2C5

 

Co do wężyka to rozumiem to tak że zrobienie jakiegoś pierścienia i włożenie między obudowę zwijacza a kierownicę?

Ja zrobiłem taki pierścień z plastiku pokdlejonej gąbką, łoże bezpośrednio nad podkowę. Zobaczymy.

Czy ten języczek jest niezbędny? ma ktoś zdjęcie gdzie to widać?

 

PS. Panowie nie wiem na ile ufać lutom elektronika, co w przypadku zwarcia ścieżek? jak odpala się ta poduszka? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombajn Samsunga 3600 80cm dokładnie

 

Panowie proszę o pomoc, jak powinna być polutowana taśma tj, która ścieżka z którą, bo wcześniej miałem bezpośrednio do pinów, i niby błąd znikł do momentu zerwania taśmy.

Teraz mam na taśmie do tych ścieżek, ale elektronik ma jakieś obiekcje że z tych 7 żył jest tylko 5 połączonych, i aby były połączone to taśma po zlutowania jest skręcona.

Najlepiej jak by ktoś dał schemat dla 5 kabli na wyjściu

 

[ Dodano: 2011-02-11, 12:54 ]

Albo który pin odpowiada któremu kolorowemu kabelkowi?

post-29993-1297168241_thumb.jpg

post-1-1297168241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te wtyczki już mam przez mojego mistrza lutowania tak potopione że chyba oryginalnie umieścić taśmę się nie uda.

Może ktoś ma ze starego zwijacza do oddania te wtyczki bez taśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!